Wybory Prezydenckie + II tura

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Na którego kandydata oddasz swój głos w II turze wyborów prezydenckich:

Bronisław Komorowski
22
41%

Jarosław Kaczyński
17
31%

nie wybieram się na II turę wyborów
15
28%

Liczba głosów : 54

Re: Wybory Prezydenckie + II tura

przez linka 05 lip 2010, 22:59
Ludzie "starej daty" byli zupełnie inaczej wychowani, dajmy na to wyznawali zasadę, ze sami walczyli o wolność ich rodzice, rodzeństwo także, niejednokrotnie ginęli - i ich obowiązkiem jest iść na wybory.....kto dziś, z naszego pokolenia ma takie poglądy?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez MOCca 06 lip 2010, 12:04
8 mln głosów - B. Komorowski - Polska proeuropejska
7 miln glosów - J. Kaczyński - zacofane mohery

Chyba źle określacie potencjalnych wyborców, tu chodzi raczej o dwie wizje Polski, wybór pomiędzy uległością wobec Rosji i Niemiec, a przy tym "liberalne" reformy, czy Polski, która nie klęka na kolana, pielegnuję historię i przede wszystkim zwraca się do ludzi nie z "żyrandoli".

Pierwsze posunięcia PO bardzo ciekawe, marszałkiem Sejmu RP - Grzegorz Schetyna, czyli jeżeli Bronkowi coś się stanie to jego obowiązki przejmuje Grzesio - człowiek uwikłany w aferę hazardową i zdymisjonowany przez samego premiera.
idxcie na całosc nie łapiąc yonka, pusycyajcie latawce na łące i dmuchajcie motzlki...

"Wyobraź sobie prawa i obowiązki, przywiązania i potrzeby, wspomnienia i wdzięczność, zespól to wszystko pod jednym imieniem i imieniem tym będzie Ojczyzna". V.v.G.

przez Goldielocks 06 lip 2010, 15:23
człowiek nerwica napisał(a):Goldie myślę,że Linka w jakimś stopniu ma rację.Mówisz o dziadku...jednak jest różnica pomiędzy tymi ludżmi z brakiem studiów "starszej daty",a między tymi co dzisiaj nie mają wyższego niż średnie...Mówiąc o świadomości politycznej mamy na myśli świadomość naszych poglądów i dopasowanie ich do odpowiedniej partii z której programem się zgadzamy.Pokaż mi 30 latka bez wykształcenia co odpowie na pytanie o swoj pogląd na jakąś sprawę i ktory prawidlowo odpowie np czy ma pogląy prawicowe czy lewicowe.

Cyt. " Miałam na myśli pokolenie 40+".

Mam rozeznanie - studiowanie kiedyś vs. studiowanie dzisiaj. Na studiach często są osoby, które poziomem wiedzy odbiegają (i to mocnooooo :P), od osób, które zdobyły wykształcenie średnie 10- 20-30 lat temu.

Nie przeczę, że jest grupa studiujących, która zachowuje odpowiedni "poziom", nie unika jak ognia czytelni i rozwija swoje własne zainteresowania.

Shadowmere - mam znajomą - studentkę, która o polityce wie tyle samo, co Twoja fryzjerka. A z tego, co piszecie różnica światopoglądowa, wynikająca z posiadania konkretnego poziomu wykształcenia, powinna być diametralna.

BTW - rozwijanie naszych horyzontów, fajnie jeżeli odbywa się przy okazji studiów, które nie przeczę są - pewnie dla mnie i innych, czymś bardzo istotnym, bo przede wszystkim dają możliwość tzw. "rozwinięcia skrzydeł".

Ale w tym miejscu pragnę dodać, że rozwijamy się całe życie - obojętnie, jaki jest poziom naszego wykształcenia. Po tym, co napisaliście, nie dziwię się, że teraz wstdem jest uczenie się w ZSZ, w których spokojnie mogłaby istnieć możliwość zrobienia matury... ach to nasze ME... :?

Inny przykład - jest osoba, która z przyczyn losowych studiów jednak nie ukończyła... A z racji tego, że nie może pochwalić się dyplomem wyższej uczelni, spada w "rankingu", do poziomu tych "mniej rozgarniętych".

Mocca - gdzie ja napisałam, że na JK głosowali wyłącznie "Ci" (bereciarki, fanatycy) ludzie... Chodziło mi , o to, a tego argumentu niestety nie da się odeprzeć - PiS - partia stricte konserwatywna, ma głosy osób, które są na prawdę ortodoksyjne, a często wręcz fanatyczne.

Linka - tutaj masz rację. Oczywiście, że teraźniejszego pokolenia, nie ma nawet, co porównywać z tym starszym, czy nawet najstarszym.

Ale ja swojego zdania i tak nie zmienię - wykształcenie, to wykształcenia. Ważne, żeby było rzetelne, pełne, a przede wszystkim, żeby praktyka i wiedza, zdobyta w konkretnej szkole, czy uczelni - była przydatna i owocowała w wykonywanym przez danego człowieka zawodzie.

Bo bym zapomniała...Chyba nie uczycie się po to, żeby awansować na szczeblach drabiny społecznej (skończyłem/am studia - teraz jestem na wyżynach, a inni ludzie bez dyplomu... to zwykli głupcy (haha :mrgreen: )).

Osobiście podziwiam ludzi wykształconych, ale tylko tych - elastycznych, którzy potrafią się odnaleźć na rynku pracy, są mobilni, inteligentni... i nie spoczywają na laurach, tylko dlatego, że mają WW. Tak samo może "ewoluuwać" osoba bez dyplomu, tyle że w swoim zakresie kompetencji.

Na zakończenie ( :mrgreen: ) - najważniejsze jest to, co się zrobi z tym dyplomem i umiejętnościami zdobytymi na uczelni... Bo nikt na tacy pracy nikomu nie poda...

A na koniec dodam, że studia daję wiedzę, praktykę, ale inteligencji się na nich nie zdobędzie. ;)
" [...] Historia Dziewczynki o Złotych Kędziorach nie ma szczęśliwego zakończenia. Próby odkrycia, co jest dla niej odpowiednie, kończą się tak, jakby przebudziła się ona ze złego snu - po czym dziewczynka ucieka... [...] "

Bruno Bettelheim, Cudowne i pożyteczne...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Shadowmere 06 lip 2010, 15:37
Ja tylko napisalam,że studia rozszerzają światopogląd.
Zgadzam się z tym,że jak kto mózgu nie ma to i na Harvardzie go nie zdobędzie.Boli,ale to niestety prawda :(
Przykladow na to znam wiele,z życia.Studiowalam na jednej z dosc prestiżowych uczelni i tępota oraz ograniczenie(z żalem mówię,że glownie dziewcząt) powalały.
Dawniej nawet matura byla trudniejsza,wymagala szerszej wiedzy,a teraz...szkoda gadac.
Shadowmere

przez Goldielocks 06 lip 2010, 15:39
Shadowmere napisał(a):Ja tylko napisalam,że studia rozszerzają światopogląd.
Zgadzam się z tym,że jak kto mózgu nie ma to i na Harvardzie go nie zdobędzie.Boli,ale to niestety prawda :(
Przykladow na to znam wiele,z życia.Studiowalam na jednej z dosc prestiżowych uczelni i tępota oraz ograniczenie(z żalem mówię,że glownie dziewcząt) powalały.
Dawniej nawet matura byla trudniejsza,wymagala szerszej wiedzy,a teraz...szkoda gadac.

Akurat Twoje słowa, wykorzystałam tylko, jako przykład. ;)

Zgadzam się z tym, co napisałaś powyżej. :smile:
" [...] Historia Dziewczynki o Złotych Kędziorach nie ma szczęśliwego zakończenia. Próby odkrycia, co jest dla niej odpowiednie, kończą się tak, jakby przebudziła się ona ze złego snu - po czym dziewczynka ucieka... [...] "

Bruno Bettelheim, Cudowne i pożyteczne...

przez Korba 06 lip 2010, 16:26
Bo ludzie mylą termin "elita intelektualna" z terminem "wykształciuchy".
Posiadanie wyższego wykształcenia nie daje nikomu karty wstępu do elity intelektualnej i odwrotnie - brak papierka nie stanowi przeszkody w wejściu do tej grupy. Stąd kwalifikowanie Bartoszewskiego jakie miało miejsce powyżej sprawia, że mi cierpnie skóra :?
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez Magdaa 06 lip 2010, 16:33
Przykro mi to stwierdzić, ale dziś byle idiota może skończyć studia, a dzisiejsza matura to śmiech na sali.
Magdaa

przez Natascha 06 lip 2010, 17:25
Magdaa zależy, jakie studia...

[Dodane po edycji:]

Goldielocks napisał(a):
Shadowmere napisał(a):Ja tylko napisalam,że studia rozszerzają światopogląd.

Akurat Twoje słowa, wykorzystałam tylko, jako przykład. ;)

Zgadzam się z tym, co napisałaś powyżej. :smile:

Ja jeszcze napiszę o drugiej stronie sprawy- jest sporo naprawdę inteligentnych ludzi, którzy przez okoliczności na studia nie pójdą...nie mówiąc już o ich skończeniu. :roll:
Natascha

przez Sean1 06 lip 2010, 20:30
Mnie wkurzają 2 sprawy, I po studiach od razu niby inteligentny, na poziomie... tu jest błąd, mądrość nie równa się inteligencji, skąd niby tylu zarozumiałych i zdebilniałych profesorów? II sprawa podejście, nie ważne jakie studia, nie ważne gdzie, byle mieć papierek. I tak rodzą się wykształciuchy.

przez Natascha 06 lip 2010, 23:06
Shadowmere napisał(a):Dawniej nawet matura byla trudniejsza,wymagala szerszej wiedzy,a teraz...szkoda gadac.

Tu się absolutnie nie zgadzam. Polskie szkolnictwo niestety przoduje w nauczaniu kompletnie bezużytecznej wiedzy, program jest przeładowany i powinni go okroić, w zamian wprowadzając bardziej praktyczną wiedzę.

Jeszcze coś a propos Jarosława Kaczyńskiego- chociaż moim zdaniem absolutnie nie nadaje się na prezydenta, nie uważam go za kiepskiego polityka. Ani mnie ziębi ani parzy czy ma żonę i własne konto bankowe. Na pewno jest osobą bardzo inteligentną i przyda się w polskiej opozycji.
PiS jest dla mnie partią zbyt konserwatywną i przesadnie skoncentrowaną na przeszłości- dlatego go nie popieram- jednak zauważam jego pozytywny wkład w polską rzeczywistość, jak chociażby zmniejszenie korupcji.
Natascha

przez error 07 lip 2010, 20:31
Nie wybrałem się na drugą turę :angel: , mój kandydat odpadł w I. Nie chciałem wybierać mniejszego zła. Zdaje sobie sprawę z tego, że nie mam teraz prawa narzekać jak bardzo jest źle. Po prostu żaden z kandydatów nie pasował do moich poglądów politycznych.

przez Korba 08 lip 2010, 19:51
MOCca, żyjesz? Nie trzeba było długo czekać na Twoją przepowiednię :mrgreen: ;)
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez MOCca 11 lip 2010, 11:37
Korba, jeszcze tak. ;)

Bronka przetrawię, ale żeby tak łatwo oddawać obowiązki pełniącego Prezydenta RP kolejno Niesiołowkiemu, Borusewiczowi i Schetynie, no to zapisali karty historii.

PS. a jak podobało Wam się ostatnie posunięcie Bronisława po cichaczu powołal dwóch członków KRRiT i to wcale nie w zasadę nowego hasła "odpartyjnianiu" mediów.

PSL już się opamiętało tak grzmiało a teraz znów są podnóżkami PO.
idxcie na całosc nie łapiąc yonka, pusycyajcie latawce na łące i dmuchajcie motzlki...

"Wyobraź sobie prawa i obowiązki, przywiązania i potrzeby, wspomnienia i wdzięczność, zespól to wszystko pod jednym imieniem i imieniem tym będzie Ojczyzna". V.v.G.

przez Sorrow 17 lip 2010, 02:13
linka napisał(a):Sorrow, a jak premier & prezydent byli z jednej partii PIS, a do tego bracia, w jednym czasie, nie martwiłeś się? :lol:

Martwiłem się :P . Generalnie niedobrze jest jak politycy mają szansę się zjednoczyć przeciwko Polsce.

Sortuj wg