Mówimy NIE dla nowej restauracji z psiną w Warszawie!!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez LitrMaślanki 24 lut 2011, 19:37
Sorrow,
nadal nie rozumiesz , Ty dowodzisz że psy sa jadalne .
A ja to wiem ..tak są jadalne . Ale w tym kraju ich nie jadamy . I degustujemy się taka praktyką.

Równie dobrze można w jakimś dużym indyjskim mieście w dzielnicy hinduskiej otworzy knajpę z wołowina .
Albo na osiedlu osadników w strefie gazy sprzedawać szaszłyki wieprzowe .
Pobawię się we wróżkę .Taki interes spłoną by w godzinę a właściciela zbierali by z okolicznych chodników .
LitrMaślanki

przez linka 24 lut 2011, 19:39
Qrfa....co to jest NADPRODUKCJA PSÓW?? Od kiedy psy się produkuje?

Jeśli patrzysz na to bez cienia moralności to co z tego że bezdomny to człowiek ? Ich też mamy...jak to nazwałeś "nadprodukcje" - łażą, śmierdzą, nic pożytecznego z nich nie ma, piją i jeszcze się na nich państwowe pieniądze wydaje ....... 8)
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez dogomaniaczka 24 lut 2011, 19:43
poza tym odnoszę wrażenie że wiele jest przypadków gdzie ten taki godny szacunku człowiek zachowuje się GORZEJ niż zwierzę. ;]
dogomaniaczka

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez LitrMaślanki 24 lut 2011, 19:43
Psy nie są ludźmi. To są zwierzęta. Bezdomni są ludźmi.

masz racje nie są ludzi dla mnie są więcej warte od ludzi .Wierne i oddane stróże ,pasterze i przyjaciele .

I nie zapominaj ,że obce naleciałości kulturowe ,przenikają jedynie wtedy kiedy społeczeństwo wyraża na nie zgodę .
LitrMaślanki

przez lakuda_reaktywacja 24 lut 2011, 19:52
Sorrow, za sformułowanie " nadprodukcja psów" - gdybym była modem - bym dała ostrzeżenie..
myślę, że uraziłeś wielu ludzi..

a na Twoją " nadprodukcję" stosuje się sterylizację zwierząt, gdybyś nie wiedział..
lakuda_reaktywacja

przez LitrMaślanki 24 lut 2011, 19:55
....i odpowiedzialność właścicieli ...którzy dziwnym zbiegiem okoliczności składają się w 100 % tak wspaniałych ludzi ...
LitrMaślanki

przez dogomaniaczka 24 lut 2011, 19:59
a ja dodam jeszcze Tylko że idąc Twoim tokiem myślenia : człowiek to nie zwierzę. zwierzę to NIE RZECZ.
dogomaniaczka

przez juz 24 lut 2011, 20:08
Mój post był ironiczny. Nie jestem za restauracją w której serwuje sie psy. W zasadzie to nie bardzo potrafie zrozumieć jak mozna miec inne zdanie, lub jak mozna pisac że nasze uwarunkowania kulturowe nie maja znaczenia. Ja osobiście nie bede ścigał Chinczyka za to że zje psa. Jednak inna sprawa to restauracja z psiną. Tak juz jest, że u nas psów sie nie je... koniec kropka i argumenty intelektualne nie maja wielkiego znaczenia. Co to za argument że zjem świnie, czy krowe... to nie jest hipokryzja. Swinia to nie krowa, krowa to nie pies, swinia to nie pies. Swinie sie je. Krowy sie je. Psów sie nie je... koniec. Nie ma w tym nic złego, że akurat u nas sie psów nie je. Tak samo nie uważam że czyms złym jest jedzenie psów w Azji. Hipokryzja sa akcje Europejczyków w Azji mające na celu skonienie ich do zaprzestania jedzenia psów.
A określenie nadprodukcja jest poprostu zabawne LOL. Taki czarny chumor
juz

przez linka 24 lut 2011, 20:19
Hipokryzja sa akcje Europejczyków w Azji mające na celu skonienie ich do zaprzestania jedzenia psów.

Nom i tu masz rację.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez dogomaniaczka 24 lut 2011, 22:49
Marek77, cóż protesty czasami mogą coś zdziałać :) poza tym skąd wiesz że nie robię?
póki co znacznie ogranicza mnie nie wychodzenie z domu, ale uwierz mi że jak tylko będe mogła to będę wolontariuszką w schronisku. wyprowadzałam już kiedyś psiaki. bardzo bym chciała służyć za DT ale to niestety nie tylko moja decyzja.
nie zakładaj, że ktoś czegoś nie robi jeśli wcześniej nie zapytałeś :)

-- 24 lut 2011, 21:51 --

aha chodzi Ci o samą tą sprawę. no ale mimo wszystko nadal ogranicza mnie choroba. i szczerze mówiąc niewiele mogę zrobić, poza pomaganiem innym potrzebującym zwierzętom.
dogomaniaczka

przez NoOneLivesForever 24 lut 2011, 22:56
Mam dobry argument przeciw zjadaniu tych zwierząt. Otóż koty i psy to jedne z najbardziej inteligentnych zwierząt, widać to nawet w ich spojrzeniu, a taka na przykład koza, krowa, czy świnia nie sprawiają wrażenia aż tak bardzo inteligentnych stworzonek, kura, czy kaczka to już w ogóle nie przejawiają inteligencji.

Choć z drugiej strony obrona jednych zwierząt, a wcinanie innych (na przykład w postaci salami, mniam) zakrawa o hipokryzję i zdaję sobie z tego sprawę, w Indiach krowy uważane są za święte, dla nich te zwierzęta nie mogą być zabijane. To wszystko jest kulturowym... kulturowym... brak mi słowa... nabytkiem i trzeba być tego świadomym. Emocjonalny stosunek do psa, a jego brak do kaczki nie sprawia, że zjedzenie kaczki jest czymś bardziej moralnym niż zjedzenie psa. Albo nie jemy żadnych zwierząt i wtedy możemy wytykać błędy właścicielom restauracji z potrawkami z psów, albo nie powinniśmy się wtrącać do do samej kwestii moralności jadania psów. Jeśli bronisz psów, to broń i kurę ;-) albo zamilcz na wieki. Ktoś przechodzi na vege?

btw. Nie czytałem waszych postów. :-) tylko nazwę tematu.
NoOneLivesForever

przez dogomaniaczka 24 lut 2011, 22:58
NoOneLivesForever, to powinieneś przeczytać bo właśnie dyskutowaliśmy o tym. i ja się nie zgadzam do końca z tym co napisałeś.

-- 24 lut 2011, 21:59 --

Marek77, wiadomo że tak, ale w takim przypadku, kiedy prawo jest przeciwko nie wiele można zdziałać, ale jak widać głosy sprzeciwu przyczyniły się do tego że artykuł został usunięty. tak więc przynajmniej nie będzie jeszcze się tym człowiek chwalił i rozgłaszał.
dogomaniaczka

przez nerwicaman 24 lut 2011, 23:06
no przyjelo sie ze jemy konsumentow nizszego rzedu a nie drapiezcow zeby nie zaburzyc ekosystemu, ciekaw jestem czy jakby kaczka aportowala i sie bardziej tulila kilka tysiecy lat temu to byloby inaczej. w tym momencie fsaktycznie jedzenie psow wydaje mi sie dziwne. kiedys mialem jednego, jak zginal w wypadkuto jakby mi ktos serce wyjal
Miłość to dwie dusze w jednym ciele. Przyjaźń to jedna dusza w dwóch ciałach

przez LitrMaślanki 25 lut 2011, 09:44
nerwicaman,
drapiezcow

To słowo trochę ...powoduje że post jest ..mało ,mało zrozumiały .
Co do śmierć psa ,tez to przeżyłem . Straszne uczucie . Co do kaczki ,masz racje ,pies jest najstarszym przyjacielem człowieka .
Mogła nim zostać, kaczka ,gdyby tylko umiała bronic i pomagać w wypasie .

Marek77
Ależ Dominika już coś zrobiła ,rozpoczęła o tym dyskusje .A to zawsze dobry początek .
Jak nastąpi taka konieczność ,żeby zamienić słowa w czyny . To podejrzewam ,że sporo osób z forum .
Zjawi się pod ta knajpa i będzie pikietowało .
A ile jest takich "forum"w internecie? Jeżeli na co dwudziestym ,ktoś zrobi to co Dominika
To taka pikieta może być na prawdę spora .

-- 25 lut 2011, 09:45 --

Ps
Powiedzcie ,czy to ja mam problem z linkiem do artykułu ?
Czy artykuł został już wycofany ?
LitrMaślanki

Sortuj wg