Skocz do zawartości
Nerwica.com

Witam bardzo serdecznie :)


Akatosh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam na imię Michał (20 lat na karku). Na forum zdecydowałem się zarejestrować z oczywistych dla mnie względów - otóż od 4-5 lat, borykam się z nerwicą lękową. Jestem już po kilku hospitalizacjach (co ciekawe, nigdy jeszcze nie byłem na oddziale zamkniętym). W czasie pobytu na oddziałach miałem różnego rodzaju rozpoznania. "Różnego rodzaju" z tegoż względu, że oceny specjalistów mojego stanu zdrowia były w przeciągu kilku ostatnich lat bardzo rozbieżne. Poza rozpoznaniami "nerwicopodobnymi" miałem również stwierdzone zaburzenia z kręgu zaburzeń psychotycznych, typu zespół paranoidalny, uporczywe zaburzenia urojeniowe czy schizofrenia. Ostatni pobyt na oddziale wiele zmienił - wspólnie z lekarzem prowadzącym doszedłem do wniosku, że objawy psychotyczne z którymi się nadal borykam wynikają w dużej mierze z lęku, stąd też rozpoznanie: "Przewlekłe zaburzenia lękowe" z dopiskiem "Epizody psychotyczne w wywiadzie". Fakt, że tego typu rozpoznanie nie stygmatyzuje az tak bardzo, tak jak ma to miejsce w przypadku stwierdzenia np. schizofrenii ale na pewno łatwo nie jest. Cieszę się, ze jest takie miejsce jak to forum, gdzie człowiek uświadamia sobie, że nie tylko on sam zmaga się z tego typu trudnościami i gdzie może usłyszeć od innych cenne wskazówki, porady, jak inni radzą sobie w konkretnych sytuacjach, które dla nas moga stanowić problem.

No i to, póki co, byłoby na tyle.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×