Aborcja - za czy przeciw?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Co sądzisz o usuwaniu ciąży?

Jestem za
23
29%

Za tylko w przypadku gwałtu, zagrożenia życia, chorób płodu
26
33%

Jestem przeciw
26
33%

Nie mam zdania
5
6%

Liczba głosów : 80

Re: Aborcja - za czy przeciw?

przez wovacuum 17 mar 2010, 15:44
wiola173, gdyby Ciè facet gwalcil i zamknàl w lazience na klucz tak dla ''checy'',gdyby Twoja corka zobaczyla swojego ojca w damskiej bieliznie,to bys zdanie zmienila.Ojciec mojego bylego to prokurator-nieczuly do pewnego momentu na moje blagania o pomoc.ale w koncu mi siè udalo uciec z tego kieratu.mimo swojego codziennego optymizmu,cierpiè do dzis w jkais tam sposob.Dlatego mozna tak nienawidzic,po prostu mozna..
wovacuum

przez Lili-ana 17 mar 2010, 15:46
magdalenabmw napisał(a):Polakita- ale ja byłam w sytuacji gdzie stałam już z tabletkami poronnymi w ręku. Opisałam to stronę wcześniej. Dlatego WIEM co bym zrobiła. Żadna sytuacja nie daje nam prawa do decydowania o czyimś życiu.

No właśnie miałaś te tabletki i wtedy byś je zażyła w wieku 16 lat? Czy urodziłabyś?

[Dodane po edycji:]

Ja decydowałam o SWOIM życiu. Czy moje życie jest nieważne w takiej sytuacji? A jak ja bym tego dziecka nienawidziła potem? to co ono miałoby z życie? Piekło by miało...
Ostatnio edytowano 17 mar 2010, 15:51 przez Lili-ana, łącznie edytowano 1 raz
Lili-ana

przez magdalenabmw 17 mar 2010, 15:50
Lili-ana napisał(a):
magdalenabmw napisał(a):Polakita- ale ja byłam w sytuacji gdzie stałam już z tabletkami poronnymi w ręku. Opisałam to stronę wcześniej. Dlatego WIEM co bym zrobiła. Żadna sytuacja nie daje nam prawa do decydowania o czyimś życiu.

No właśnie miałaś te tabletki i wtedy byś je zażyła w wieku 16 lat? Czy urodziłabyś?

Już chciałam je połknąć (okres spóżniał się miesiąc, test wyszedł pozytywny, zero wsparcia chłopaka, rodzice by mnie zatłukli chyba, dopiero liceum zaczynałam...) ale w tym momencie pomyślałam CO TY ROBISZ DZIEWCZYNO?! Otrzeżwiło mnie w jednej chwili. Oddałam mu te tabletki i powiedziałam że URODZĘ to dziecko, czy jemu to się podoba czy nie. On mnie zostawił. Przeryczałam pare dni i poszłam do gina. Okazało się że test był wadliwy a ja mam duże skoki hormonów. Tak jak opisałam to stronę wcześniej.

Nie, nie zjadłabym. Ale miałam ogromne dylematy, bo ta sytuacja nie trwała dzień tylko ponad miesiąc- ponad miesiąc byłam pewna że jestem w ciąży i myślałam CO ROBIĆ ?!

Dlatego wiem co czuje dziewczyna w takiej chwili. Wiem, że urodziłabym. Ale kosztowało mnie to dużo przemyśleń.

A dziecko mogłaś urodzić i odejść z dziećmi. Tak jak odeszłaś z jednym. Lepsze takie życie jego- dziecka, niż żadne.
Decydowałaś o swoim życiu. Ale kto dał Ci prawo decydowania o życiu tej drugiej istoty?...
magdalenabmw

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lili-ana 17 mar 2010, 15:58
ja sobie dałam to prawo. A on dał mi na to pieniądze...

Nie chciałam tego dziecka i koniec. Nie lubiłam go od samego początku i koniec. Nie pokochałabym i koniec...
Lili-ana

przez solipsea 17 mar 2010, 16:28
Ja jestem "za" TYLKO:
1) W przypadku, kiedy kobieta została zgwałcona.
2) Kiedy ciąża poważnie zagraża życiu matki dziecka.
3) Gdy wiadomo, że dziecko urodzi się straszliwie upośledzone, z jakąś wada genetyczną, bądź jego życie miałoby być uzależnione od działania maszyn podtrzymujących egzystencję.
solipsea

przez Pain 17 mar 2010, 17:04
Kiedy myślałam, że jestem w ciąży, pierwszą myślą były tabletki po. Oboje nie byliśmy gotowi na bycie rodzicami. Ale pomyślałam, że przecież miałoby to być dziecko z facetem moich marzeń i już nie chciałam tych tabletek. Potem i tak się okazało, że to wielkie nieporozumienie.

przez MOCca 17 mar 2010, 17:26
solipsea, są to prawa utalone w konstytucji, ustawowo w trzech przypadkach. Państwo powinno prowadzić odpowiedne uświadamianie młodzieży w zakresie życia seksualnego, i wręcz mówienie wprost, że seks bez zabezpieczenia to gwarantowana ciąża. Trochę perswazji nie zaszkodzi. Wiadomo, że ciążka w wieku 16 lat to nie jest to samo co ciążka w wieku 25 lat. Pozdrawiam.
idxcie na całosc nie łapiąc yonka, pusycyajcie latawce na łące i dmuchajcie motzlki...

"Wyobraź sobie prawa i obowiązki, przywiązania i potrzeby, wspomnienia i wdzięczność, zespól to wszystko pod jednym imieniem i imieniem tym będzie Ojczyzna". V.v.G.

przez solipsea 17 mar 2010, 17:51
MOCca napisał(a):solipsea, są to prawa utalone w konstytucji, ustawowo w trzech przypadkach. Państwo powinno prowadzić odpowiedne uświadamianie młodzieży w zakresie życia seksualnego, i wręcz mówienie wprost, że seks bez zabezpieczenia to gwarantowana ciąża. Trochę perswazji nie zaszkodzi. Wiadomo, że ciążka w wieku 16 lat to nie jest to samo co ciążka w wieku 25 lat. Pozdrawiam.

MoCca - możliwe, ale chyba wielu z Nas wie, w jaki sposób została potraktowana Alicja Tysiąc... Być może nie groziło jej zejście z tego świata, ale po urodzeniu dziecka stała się prawie niewidoma. A poza tym aborcja w Naszym kraju to był i będzie temat tabu. Pozdrawiam :)

PS: W dobie, kiedy prezerwatywy można kupić w każdym supermarkecie, aż wierzyć się nie chce, że ludzie uprawiają seks bez zabezpieczenia... A potem upssss wpadka... I na skrobankę. :?
solipsea

przez Ridllic 17 mar 2010, 17:54
taki trudny temat nie bedzie miał końca napewno .Mam swoje zdanie ale nie przedstwie go publicznie .wypowiedzi bardzo interesujące .
Ridllic

przez magdalenabmw 17 mar 2010, 18:23
solipsea napisał(a):
MOCca napisał(a):solipsea, są to prawa utalone w konstytucji, ustawowo w trzech przypadkach. Państwo powinno prowadzić odpowiedne uświadamianie młodzieży w zakresie życia seksualnego, i wręcz mówienie wprost, że seks bez zabezpieczenia to gwarantowana ciąża. Trochę perswazji nie zaszkodzi. Wiadomo, że ciążka w wieku 16 lat to nie jest to samo co ciążka w wieku 25 lat. Pozdrawiam.

MoCca - możliwe, ale chyba wielu z Nas wie, w jaki sposób została potraktowana Alicja Tysiąc... Być może nie groziło jej zejście z tego świata, ale po urodzeniu dziecka stała się prawie niewidoma. A poza tym aborcja w Naszym kraju to był i będzie temat tabu. Pozdrawiam :)

PS: W dobie, kiedy prezerwatywy można kupić w każdym supermarkecie, aż wierzyć się nie chce, że ludzie uprawiają seks bez zabezpieczenia... A potem upssss wpadka... I na skrobankę. :?

Ta Tysiąc wcale tak żle na tym nie wyszła... 39tys euro chyba ją pocieszyło. A skoro wie że kolejna ciąża zagrozi jej życiu to niech stosuje zabezpieczenia (tabletki to nie jedyna metoda), albo niech wcale nie uprawia seksu.

Co do prezerwatyw- nie każdy lubi a każde zabezpieczenie bywa zawodne. Trzeba się z tym liczyć. Jak się nie umie ponosić odpowiedzialności za swoje czyny to się nie uprawia seksu.

Co do wady wzroku tej całej Tysiąc- też mam sporą krótkowzroczność i i wolałabym stracić wzrok podczas porodu niż zabić dziecko. Ja bym jej złamanego grosza nie zapłaciła. Płacić za głupotę, też mi coś...

Ale to tylko moje zdanie.
magdalenabmw

przez znerwicowanybronek 17 mar 2010, 20:57
Do czego ma doprowadzić ta sonda?. Dla wielu z nas sprawa jest oczywista, może w odmienny sposób ale oczywista więc po co powielać temat który ciągle jest w mediach.

przez wovacuum 17 mar 2010, 21:15
a mi siè podoba ten temat.Jako,ze Belgowie nie majà takiego problemu jak aborcja,to ciekawià mnie opinie moich rodaczek i rodakow na ten temat. znerwicowanybronek, wrzuc na luz ;)
wovacuum

przez znerwicowanybronek 17 mar 2010, 22:07
jestem luźny dlatego tu wszedłem :)

przez klaudunia 18 mar 2010, 09:30
ja nie rozumiem tych krórzy są przeciw
pomyślcie sami jaj się czyją te wszystkie dzieciaki w domach dziecka?
ja bym nie chciała takiego życia wolałabym aby mnie nie było
swojemu dziecku też bym takiego koszmaru nie zafundowała
dlatego gdybym teraz była w ciąży usunełabym
Ostatnio edytowano 18 mar 2010, 13:36 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz
Powód: zwróć uwage na pisownię...

Sortuj wg