Światopoglądowy temat o róznicach płci.

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Re: Światopoglądowy temat o róznicach płci.

przez Krzysiek1234 20 paź 2010, 19:00
LitrMaśalanki napisał(a):
wiola173 napisał(a):Ja w ogóle nie rozumiem o co Wam chodzi z tymi stratami wojennymi? Co z tego ,że na wojnach ginie więcej facetów? Czy to tez ma być dowód na wyższość płci brzydkiej? Zastanówcie się tylko jeszcze kto te wojny inicjował, bo kobiety jako te "gorszy" przecież nic nie osiągnęły w dziejach ludzkości , wojen więc też nie wywoływały, to po co się miały w nich tłuc?

To raczej dowód na bezmyślność mężczyzn

Raczej na skłonność do rywalizacji, walki, sprawdzania się (na wojnie np.), która to skłonność zresztą zapewniła im między innymi pozycję w awangardzie postępu cywilizacyjnego.
Ostatnio edytowano 20 paź 2010, 19:02 przez Krzysiek1234, łącznie edytowano 1 raz

przez Korba 20 paź 2010, 19:01
Panowie przekonani o wyższości inteligencji u mężczyzn proszeni są o zaprezentowanie własnych dokonań.
Jakichkolwiek.
Bo samo posiadanie mózgu nie świadczy o jego używaniu, o posiadaniu talentu, geniuszu czy też skłonności do ciężkiej pracy - bo wynalazki itp powstają z tych wszystkich elementówl.
Wybitne osoby, w tym np. mój szef, który należy do Mensy i dostał kilkakrotnie nagrodzony za swoje dokonania w dziedzinie ekonomii i biznesu, nie ma potrzeby przekonywania nikogo i obnoszenia się ze swoimi możliwościami. A ma spore, oj spore.... gdyby on zarzucił mi brak inteligencji (czego by nigdy nie zrobił) siedziałabym cichutko jak mysz.... ale takie sranie w banie za przeproszeniem - niczego panowie nie dowodzi.

Także czekam.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez LitrMaślanki 20 paź 2010, 19:03
Krzysiek1234, sprawdzenie sie na wojnie :D tam sie umiera ...można jedynie sprawdzić czy jesteśmy śmiertelni .
Jest cała masa innych płaszczyzn do rywalizacji ...wojna jest najgłupszym ze sposobów rywalizowania .I niby w imię czego?

[Dodane po edycji:]

Korba, Yfff Ufffff ahhhh aż ,mi ulżyło ,ze nie jestem przekonany o wyższości mężczyzn :D
Teraz zapadnie niezręczna cisza w eterze ...bo ja wątpię w dokonania tych którzy tak się sadzą :mrgreen:
LitrMaślanki

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Krzysiek1234 20 paź 2010, 19:08
Korba, jakie znowu sranie w banie? A nie widzisz o czym jest dyskusja? Dyskusja jest o statystycznych osiągnięciach mężczyzn. Nie o ich inteligencji. Zresztą, jak tu zostało słusznie stwierdzone, nie tylko inteligencja składa się na sukces.

przez słońce_nie_wzejdzie 20 paź 2010, 19:10
niemądry napisał(a):LitrMaśalanki, masa wynalazców to samouki! Nawet formalnego wykształcenia nie zdobyli. To żaden argument. Ukończenie szkoły sprawi, że posiadasz jakąś wiedzę sprzed iluśtam lat. Ale nie zrobi z Ciebie wynalazcy!

Z tą różnicą, że z wynalazkiem, ideą czy jakąkolwiek innowacją, trzeba się przebić do szerszego grona. Przez wieki kobiety nie były poważane jako potencjalni naukowcy, przez co nawet jeśli, w tamtych warunkach, byłyby w stanie opracować coś innowacyjnego, to nie miały szansy tego rozpowszechnić.
Jeżeli jesteś szczęśliwy, to oznacza, że zaraz stanie się coś złego albo nie wiesz o czymś istotnym.

Kiedyś chciałem, aby Bóg pomnożył inteligencję otaczających mnie ludzi przez trzy. Ale dowolna liczba przemnożona przez zero, nadal daje zero...

przez LitrMaślanki 20 paź 2010, 19:11
słońce_nie_wzejdzie, no musze sie z Tobą zgodzić . Podejrzewam jedynie ,ze dużo idei i pomysłów publikowano w imieniu kobiet . Robili to ich mężowie .
LitrMaślanki

przez Korba 20 paź 2010, 19:12
Krzysiek1234, rozmowa o statystykach? poważnie? ale nuda :mrgreen: toż to rozmowa bezprzedmiotowa. po prostu wrzućcie liczby i zamkniemy temat, bo wszystko będzie jasne :mrgreen:
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez *Wiola* 20 paź 2010, 19:13
LitrMaśalanki napisał(a):[b]

wiola173 napisał(a):Ja w ogóle nie rozumiem o co Wam chodzi z tymi stratami wojennymi? Co z tego ,że na wojnach ginie więcej facetów? Czy to tez ma być dowód na wyższość płci brzydkiej? Zastanówcie się tylko jeszcze kto te wojny inicjował, bo kobiety jako te "gorszy" przecież nic nie osiągnęły w dziejach ludzkości , wojen więc też nie wywoływały, to po co się miały w nich tłuc?

To raczej dowód na bezmyślność mężczyzn

Dzięki , ja nie chciałam jako kobieta tego napisać:))
Moderator

przez Krzysiek1234 20 paź 2010, 19:13
LitrMaśalanki napisał(a):słońce_nie_wzejdzie, no musze sie z Tobą zgodzić . Podejrzewam jedynie ,ze dużo idei i pomysłów publikowano w imieniu kobiet . Robili to ich mężowie .

A Kopernik była kobietą!
Ostatnio edytowano 20 paź 2010, 19:14 przez Krzysiek1234, łącznie edytowano 1 raz

przez LitrMaślanki 20 paź 2010, 19:13
Krzysiek1234, słuchaj możesz być ponad przeciętna inteligenty ,ale jeśli nie masz młotka to i tak nie wbijesz gwoździa. O tym mowa .
LitrMaślanki

przez Korba 20 paź 2010, 19:16
Już dawno stwierdzono, że krowa, która dużo ryczy, mało mleka daje.
Jednakże jeśli czytanie statystyk pompuje czyjeś ego, to niech mu tam będzie ;)
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez Krzysiek1234 20 paź 2010, 19:17
LitrMaśalanki napisał(a):Krzysiek1234, słuchaj możesz być ponad przeciętna inteligenty ,ale jeśli nie masz młotka to i tak nie wbijesz gwoździa. O tym mowa .

No i ja się zgadzam. Ale to, że kobiety przez wieki nie miały chęci/sił żeby wziąć młotek do reki, to nie moja wina.

przez LitrMaślanki 20 paź 2010, 19:21
Krzysiek1234, Opamiętaj się ...znasz miejsce kobiety z okresu przed 100 lat? No stary napisałeś bzdurę ,powinieneś się wstydzić :D
LitrMaślanki

przez Korba 20 paź 2010, 19:21
Krzysiek1234, jeśli nie siedzisz dziennie z młotkiem w dłoni, to nie masz prawa się wypowiadać.
Posiadanie możliwości i ich nie wykorzystywanie jest dużo straszniejsze niż brak możliwości.
Tak więc chłopie siadaj i odkryj jakąś Amerykę, skoro natura tak Cię obdarowała! :mrgreen:
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

Sortuj wg