Witam wszystkich:)

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

przez Blossom 27 lut 2014, 13:01
Postanowiłam dołączyć, bo mam coś, co mogłabym określić jako lęk społeczny. Stresuję się bardzo sytuacjami, w których muszę zrobić dobre pierwsze wrażenie, a już najbardziej przerażają mnie... randki. Został on wzmocniony przez ostatnie doświadczenia w rodzinie. Chciałabym poznać osoby, które mają podobnie, móc z nimi porozmawiać o ich doświadczeniu, o swoim, jak sobie z nim radzą itp. Pozdrawiam:)

przez volterum 27 lut 2014, 20:20
Witaj, Blossom.

Przede wszystkim musisz się odbudowa, być pewna siebie i przede wszystkim- WIERZYĆ w siebie.
Słowa utrate, ale nigdy nie tracą na wartości, pozdrawiam.
volterum

przez hania33 27 lut 2014, 20:22
Blossom, Witaj..mam nerwice lękowa. :D
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Blossom 28 lut 2014, 13:41
Witam volterum:) Nie wiem, jak mam się odbudować i w jaki sposób trenować, aby stać się bardziej towarzyską istotą. Czasami wydaje mi się, że to taki charakter, że jestem samotnikiem, bo potrzebuję czasu dla siebie, odpoczynku od zgiełku świata, najczęściej wieczory spędzam albo z książką, albo z muzyką czy pracując. Tylko, że za chwilę orientuję się, że brakuje mi towarzystwa, w szczególności bliskiej osoby. Jednak, też dla jej towarzystwa nie chciałabym rezygnować z chwil samotności, która jest mi dla regeneracji potrzebna. Mam tylko nieustannie wrażenie, że powinnam się zdecydowanie opowiedzieć albo po stronie towarzyskości, albo odciąć się od takiego stylu życia zdecydowanie. Mam wrażenie, że przez taką postawę jestem dla innych niezrozumiała. Za to wiara w to, że będzie dobrze i może być jeszcze lepiej jest u mnie silna. Chęć zmiany na lepsze- jeszcze silniejsza:)

Witaj hania33, jak się dzisiaj miewasz?

przez piterotr 28 lut 2014, 15:25
Blossom, Wydaje mi się, że żeby zaspokoić swoje potrzeby doba musialaby byc conajmniej o raz dłuższa, niestety miewam podobne stany, fobia społeczna, dziewczyny też nie moge sobie znaleźć po ostatnim związku. Jeszcze przed nim nie mialem z tym problemów, wiec nawet nie wiem dlaczego się tak wydarzyło. W każdym razie witam! ;)
I zanim pojmiesz co jest najważniejsze w tym syfie, nie raz się potkniesz syzyfie...

przez Blossom 28 lut 2014, 19:56
piterotr, witam również:) Doba jest za krótka z wielu powodów, ostatnio sporo pracuję, przekuwam moje hobby na pracę i przyznam, że mi ciągle na coś brakuje czasu i godziny upływają za szybko choćby dlatego:)

Cóż, psychologiem nie jestem, ale może to po prostu powstało w wyniku rozstania? Może stało się coś, że się zawiodłeś i stąd teraz ten lęk? Ja randek nie lubię odkąd pamiętam, zawsze się przed nimi stresuję, a na nich zachowuję nienaturalnie. No, chyba, że to randka już któraś z kolei, z osobą, którą już znam, wtedy mogę się bardziej wyluzować i cieszyć spotkaniem:)

przez khaleesi 01 mar 2014, 01:31
Blossom, witaj na forum :papa:
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez monk.2000 01 mar 2014, 01:47
Blossom, cześć. :)
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

przez Blossom 01 mar 2014, 14:10
monk.2000, khaleesi, witajcie:)

przez Saraid 01 mar 2014, 14:31
Blossom, cześć ;)
Saraid

przez SmokingCat 01 mar 2014, 15:47
Blossom, witaj :)
taki to urok nigdy nic nie mieć

http://szkicowana.wordpress.com/

przez Dusiorek 01 mar 2014, 16:32
Blossom witaj. Nie każdy musi być towarzyski, rób tak, by się dobrze czuć ze sobą. Znam wielu facetówe, którzy nawet nie tyle się stresują, co nie lubią w ogóle randek... bo tak. Nie wyklucza Cię to ze społeczeństwa :). W dobie internetu, możesz poznac masę ludzi najpierw na dystans a potem decydować się ew. na spotkanie. Ja kiedyś również miałam podobne trudności i w ten sposób poznała 2 najlepsze przyjaciółki i chłopaka. Pytanie tylko czy tego chcesz? jak chcesz to znajdziesz sposób ;).

No i bynajmniej nie musisz chodzić na randki z całkiem obcą dziewczyną. Jak jakaś Ci się podoba proponuj jakieś grupowe wyjścia, by ją lepiej poznać, ale nie katować się możliwą krępującą ciszą. Jakichś znajomi na kręgle i kino na bank skądś wyłuskasz ;) A jak już się wyluzujesz przy niej to wtedy uderzaj ;)
"Każdy mężczyzna ma wady. Wybór mężczyzny więc, to wybór wad, z którymi jesteśmy w stanie żyć"

przez Blossom 01 mar 2014, 23:10
Saraid, SmokingCat, Dusiorek Witajcie:)

Dusiorek, ja właśnie przez internet się boję najbardziej umawiać. Bo czuję dyskomfort, gdy nie jestem przekonana, czy ta osoba jest, za jaką się podaje. W rzeczywistości widać znacznie więcej, wręcz czuć, z kim można się dogadać, czuć nawet tzw "chemię" . Choć mojego przyjaciela przez portal społecznościowy poznałam, więc czasami się sprawdza taka forma poznawania:)

Tylko, że ja jestem dziewczyną:)

przez Elend 01 mar 2014, 23:54
W rzeczywistości też sie może za kogoś innego podawać ;) Tylko jest ten niby komfort, że kogoś widzisz :)
Elend

Sortuj wg