Witam

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Witam

przez jedenasty_kot 05 kwi 2013, 00:17
Mushroom, dla mnie to nawet dobrze :)
I'm chesing a hope that will ruin me like flowers in fall...

Witam

przez ramzes_1981 05 kwi 2013, 00:56
Witaj serdecznie! Ja tez z trójmiasta. A na tą chwile możesz przeczytać mój wątek w tym dziale zawsze to jakiś bodziec że trzymamy się razem i możemy chociaż tutaj pisać :-)

Witam

przez jedenasty_kot 05 kwi 2013, 01:00
Witaj ramzes_1981.Masz racje. Chętnie skorzystam z zaproszenia :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Witam

przez *Monika* 05 kwi 2013, 01:37
jedenasty_kot napisał(a):*Monika* Dziękuje za Twoje słowa.
Nie zależy mi na mnie. To raczej tak że całe życie walczę. Od najmłodszych lat. Nigdy nie miałam innego wyboru. Choć w wielu sprawach już sobie odpuściłam. Najchętniej bym zniknęła, zapewne znasz to uczucie.
W ramach NFZ to mi powiedziano że jestem zbyt ciężkim przypadkiem a tego NFZ nie refunduje.

Mam niewielki wybór nic albo to co mam.

Myślę, że życie nie jest usłane różami.
Jedni są przygotowani do tego, żeby zmagać się z trudnościami, które niesie życie, inni nie. No, ale sama zapewne wiesz, że wynika to z różnych przyczyn, przede wszystkim wychowawczych.
Najlepiej byłoby przyjmować życie takim, jakie jest, ale wiadomo, że człowiek nie godzi się z następstwami krzywdy, która go dotyka.
Przykre jest to, że mówisz, że nie zależy Tobie na sobie...
Słowa wyrządzają krzywdę, zwłaszcza nieprzemyślane bo odbierają nadzieję.
Ciekawa jestem kto Ci tak powiedział, że jesteś ciężkim przypadkiem.
Myślę, że każdy przypadek jest odosobniony.
Poszukaj odpowiedniego psychiatry i poproś go o skierowanie na terapię. Jesteś młoda, całe życie przed Tobą. Nie skazuj się na niepowodzenie już na początku drogi. Myślę, że warto próbować.
No, chyba, że potrzebujesz czasu na podjęcie decyzji :smile:
Obrazek
Główny Moderator

Witam

przez jedenasty_kot 05 kwi 2013, 02:00
*Monika*, co do metod wychowawczych. To może ujmijmy to tak czasem faktycznie mogą ukształtować człowieka w znacznym stopniu. Ale są rożne psychiki czego przykładem jest to ze w tej samej zdrowej rodzinie mogą ukształtować się 2 rożne zupełnie osoby.

A łatwe życie musi być naprawdę bez wyrazu. ;)

Jednak co do przyjmowania życia takim jakie jest się nie zgodzę. Osobiście uważam ze każdy powinien je kształtować tak jak mu odpowiada.

A co do mnie. Nie jestem dobra w walce z trudnościami choć praktycznie wszyscy którzy mnie znają twierdzą że jest inaczej. Dość mocno jest to związane z fobia społeczna, często ukrywam się pod maska. A i pomagać innym jeśli o to poproszą, pomagam. Nie myśląc o sobie.
Co do słów masz 100% racje. Mój kuzyn pośrednio przez takie słowa popełnił samobójstwo miał 17 lat. Nieźle to mną wstrząsnęło do teraz mam świra na punkcie takich słów.
Noo powiedziała to właśnie podobno bardzo dobra Pani psycholog do której wyruszyłam ze skierowaniem. Widać zbyt trudnym dla niej przypadkiem jestem. Jest nadzieja że coś by się zmieniło po 4 w tyg wizytach. Których nie refunduje NFZ. A i po głębszych przemyśleniach uważam że raczej by to zaszkodziło. Bo i tak bywa że niektórym to szkodzi. Co do opinii tej kobiety. Na początku byłam zniesmaczona. Bo w końcu kto ma pomagać wtedy. I kogo jeszcze odsyłają z kwitkiem ? Ale miała racje.

Jedyna decyzje która przydałoby mi się podjąć to zdecydować się czy będę żyć czy mam się zabić. Bo najgorszy dla mnie jest stan zawieszenia...

A może raczej szukam powodów by żyć. Bo jestem typem człowieka który żyje dla innych. Co jest groteska przy fobii społecznej :hide:

Witam

przez Pieprz 05 kwi 2013, 06:03
ramzes_1981 napisał(a):Witaj serdecznie! Ja tez z trójmiasta. A na tą chwile możesz przeczytać mój wątek w tym dziale zawsze to jakiś bodziec że trzymamy się razem i możemy chociaż tutaj pisać :-)

Witaj Ramzes :)

-- 05 kwi 2013, 06:04 --

Myślę, że życie nie jest usłane różami.

Moja kumpela miała na to fajne określenie - życie jest usrane różami.
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

Witam

przez Damageed 05 kwi 2013, 06:10
Mmm udało mi się w koncu zajrzec na forum :)
Czas goi rany, ale nie wygoi blizn ;)

Witam

przez jedenasty_kot 05 kwi 2013, 10:41
Damageed, Witaj.

Co do stwierdzeń tego typu mój kolega mówi: If you are alive, sh*t will happens...

Co do tego typu powiedzeń to moge wrzucić cała stronkę z tego typu tekstami : http://www.spunk.org/texts/humour/sp001523.html

Witam

przez amelia83 05 kwi 2013, 17:29
jedenasty_kot, witaj, miło poznać ;)
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

Witam

przez jedenasty_kot 05 kwi 2013, 19:22
amelia83, Witaj również miło poznać. :smile: I to Gdyniankę jak ja.

Witam

przez amelia83 05 kwi 2013, 21:26
jedenasty_kot, Gdynia jest super, tylko mógłby juz to białe "coś" zniknąć, co nie :?: :lol: :?
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

Witam

przez jedenasty_kot 06 kwi 2013, 09:35
amelia83, o ile wiem to nie tylko w Gdyni się upominają o to. :D A co do Gdyni to faktycznie ciekawe miasto. Najbardziej tu podoba mi się atmosfera. I mieszkam tu dość długo bo średnio przeprowadzam się co 4 lata a w Gdyni już 6 jestem.

Sortuj wg