Hej wszystkim

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Hej wszystkim

przez cassidy87 22 wrz 2013, 14:31
Witam wszystkich forumowiczów. Bardzo fajnie, że takie forum istnieje - przynajmniej wiem, że nie jestem sam. Moja "przygoda" z depresją i nerwicą trwa od czasów mniej więcej szkoły średniej, czyli w tej chwili już jakieś 10 lat z przerwami i okresami większego lub mniejszego nasilenia. W tym roku udałem się po poradę do psychiatry, jednak leki, które mi przepisał są moim zdaniem okropne. Mam wrażenie, że ich skutki uboczne są gorsze niż sama choroba - dlatego postanowiłem, że nie będę ich brał. Czasem w chwilach, gdy spodziewam się nasilonego stresu ratuję się afobamem lub relanium - pomaga świetnie, bez skutków ubocznych. Obecne nasilenie depresji, wynika pewnie z nastania pory jesiennej. Jestem w pełni świadomy tego co się ze mną dzieje, ale nie mam pojęcia jak to zwalczyć. Pisząc to, mam niewielki przebłysk nadziei i nieco lepszego nastroju. Problem w tym, że zaczynają się tlić myśli samobójcze. Nie chcę tego, ale wiem, że może przyjść taki dzień, w którym stracę kontakt z rzeczywistością i zrobię to. Momentami nie ufam sobie samemu...

Hej wszystkim

przez Lola Rose 22 wrz 2013, 18:08
cassidy87, witaj na forum :)
Jestem jaka jestem

Hej wszystkim

przez Rebelia 22 wrz 2013, 18:10
cassidy87, hej, obyś znalazł na forum to, czego szukasz.

Nie rozmawiałeś z psychiatrą na temat zmiany leków na jakieś, które nieco bardziej mogłyby Ci podpasować?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Hej wszystkim

przez cassidy87 22 wrz 2013, 18:19
Rebelia, nie rozmawiałem z psychiatrą o zmianie leków. Jestem bardzo wrażliwy na wszelkiego rodzaju środki farmakologiczne i zazwyczaj odczuwam większość najgorszych skutków ubocznych z ulotki. Fakt - leki, które mi przepisał lekarz działały, depresja i nerwica odpuściły w czasie brania leków. Jednak tak jak pisałem - skutki uboczne były gorsze niż sama choroba. Chciałbym z tego wyjść sam, ale nie mam jeszcze pojęcia jak...

Hej wszystkim

przez Rebelia 22 wrz 2013, 22:45
Często gęsto skutki uboczne mijają po jakimś czasie, kiedy organizm z lekka się przystosuje do danej substancji. Jaki to czas? Ciężko powiedzieć, u każdego może to wyglądać inaczej. Lekarz też z początku może dobrać mniejszą dawkę i stopniowo ją zwiększać. Sęk w tym, że wypadałoby się jednak wybrać na rozmowę i przegadać temat, bo skoro leki w jakiś sposób pomagały, to może jest jakaś inna pozytywna alternatywa i sposób na wyminięcie większości ubocznych.

Hej wszystkim

przez Josie_86 22 wrz 2013, 23:16
Cassidy, ja na Twoim miejscu poszłabym do psychiatry, ja też miałam wiele leków z efektami ubocznymi, nie da się od razu dobrać właściwego, a przynajmniej małe szanse, trzeba próbować, a nuż teraz dostaniesz takie, które będą Ci odpowiadały. Idź zwłaszcza, że pojawiają się myśli samobójcze! A to, że chciałbyś wyjść z tego sam.. ech, ja też miałam taką nadzieję, a tymczasem biore leki od 8 lat..
jeśli chcesz mnie zatrzymać (spójrz odchodzę)
podaj mi rękę, jeszcze może zatrzymać mnie ciepło twojej dłoni

Sortuj wg