Psycholog kliniczny online

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Czy skorzystalibyście z porad psychologa online

tak
12
63%

nie
7
37%

Liczba głosów : 19

przez nomorewords43 12 wrz 2012, 21:31
cudak napisał(a):Ja chciałam zgłosić się na terapie on-line, ale mi to odradzono. Uzasadnieniem był brak możliwości nawiązania osobistej interakcji z terapeutą, co powinno być podstawą terapii.

Zgłosić się na terapię online ZAMIAST forumowania czy ZAMIAST psychoterapii stacjonarnej?
W przypadku możliwości terapii stacjonarnej wybrałbym stacjonarną, ale widziałem wiele postów typu:

"Co środa boli mnie lewa pięta, co robić? czy to depresja?- donek"

I taki donek ( fikcyjna postać) oczekuje od forumowiczów fachowej porady,
do psychologa stacjonarnego iść nie może np. bo jest osobą publiczną.
Dla niego psycholog online to jakieś wyjście
nomorewords43

przez pysiunia 12 wrz 2012, 21:33
Nie - wolę kontakt z psychoterapeuta na żywo
Zawsze bądź sobą, wyrażaj siebie, wierz w siebie, nie szukaj udanej osobowości i powielaj jej.
Jestem sobą, bo oryginały są więcej warte niż kopie :)

przez vifi 12 wrz 2012, 22:08
Ja też wolę na żywo, ale jak na przykład ktoś mieszka za granicą. Widziałem oferty rozmowy przez kamerę internetową. Prawie jak real.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez adam_s 12 wrz 2012, 22:46
A mnie się pomysł podoba. Nie jestem ubezpieczony i problemem dla mnie jest iść do lekarza i bulić 5 dych za wizytę, a o psychologach nie wspominam, bo cenią się koszmarnie. Uważam, że przydaloby się coś takiego, choćby po to, by zadac parę pytań, opisać co nieco i dowiedzieć się rzeczy, ktore mnie interesują. Jeśli cenowo byłoby to konkurencyjne dla psychologa w "realu", to czemu by nie?
GG: 5988000

przez bittersweet 13 wrz 2012, 15:38
nomorewords43 napisał(a):
cudak napisał(a):Ja chciałam zgłosić się na terapie on-line, ale mi to odradzono. Uzasadnieniem był brak możliwości nawiązania osobistej interakcji z terapeutą, co powinno być podstawą terapii.

Zgłosić się na terapię online ZAMIAST forumowania czy ZAMIAST psychoterapii stacjonarnej?
W przypadku możliwości terapii stacjonarnej wybrałbym stacjonarną, ale widziałem wiele postów typu:

Zamiast stacjonarnej. Na stacjonarną nie mam szans, bo połowę roku spędzam za granicą. Ale przyznam, że forum dużo mi daje, przypomina trochę terapie grupową. Można opowiedzieć o sobie, posłuchać opinii innych i ich komentarzy :P
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

przez USE90 30 lis 2012, 05:33
Jak w temacie; czy taka terapia jest skuteczna? Czy owa terapia moze dac pozytywne efekty u pacjentow z powazniejszymi problemami (czyli z problemami typu; depresja, fobia spoleczna, nerwica lekowa, uzaleznienie, itd.)?

przez Vian 01 gru 2012, 05:01
Psycholog online w znaczeniu doradztwa tak, psycholog stricte KLINICZNY - NIE.
Online można dawać porady z zakresu komunikacji, związków, relacji międzyludzkich, rozwoju, motywacji, ble ble ble - z tych wszystkich kategorii raczej społecznych. Ale nie można LECZYĆ online.
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

Sortuj wg