Marsz Niepodległości czyli polski patriotyzm.

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Czy wziąłbyś/wzięłabyś udział w takim marszu?

Tak
12
52%

Nie
11
48%

Liczba głosów : 23

Marsz Niepodległości czyli polski patriotyzm.

przez MOCca 12 lis 2010, 15:43
Czy według Was takie przejawy narodowego solidaryzmu mogą być źródłem zagrożenia? Czy w kraju demokratycznym nie można już świętować Dnia Niepodległości? Jestem ciekawa zdania naszych forumowiczów, w jaki spoób należy uczestniczyć w życiu społecznym, i podkreślać pozytywnie aspekty "polskości".
idxcie na całosc nie łapiąc yonka, pusycyajcie latawce na łące i dmuchajcie motzlki...

"Wyobraź sobie prawa i obowiązki, przywiązania i potrzeby, wspomnienia i wdzięczność, zespól to wszystko pod jednym imieniem i imieniem tym będzie Ojczyzna". V.v.G.

Re: Marsz Niepodległości czyli polski patriotyzm.

przez linka 12 lis 2010, 15:55
Generalnie jeśli idzie o taki marsz - jestem jak najbardziej na TAK. W końcu po coś walczyli nasi dziadkowie, więc teraz z dumą można manifestować że w końcu jesteśmy wolni.
Jeśli zaś idzie o wczorajszy marsz niepodległości, organizowany przez Młodzież Wszechpolską to w życiu nie wzięłabym w nim udziału, film promocyjny który zwrotami: kto nie jest z nami jest wrogiem niepodległości, jest ekstremistą, nie jest prawdziwym polakiem, nie jest prawdziwym patriotą. Poza tym ta organizacji łączy religię z polityką..... Nie popieram ani tej inicjatywy, ani tej organizacji.... dla mnie to nacjonaliści ....nie trawię tego.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez AlexDeLarge 12 lis 2010, 16:07
Polska to nie jest tylko państwo
to historia na przemian radosna i smutna
Polska to wielka idea i naród
krew męczenników i wieczna niepewność jutra
Człowiek pozbawiony wyboru między dobrem a złem staje się maszyną

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez MOCca 12 lis 2010, 17:39
W Marszu Równości biorą udział nie tylko środowiska przeciw homofobii ale również Ci, którzy słowo równość odbierają jako równość światopoglądową. Dlaczego Marsz Niepodległości jest w mediach przedstawiany jako faszystowski? Gdzie w Polsce faszyzm włoski?
Kto idzie z Marszem Równości nie jest tożsamy z gejem i lesbijką, a tu zdegradowano narodowców do rangi bandytyzmu i morderców.
idxcie na całosc nie łapiąc yonka, pusycyajcie latawce na łące i dmuchajcie motzlki...

"Wyobraź sobie prawa i obowiązki, przywiązania i potrzeby, wspomnienia i wdzięczność, zespól to wszystko pod jednym imieniem i imieniem tym będzie Ojczyzna". V.v.G.

przez linka 12 lis 2010, 18:56
MOCca napisał(a):Kto idzie z Marszem Równości nie jest tożsamy z gejem i lesbijką,

Nie ? 8)
Aczkolwiek wychodzimy z założenia, że jeżeli ktoś w tym marszu idzie to popiera założenia i postulaty wygłaszane przez organizatorów takiego marszu.
O ile pamiętam to MW obrzucała uczestników tego pochodu epitetami cioty, pedały itd.....

MOCca napisał(a):a tu zdegradowano narodowców do rangi bandytyzmu i morderców.

Tutaj nazwano ich neofaszystami i nacjonalistami - co by się zgadzało, bo tak wyglądają poglądy MW która marsz organizowała. Więc jeśli do tego marszu się przyłączasz popierasz to....
Tak to wygląda z mojej strony......

Poza tym chyba więcej jest poparcia społecznego dla gejów niż nacjonalistów ;)
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez MOCca 13 lis 2010, 19:37

;)

przez harpagan83 13 lis 2010, 21:18
Myślę że utożsamiam się z młodzieżą wszechpolską, pomimo że jestem przeciwny agresji to myślę że mądrze mówią, a zbytni liberalizm jest zgubą ludzkości i przekonacie się o tym za jakiś czas. Myślę że wszech Polacy mają szczytne założenia i poglądy tylko może przesadzają w niektórych wypadkach. A Korwina Mikke popieram jak najbardziej, to jedyny polityk w tym kraju któremu ufam, niestety media zrobiły z niego oszołoma i większość społeczeństwa nie traktuje go poważnie, chociaż mądrze gada.

[Dodane po edycji:]

Dobra rapowa nuta leci w tym filmiku, ;)
Żeby coś zrobić trzeba się starać
Robić to, robić to, tym się jarać
To wymaga pełnego angażu
E, pamiętaj o tym jak o melanżu

przez thbthb 14 lis 2010, 03:11
A ja osobiście nie pójdę w ŻADNYM Marszu, w którym weźmie udział jakakolwiek grupa ludzi, która będzie wykrzykiwać hasła nawołujące do nietoelrancji, homofobii etc. I dziwię się osobiście ludziomz tego Forum, którzy teog typu udział popierają... Bo dzisiaj walczy się z homo, ts, tv, tg, les - a jutro będą walczyli z nami.
Zresztą Hitler w latach '30 ubiegłego wieku już pokazał "odpowiedni stosunek" wobec ludzi psychicznie zaburzonych - zabijając ich.

Harpagan - co ty na to? Chcesz być kolejną ofiarą jakiegoś młodego hitlerka?

Zastanówcie się dobrze.

Bo o ile nazwa Marszu jest dobra - problem w tym, że jest NADUŻYTA, przez ludzi, którzy pewnie nawet nie znają 2 zwrotki Hymnu Polskiego, a ich chęci sprowadzają się najczęściej do tego, aby się pokazać i ewentualnie porzucać kamieniami, albo komuś dać wp... Komukolwiek.

Patriotyzm? Można nosić w sercu - nie trzeba wywieszać flag, nie trzeba chodzić i krzyczeć jakim to jest się patriotą - a po zejściu z trasy marszu udowadniać swoimi czynami czegoś zupełnie innego - chocby nie połcąc podatków i pracując na czarno. :P I sądzę, że należałoby w przypadku wielu tych młodych ludzi biorących udział w MN - zacząć od samego siebie. A nie wskazywania, kto nie jest patriotą.
P.S. Uprasza się "moderatora" o nieingerowanie w treść moich postów. Słowa zaczynające się od SPY mają takie być i jest to błąd celowy.

przez harpagan83 14 lis 2010, 11:19
Harpagan - co ty na to? Chcesz być kolejną ofiarą jakiegoś młodego hitlerka?

thbthb, nie chcę, ale to że ktoś twierdzi ze homosekualizm to zaburzenie i powinno się z tego leczyć, to jeszcze nie jest homofobia. Sory ale jak jakiś Biedron mówi że należy o homoseksualiźmie uczyć dzieci w pierwszej klasie podstawówki, to nie podoba mi się to bo uważam że wiek 7 lat to za wcześnie na to żeby poruszać sprawy seksu. jest to przedwczesne rozbudzanie płciowe dzieciaków, które zrobi im mętlik w głowach i będą puxniej biegać po róznych forach ze zrytą psychą. Zaczną sie ciąże w młodym wieku tak jak w angli 11- 12 lat itp. rzeczy. Wkurza mnieże ruchy gejowskie same zatracają się w swoich wartościach na temat wolności i za każde nie przychylne zdanie osób myślących inaczej doszukuja sie agresji i homofobi, strasza sądami grożą agresją fizyczną i zastraszaniem. Ja nie boje sie homosekualistów, ale mam swoj pogląd na ten temat, z reszta Korwin Mikke też wypowiedzial się kiedys o tym. Ale oczywiscie jestem przeciw wyzwiska i prześladowaniu innych ludzi.

[Dodane po edycji:]

Poza tym liberalizm jaki proponuje Po i inne partie światowe doprowadzi do zagłady Europy, zaleje nas Reżim islamu i wtedy zobaczycie ideologie faszystowską, poczytaj sobie o tolerancji Arabow w obec gejów lesbijek i ludzi wyznających inne wartości. Nie mam nic do ludzi którzy bronia swojego kraju, to jeszcze nie faszyzm.
To wymaga pełnego angażu

przez MOCca 14 lis 2010, 13:10
thbthb napisał(a):Bo dzisiaj walczy się z homo, ts, tv, tg, les - a jutro będą walczyli z nami.

Radzę zapoznać się z programem tych organizacji, akcjach happeningowych, osobiście nie wyobrażam sobie życia w kraju gdzie zatraca się własną tożsamość, tą seksualną również. Po drugiej stronie barykady oprócz feministek, wyżej wymienionego folkloru, anarchistów (szok) i organizacji lewicowych nie wystąpiła inna społeczna formacja, jasno wychodzi, kto nie chcę być "polski" a europejsko nijaki.

Byś może to tylko moje odczucie, ale kiedy liberalno-potulne rządy Tuskowe doprowadzą do kryzysu gospodarczego, lub wyjdzie na jaw coś gorszego...będzie jeszcze szansa na prawdziwe wartości, odrodzenie się ruchu narodowego, i to niekoniecznie pod nazwami ONR i MW.

przez linka 14 lis 2010, 13:21
MOCca napisał(a):będzie jeszcze szansa na prawdziwe wartości, odrodzenie się ruchu narodowego,

:shock: a co to są prawdziwe wartości? Urodziłam się i mieszkam w Polsce, ale nie wybrałam sobie tego kraju. Nie jestem patriotką - gdyby wybuchła wojna pierwsze co bym zrobiła to zabrała graty i uciekła i interesowałoby mnie to, żebym ja sama, ci których kocham byli cali i zdrowi a nie stan w jakim jest moja ojczyzna........czli wychodzi na to, że jestem wrogiem prawdziwych polaków? Nie jestem prawdziwą polką? Nie jestem nacjonalistką na równi ze swoim narodem stawiam inne i niestety świat idzie do przodu, nie da się zatrzymać ekspansji "europejskiej nijakości" trzeba się do tego przystosować........
Przyjaciel forum

przez montechristo 14 lis 2010, 13:46
Marek77 napisał(a):Kocham Polskę i Polaków,gardze natomiast obecnym "Polskim"rządem i ich antypolską socjotechniką...

Popieram kolegę.
Mam identyczne poglady jeśli chodzi o sytuację obecną w Polsce.

przez MOCca 14 lis 2010, 14:30
Honorowy patronat Marszu:
Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych

Osoby prywatne
dr Marcin Masny – publicysta, działacz społeczny
prof. Jacek Bartyzel – autor wielu książek traktujących o genezie, dziejach oraz wizjach rozwoju myśli konserwatywno-narodowej, w czasach PRL działał w Ruchu Młodej Polski.
prof. Ryszard Bender – Senator RP, emerytowany profesor oraz dziekan Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, działacz społeczno-polityczny
Mirosław Błach – dziennikarz, publicysta
Grzegorz Braun – reżyser
Sylwester Chruszcz – polityk, były eurodeputowany, założyciel pisma Myśl.pl
Janusz Dobrosz – polityk, publicysta, poseł na Sejm II,III,IV i V kadencji, były wicemarszałek Sejmu, laureat Orderu Uśmiechu
prof. Maciej Giertych – polityk,polityk,poseł na Sejm RP IV kadencji, autor ponad 230 publikacji
Tomasz Greniuch – doktorant Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, publicysta i autor „Króla Podbeskidzia”
dr Artur Górski – dziennikarz, publicysta, polityk, poseł na Sejm V i VI kadencji, jeden z założycieli Klubu Zachowawczo Monarchistycznego
dr Marek Kawa – polityk, nauczyciel, poseł na Sejm RP V kadencji
Jacek Krzystek – Inicjatywa Wydawnicza Ad Astra
dr Andrzej Kołakowski – działacz opozycyjny, bard, poeta i pedagog
Janusz Korwin Mikke – polityk, publicysta, filozof, poseł na Sejm I kadencji, autor kilkudziesięciu książek i kilku tysięcy artykułów
Tomasz Kostyła – muzyk, publicysta
Paweł Kukiz – muzyk rockowy i aktor Założył i prowadzi zespół Piersi. W latach osiemdziesiątych założył wiele zespołów, m.in. CDN, Aya RL i Hak.
prof. Tadeusz Marczak – pracownik Instytutu Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Wrocławskiego, autor książek, publicysta
Arkadiusz Meller -publicysta, redaktor periodyków naukowych
Stanisław Michalkiewicz – publicysta
Wojciech Muszyński – redaktor naczelny pisma społeczno-historycznego „Glaukopis”
Adrian Nikiel – Prezes Organizacji Monarchistów Polskich
prof. Jerzy Robert Nowak – historyk, wykładowca, publicysta
Artur Paczyna prezes Śląskiego Środowiska Wiernych Tradycji Łacińskiej
Adam „PIH” Piechocki – muzyk
Stanisław Pięta – poseł na Sejm
Jan Pospieszalski – dziennikarz, publicysta, muzyk
Marek Probosz – aktor
Tadeusz Radwan – żołnierz Narodowej Organizacji Wojskowej, działacz Stronnictwa Narodowego, więzień polityczny
prof. Anna Raźny – polska rosjoznawczyni i kulturoznawczyni, politolog i polityk, dyrektor Instytutu Rosji i Europy Wschodniej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Autorka wielu publikacji naukowych i społecznych.
prof. Mieczysław Ryba – członek Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej, historyk oraz publicysta
dr Bohdan Szucki – żołnierz Narodowych Sił Zbrojnych, kombatant, uczestnik walk partyzanckich, Honorowy Prezez Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych
Norbert Tomczyk – wydawca licznych książek, wydawnictwo NORTOM
por. Stanisław Turski – żołnierz Narodowych Sił Zbrojnych, kombatant
Norbert Wasik – działacz społeczny, publicysta
Artur Zawisza – polityk, poseł na Sejm IV i V kadencji, prezes Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych
Rafał Ziemkiewicz – pisarz, publicysta
prof. Jan Żaryn – historyk, wykładowca akademicki, autor wielu książek, członek Komitetu dla Upamiętnienia Polaków Ratujących Żydów

W marszu pojawiło się też dużo osób starszych, także rodziny. Zeby nie odchodzić za bardzo od tematu, to obecna sytuacja przypomina mi dawną propagande PRL-u, nie wiem czy w takich nastrojach idziemy do przodu czy czasem się nie cofamy i pomniejszamy nasz własny autorytet, państwa niezależnego i suwerennego.

przez harpagan83 14 lis 2010, 14:46
linka, bez urazy, szanuję Twoje poglądy, ale myślę, ze gdyby nasi przodkowie wychodzili z takiego założenia to nie żyła byś w polskim kraju. Myślę że to nie dobrze ze dąży się do tego żeby zrobić jeden globalny kraj, myślę że wtedy będzie jeszcze większy burdel niż dotychczas.
Globalizm na dłuższą metę jest szkodliwy
To wymaga pełnego angażu

Sortuj wg