Wybory Prezydenckie + II tura

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Na którego kandydata oddasz swój głos w II turze wyborów prezydenckich:

Bronisław Komorowski
22
41%

Jarosław Kaczyński
17
31%

nie wybieram się na II turę wyborów
15
28%

Liczba głosów : 54

Re: Wybory Prezydenckie

przez linka 16 maja 2010, 23:05
Boże mój, boże....jak wy świetnie znacie wszystkich członków wszystkich partii.....sami karierowicze, chamy, produkty marketingowe... jak ja bym chciała żeby w Polsce była prawdziwa lewica z prawdziwego zdarzenia, lub choć jaka partia liberalna...... na próżno mi czekać........

Magdaa napisał(a):Jak widzę te owłosione małpy którym brakuje chłopa (czyt. feministki) to mi się scyzoryk w kieszeni otwiera.

Zaraz mi się ta "małpa w czerwonym" przypomina :roll:
Ja natomiast jak widzę osoby które co drugiego osobnika oceniają po pozorach, obrzucają inwektywami...też mi się nóż w kieszeni otwiera...... :lol:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez MOCca 16 maja 2010, 23:35
Prawdziwa lewica czyli...
Dziś kojarzona jest z paradami wolności, in vitro, małżeństwami homo ;) (być może też adopcja, co deklarują inne lewicowe partie), legalizacją aborcji i zniesiem krzyży w klasach, religii w szkołach...gdyby podejmowali głos w sprawach ważnych i aktualnych to zdecydowanie mieliby większe poparcie. Jeszcze do parlamentu wchodzili z ponad 10 % poparciem, albo tym prawdziwym lewicowym się "zemarło", albo zauważyli, że idą nie tą drogą.

O ile parady wolności mają być wyrazem toleracji i szacunku do innych orientacji (chodź przynosi wymierne korzyści, chodzi głównie o forme takich manifestów) to nie widze sensu w walce z krzyżami. Małżeństwa mogą być ale adopcja? In vitro też, ale wiadomo budżet, chyba najpierw trzeba uleczyć pragnienia Polaków, o lepszej egzystencji a wtedy takie plany łatwiej wprowadzać w życie.

Zawsze chętnie słuchałam śp. Szymanek - Deresz. Jeszcze Zemke wydaje się człowiekiem z oliwą w głowie, powinien startować. ;)
idxcie na całosc nie łapiąc yonka, pusycyajcie latawce na łące i dmuchajcie motzlki...

"Wyobraź sobie prawa i obowiązki, przywiązania i potrzeby, wspomnienia i wdzięczność, zespól to wszystko pod jednym imieniem i imieniem tym będzie Ojczyzna". V.v.G.

przez Natascha 16 maja 2010, 23:42
MOCca napisał(a):O ile parady wolności mają być wyrazem toleracji i szacunku do innych orientacji (chodź przynosi wymierne korzyści, chodzi głównie o forme takich manifestów) to nie widze sensu w walce z krzyżami.

A ja widzę sens gdyż państwo nie powinno odgórnie narzucać wyznania obywatelowi.
Natascha

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez MOCca 16 maja 2010, 23:53
To cofnijmy się o 2 tys. lat w tył...sam krzyż nie jest problemem.
idxcie na całosc nie łapiąc yonka, pusycyajcie latawce na łące i dmuchajcie motzlki...

"Wyobraź sobie prawa i obowiązki, przywiązania i potrzeby, wspomnienia i wdzięczność, zespól to wszystko pod jednym imieniem i imieniem tym będzie Ojczyzna". V.v.G.

przez linka 17 maja 2010, 10:05
Zenonek, dla ciebie może i śmieszne dla mnie niestosowne i obraźliwe, nie to miejsce, nie ten czas i nie ta osoba która mogłaby coś takiego powiedzieć.

Dla jednych krzyże w klasach to bzdeta a dla innych ważna sprawa - mnie to np. interesuje....jak i masa innych rzeczy którymi zajmuje się lewica. Szkoda, że nie zajmują się tym "na poważnie".

Chodzi mi właśnie o to, żeby ludzie nie byli tak ograniczeni prawem panującym w państwie, dekatolizacja, zalegalizowanie konkubinatu, zalegalizowanie małżeństw homoseksualnych - lub jak wcześniej konkubinat homoseksualny na tych samych prawach co heteroseksualny.
Poza tym wiesz, politycy to nie moi znajomi i nie piszę o nich per. Donek, Komor, Kwachu - dla mnie do już jest oznaka infantylizmu.... :roll:

Zenonek napisał(a):A liczy sie tylko i wylacznie odpowiednie podejscie wzgledem gospodarki- zeby w koncu powstala w Polsce klasa srednia i wyzsza oraz klasa nie jeb*nych zewszad malych i srednich przedsiebiorcow.

Tego nie rozumiem w twojej wypowiedzi? To ironia miała być czy jak?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez linka 17 maja 2010, 10:47
Zenonek napisał(a):Mnie np. nie interesuje czy ktos jest gejem czy nie. Wolny kraj niech sobie robia co chca, ale nie jestem zwolennikiem takich malzenstw.

No a dla mnie jest wazne, zeby każdy miał takie same prawa w państwie które z teorii powinno być ateistyczne......żeby ludzie mogli żyć w zgodzie z własnym sumieniem i dokonywać wyborów które według nich są słuszne, nie krzywdząc przy tym nikogo.....

Zenonek napisał(a):Co do wypowiedzi Kaczynskiego - no coz tego mial nikt nie uslyszec, a pomyslec sobie mial prawo co chcial- biorac pod uwage wyrazy twarzy niektorych politykow (pelne zlosci i nienawisci) - nie chcielibysmy uslyszec ich mysli :P.

Myśli a słowa to dwie różne sprawy.....tak samo, jak Kwasniewski, jak dla mnie prywatnie mógł chodzić zalany w trupa ale kiedy wyszedł pijany pełniąc urząd państwowy to było żenujące...tak samo jak małpa w czerwonym i spieprzaj dziadu.

Zenonek napisał(a):Rzad Tuska nie zrobil nic, NIC wzgledem poprawy warunkow prowadzenie malej i sredniej dzialalnosci gosp

NIKT nic nie zrobi....myślisz, że rząd PIS zrobi rewolucję? Jeszcze się taki nie narodził co by każdemu dogodził - zaraz wyskoczy ktoś, z tekstem że małe przedsiębiorstwa nie mają racji bytu w obecnej gospodarce..itd. itd.

Zenonek napisał(a):Bo nie powiesz mi, ze w rozmowach z rodzina czy znajomymi czy chocby jak sobie myslisz o politykach uzywasz zwrotow Pan Jaroslaw Kaczynski, Pan Wojciech Olejniczak etc

Ciebie to śmieszy? Ja nie widzę w tym nic zabawnego, rozmawiając o nich używam "zwrotów" Kaczyński, Komorowski, Olejniczak.....dla mnie to naturalne :bezradny:
Przyjaciel forum

przez resumo 17 maja 2010, 11:06
linkaa napisał(a):No a dla mnie jest wazne, zeby każdy miał takie same prawa w państwie które z teorii powinno być ateistyczne......żeby ludzie mogli żyć w zgodzie z własnym sumieniem i dokonywać wyborów które według nich są słuszne, nie krzywdząc przy tym nikogo.....

Gdyby państwo utworzone z Twojej teorii - ateistyczne - istniało, to gdzie byłoby miejsce na religie? Byłoby to w jakimś sensie odbicie lustrzane obecnej sytuacji, więc niczego by nie rozwiązało. Krzyże w klasach nikogo nie obrażają.

No ale jeżeli już tworzymy to ateistyczne państwo, usuwamy krzyże z klas w szkołach, to co dalej? Burzymy budynki, które swoją architekturą też przypominają nam o danym odłamie religijnym? Ewentualnie zastąpmy je bezpłciowymi projektami w formie prostego sześcianu... ale dalej będzie to się gryzło z ateizmem (dopóki religia nie zejdzie do podziemia).

Zenonek ważne rzeczy pisze o gospodarce. Brak klasy średniej jest bardzo złym zjawiskiem (i to nie tylko w Polsce, bo i np. potężne Stany Zjednoczone spotkały się z tym problemem).
Ostatnio edytowano 17 maja 2010, 11:08 przez resumo, łącznie edytowano 1 raz
resumo

przez linka 17 maja 2010, 11:07
Zenonek, słuchaj kaczyński go utrzymał - i to jest jakaś jego zasługa? Tez nie wprowadził nic nowego - ale o tym nie wspominasz.....wiesz Tusk też go utrzymał - ale o tym też nie napisałeś. Wybierasz fakty tak aby było ci wygodniej......takie odnoszę wrażeni, może mylne, może nie, ale tak to czuję.

Poza tym, nie czarujmy się od prezydenta niewiele zależy - to ma być człowiek który będzie sprawował głównie funkcję reprezentacyjną - a do tej Kaczyński się kompletnie nie nadaje.....homofob, nacjonalista, bez rodziny, samotny, przyjaciel największego nawiedzeńca religijnego w kraju (czyt. Ojciec Rydzyk), nawet nie wiem czy zna jakieś języki obce biegle - to ma być reprezentant?
Ja na niego nie będę głosować i nic mnie do tego nie przekona.
Przyjaciel forum

przez wovacuum 17 maja 2010, 11:19
Nie jade na zadne wybory-nie chce mi siè ciàgac tylka 140 km do Brukseli.Zreszta zadna partia polityczna mi nie odpowiada,i zaden prezentowany przez nich program.
wovacuum

przez linka 17 maja 2010, 11:22
resumo napisał(a):Gdyby państwo utworzone z Twojej teorii - ateistyczne - istniało, to gdzie byłoby miejsce na religie? Byłoby to w jakimś sensie odbicie lustrzane obecnej sytuacji, więc niczego by nie rozwiązało. Krzyże w klasach nikogo nie obrażają.

No ale jeżeli już tworzymy to ateistyczne państwo, usuwamy krzyże z klas w szkołach, to co dalej? Burzymy budynki, które swoją architekturą też przypominają nam o danym odłamie religijnym? Ewentualnie zastąpmy je bezpłciowymi projektami w formie prostego sześcianu... ale dalej będzie to się gryzło z ateizmem (dopóki religia nie zejdzie do podziemia).

Każdy ma prawo do własnej religii - i tak np muzułmanów niestety mogą obrażać krzyże w klasach...
Żadna państwowa instytucja nie powinna być z góry chrzczona, poświęcana, religia wliczana do średniej w szkołach....dla mnie to jest paranoja.
Chcesz uczyć się religii - w kościołach powinny być lekcje itd itd.

Nikt tu nie mówi o tym, żeby to było zabronione - bo jak siedzisz w biurze to chyba na ścianie nie masz krzyża - ale jak chcesz możesz sobie nawet outarzyk zrobić na biurku.

Co do architektury to rozbawiłeś mnie ogromnie, tak a później zburzymy kościoły, meczety i inne takie - nie wiem skąd wytrzasnąłeś taką myśl, ale takim tokiem myślenia to można....wszystko ;)
Przyjaciel forum

przez resumo 17 maja 2010, 11:36
Rozbawiłem Ciebie rozwijając złośliwie to co Ty napisałaś. Dobrze jest znać znaczenie słów, których chce się używać (ateizm).

Generalnie to o czym piszesz, to już zbyt głęboka ingerencja w historię państwa moim zdaniem. W Polsce nie zabrania się nikomu bycia zwolennikiem teizmu, nieteizmu czy ateizmu. Jestem pewien, że jakbyś zapytała muzułmanina uczącego się w Polsce czy krzyże w klasach szkolnych go obrażają to zdziwiłabyś się odpowiedzią (oczywiście fanatyków z wiadomych powodów nie bierzemy pod uwagę).

Sam nie jestem zwolennikiem chrześcijaństwa. Poglądami bliżej mi do agnostycyzmu. Nie piszę tego, żeby bronić mojej jedynej słusznej wiary ;).
Ostatnio edytowano 17 maja 2010, 11:42 przez resumo, łącznie edytowano 1 raz
resumo

przez linka 17 maja 2010, 11:45
Zenonek napisał(a): Nie mowiac o tym, ze ta godzin swietnie sluzy nauce, powtorkom czy przepisywaniu zadan - chocby z tych powodow religia jak najbardziej powinna byc w programie.
A jak ktos nie chce to ma okienko i sobie moze tez zadanie przepisac czy cos.

:shock: religia powinna być dla tych którzy chcą się uczyć religii i o religii a nie przepisywać zadania...takie jest moje zdanie. Krzyże nie powinny wisieć w klasach, tak samo jak w sejmie czy innych instytucjach państwowych, religia nie powinna być obowiązkowa a już na pewno nie powinna być liczona do średniej........

Rozumiem, że staracie się mnie przekonać, uświadomić jak nie całkiem dobre są moje poglądy - ale ja nie mam takich przekonań, bo jestem zła na Boga i na cały świat i przechodzę okres buntu, no ale jak wiemy opinia jest jak dupa - każdy ma swoją - si?
:smile:
Przyjaciel forum

przez resumo 17 maja 2010, 11:46
Ja problem w tej kwestii widzę w chrzcie, który jest przeprowadzany (?), gdy jeszcze człowiek nie jest w stanie decydować o swoich preferencjach religijnych (cały czas zostając w temacie chrześcijaństwa).

Linkaa, chodzi mi o pewien brak logiki (i wiedzy) w Twoim rozumowaniu. Nie o to, żeby Ciebie przekonać do mojego toku myślenia.
resumo

przez linka 17 maja 2010, 11:47
resumo, w to już może nie wchodźmy bo tu zaczynają się już dywagacje czysto religijne - a kończy się polityka, mi też się to nie podoba...ale to już inna kwestia ;)
Przyjaciel forum

Sortuj wg