Hej

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Hej

przez patka123 30 sie 2012, 20:21
Na forum jestem nowa. potrzebuje waszej rady pomocy w kwestii hemofobii. od dawna na widok krwi mdleje,mam zawroty głowy, robi mi sie niedobrze. Dawniej mdlałam przy szczepieniach, teraz próbuje sb cos sama wmawiac :że to nie boli a krew nie leje się w duzych ilosciach. Niestety nie zawsze to pomaga i ostatkiem sił powstrzymuje sie by nie utracic przytomności. Mój problem polega na tym ze zawsze chciałam byc lekarzem.Na tych studiach kontakt z krwia ma się ciągle i to nieograniczony. Jak pozbyc sie tej fobii? Nie chce zaprzepaszczac marzen i lat nauki przez to ze mam fobię - jak to leczyc co robić? Błagam pomózcie! to dla mnie bardzo wazne!

Hej

przez Demonniczna25 30 sie 2012, 20:36
Hmm nie mam pojecia , chyba powinnaś stopniowo oglądać coraz wieksza ilość krwi nie wiem na necie poprzeglądać , po prostu taka terapia wstrząsowa żeby z każdym razem dłużej sie na to patrzeć i nie uciekac na widok krwi. To prawda że jeśli chcesz być lekarzem to jest nie uniknione . Ja chciałam być kiedyś ale nie podoba mi sie myśl pracowania w Polskich szpitalach bo w wielu leżalam i dlatego mam dośc choć rodzice mnie naciskają. Jeśli to twoje marzenie to spróbuj jakos sie przełamać i nie uciekać wmówić sobie że to normalne w każdym organiźmie płynie krew. Jeśli to Ci sie nie uda to przecież możesz wybrac coś innego niż lekarz nie zawsze zostaje sie tym kim się chce może jesteś jeszcze z czegos dobra co jest powiazane. Nie wiem warto by sie było poradzić jakiegos psychologa bo ja tylko tyle moge Ci napisać. Nie poddawaj sie jednak latwo ! :D Dasz rade !

Hej

przez patka123 30 sie 2012, 20:40
Tylko że widok krwi na filmach nie robi na mnie wrażenia. Tylko widok krwi w rzeczywistosci i jak ktos mówi o tym długo to tez mi niedobrze. a mozna z tym do psychologa iśc? ktos był?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Hej

przez Atalanta 30 sie 2012, 20:44
Tak jak każde inne fobie . Udaj się do psychoterapeuty lub psychiatry - tylko specjalista jest ci w stanie pomóc

Sortuj wg