Skocz do zawartości
Nerwica.com

czy powinnam udać się do lekarza?


agulek

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich. jestem nowa na forum. postanowiłam się zarejestrować na forum, bo coraz bardziej nie radzę sobie ze sobą, a głupio mi zamartwiać męża, nie ukrywam, że jest mi też wstyd. mój problem zaczął się jakiś miesiąc temu. paraliżuje mnie strach, takie uczucie niepokoju wewnętrznego. wydaje mi się że każdy człowiek ma coś takiego czasami, tak jakby przeczuwał, że coś się stanie. ja właśnie takie coś odczuwam. wcześniej też tak miałam, sporadycznie i faktycznie zawsze wtedy, gdy miało się coś wydarzyć. ale teraz towarzyszy mi to prawie cały czas i połączone jest to z takim strachem, który ja porównuje do strachu jaki odczuwam przed jakimś egzaminem, ścisk w żołądku, napięte mięśnie, często drężenie rąk bądź takie "tiki" głową. zawsze byłam osobą dość nerwową, ale na ogół nigdy tego nie okazywałam, stres i strach zawsze dość szybko mijał, ale towarzyszył mi zawsze, nawet w sytuacjach, które wydawałoby się stresujące nie są. ale to nie było dla mnie żadną przeszkodą do momentu, jak trzy lata temu poszłam na studia. ten niszczący, bardzo silny stres zaczął się przy pierwszej sesji i przy każdej następnej był coraz silniejszy, przy ostatniej, teraz w lutym, ledwo ze strachu na nogach stałam, ale to też minęło po sesji. i teraz końcem marca zaczęło się to co na wstępie pisałam. po tygodniu bezowocnej walki poszłam do apteki i poprosiłam o coś nieuzależniającego na uspokojenie, dostałam Validium, i pomogło. brałam dwa dni (prawie w święta), w poniedziałek wielkanocny pojechaliśmy z mężem do bliskich znajomych i od tej wizyty miałam spokój przez 1,5 tygodni. i tydzień temu zaś wszystko wróciło. czy powinnam czym prędzej udać się do lekarza czy przeczekać i spróbować samemu powalczyć. prosze poradźcie, bo nie wiem co robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bede strzelal, ze masz jeszcze biegunke, bujanki nastrojowe i przyspieszona pikawkę. Idz z tym do psychiatry, na NFZ jest za free i skierowanie niepotrzebne. Jesli po wstepnym badaniu wykluczy Ci nerwice, to idz do ogolnego i zobaczysz co dalej. Na wlasna reke bym nie probowal dluzej, bo dosc szybko wejdziesz w taki stan, ze bez jakiegos validolu nie wyjdziesz na miasto, a po co Ci to? Powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×