depresja, żałoba..

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Re: depresja, żałoba..

przez ramia 13 lis 2010, 14:35
mi tato nie śnie się w ogóle, to też jest dziwne i żałuje bardzo.. lubię wierzyć, że jest gdzieś i nade mną czuwa. mam też nadzieję, że już nei cierpi i nie odczuwa bólu, którego tak wiele doznał w ostatnim czasie..
kiedy odchodzą szybko ci, którzy żyli tak niewinnie..

przez szczesliwy_chomik 13 lis 2010, 14:50
Dla twojego taty śmierć była pewnie wybawieniem , zakończyła jego cierpienie. Ja też mam nadzieję, że ja i moi bliscy , którzy odeszli i którzy odejdą spotkamy się tam po drugiej stronie i będziemy szczęśliwi i wiesz co jestem niemal że przekonana o tym, że istnieje coś po śmierci. Kiedys też miałam swoje wątpliwości, ale naprawdę dużo nad tym myślałam, trochę dostałam wskazówek w tym temacie i wierzę. Świata nie da się logicznie wytłumaczyć, to wszystko nie wzięło się nagle z nikąd i nie istnieje po nic. My też mamy tu swoją misję, czasem nawet nie wiemy że bardzo komuś pomogliśmy, uratowaliśmy mu życie, że nawet nasze cierpienie ma sens i po coś nas dotyka.Ja już teraz widzę, że niektóre kopy od życia, pootwierały mi bramki do lepszego.

[Dodane po edycji:]

Twój ojciec był pewnie dobrym człowiekiem, wnioskuję tak z twoich postów i dostaje za to pewnie teraz laury, na które sobie zapracował :smile:

przez ramia 13 lis 2010, 17:57
tak to prawda. był wspaniałym człowiekiem i dlatego tak ciężko jest mi zaakceptować nową sytuację. ale widziałam jaki był cierpiący i tylko myśl, ze teraz jest mu lepiej pozwala mi jakoś brac się w garść.. ale bardzo dziękuję za wszystkie wasze posty, to duzo dla mnie znaczy..
kiedy odchodzą szybko ci, którzy żyli tak niewinnie..

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

depresja, żałoba..

przez PannaNatalia 21 paź 2015, 12:06
Witajcie,po krótkiej przerwie wracam na forum..
Dziś mija 6lat od śmierci mojego brata(nadużywał alkoholu,ale przyczyną zgonu było nieleczone zapalenie płuc).Zmarł nagle...miał 27lat.
Pamiętam ten dzień dokładnie 21.10.2009-na dwa dni przed śmiercią brat zniknął z domu..szukaliśmy go bezskutecznie.Ok 5rano dnia 21.10.09 wybudziłam się ze snu,bo usłyszałam,że on jest na dworze i woła moje imię.Zeszłam na dól i pomogłam mu wejść do domu,skarżył się,że nic nie widzi.Zadzwoniłam po pogotowie,myślałam,że to od alkoholu,że mu się tylko wydaje.Brat na nic więcej się nie skarżył.Poprosiłam go,żeby zawsze wracał do domu,bo się o niego martwiliśmy,on powiedział,że mnie kocha i jestem jego najlepszą siostrą.Pożegnaliśmy się i karetka zabrała go do szpitala.Po południu ze szkoły(miałam wtedy 17lat)jak nigdy odebrał mnie mój szwagier i powiedział,że brat nie żyje.Zawalił mi się wtedy świat.Myślałam jak to?to nie możliwe,przecież rano mi obiecał,że zawsze będzie wracał do domu.
Bardzo go kocham i tęsknię za nim.Nie mogę sobie poradzić z tą stratą.
Mam zaburzenia lękowe.Czy z żalu mogę umrzeć?Ciągle się boję,że odejdę tak nagle jak on.
Chodziłam na terapię,ale nie przyniosła efektów.
Czy jeśli nie choruję na nic mogę w każdej chwili umrzeć?Przez ostatnie dni prześladuje mnie myśl,że właśnie dziś umrę.Mało tego,wczoraj miałam jakiś dziwny atak lęku i myślałam,że nie oddycham.Kilka razy pytałam mamę czy na pewno żyję.Byłam jakby w innym świecie.Już nie wiem co mam robić...
"Czasem płaczę, bo chce mi się płakać
wtedy czuję, jak uchodzi ze mnie zło"Dżem

"A gdy serce Twe przytłoczy myśl,że żyć nie warto,z łez ocieraj cudze oczy,chociaż Twoich nie otarto."Maria Konopnicka

Citabax 10mg

depresja, żałoba..

przez arminn 21 paź 2015, 12:13
Łączę się w bólu-moja mama zmarła 2 lata temu i wciąż nie mogę się z tym pogodzić :-|
Samotność jest wtedy, kiedy nie ma mnie we mnie..

Sortuj wg