Skocz do zawartości
Nerwica.com

dieta - ktora najlepsza?


kabaretka

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

 

chcialabym zalozyc temat o dietach, gdyz osobiscie mam obsesje na ich punkcie.

wiele sie mowi i czyta na ich temat, ale zawsze lepiej zasiegnac jest opinii ludzi, ktorzy naprawde je przeszli i wiedza lepiej niz nie jeden artykul w gazetach.

 

ostatnio zdarzylo mi sie przytyc (nieszczesna mianseryna). i szukam odpowiedniej metody by zrzucic to co mi przybylo.

 

mam nadzieje ze mi pomozecie.

 

dzieki. i pozdr wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Moja pani psycholog dała mi cztery rady dotyczące odchudzania:

 

- Zawsze sniadanie i zawsze przed 9, bo jest zasada dietetyczna, ze to, co nie zjesz na sniadanie, zjesz podwojnie na kolacje

- Zawsze jesz przy stole ( to znaczy ze np. nie wolno na stojaco przed lodowka) oraz z SERWETKĄ. Nie jedz, dopoki nie bedziesz siedziec i nie bedziesz miala serwetki. To uczy samokontroli.

- Jedz na malym talerzu. Mozesz brac dokladki, ale jedz na malym. To oszukuje mozg

- nie jedz po 18,30 z wyjatkiem rzodkiewki albo sałaty

 

Pozatym, trzeba jesc o regularnych godzinach, bo inaczej organizm nie wie, kiedy dostanie nastepna porcje pozywienia i panikujac robi zapasow ile sie da.

 

Nie łacz tłuszczow z weglowodanami, bo wtedy organizm najpierw trawi weglowodany, a tluszcz odklada.

 

Jedz produkty o niskim indeksie glikemicznym (tabele znajdziesz na internecie), bo wysoki indeks powoduje wydzielanie sie insuliny, ktora z kolei spjrzyja tyciu.

 

(Te dwie powyzsze zasady sa z diety Montignaca, polecam sie zainteresowac)

 

No i oczywiscie sport.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a probowalas kiedys diety kopenhadzkiej?

 

Mama mojej przyjaciółki zastosowała tę dietę.Trwa ona podajże 13 dni, podczas jej trwania schudła 6 kilo.Ale z tego co wiem to trudno wytrwać podczas tej diety,jest bardzo rygorystyczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.. z chęcią dorzucę swoje trzy grosze na ten temat ..

 

siedzę już w tym jakiś czas i ...

 

po pierwsze .. wszystkie diety z pani domu , klaudii , kopenhaskie swinstwa do kosza ! ... większość z nich opiera się na tym żeby jesc tylko warzywa , albo najlepiej pić wodę zamiast jedzenia ... pamiętam że w jednej widziałem na śniadanie kawę ..tylko kawę :shock: ...

 

podstawą w diecie redukcyjnej (odchudzającej) jest dostarczenie odpowiedniej ilość kalorii z odpowiednim podziałem na białko/węgle/tłuszcze ... tutaj pęka kolejny mit tzn. "nie można jeść po 18tej .." bzdura ... oczywiście że można ... nawet tłuszcz , pod warunkiem że będzie to zdrowy tłuszcz i będzie w zgodzie z dziennym bilansem ...człowiek chudnie nie dlatego ze nie je po 18tej , ale dlatego że ma ujemny bilans kaloryczny ..

 

drugą najważniejszą sprawą przy redukcji jest cykliczność kolejnych posiłków ... najlepiej spożywać od 5-7 na dobę co trzy godziny ... to maksymalizuje metabolizm .. a co za tym idzie łatwiej gubić kolejne kilogramy .. każdy z tych posiłków musi zawierać pełnowartościowy pokarm .. (tutaj pęka kolejny mit czyli np. na drugie śniadanie jemy jabłko) .. jeśli organizm zostanie nagle odcięty od kalorii wejdzie w fazę "oszczedzania" .. to taka reakcja obronna , gdyby ktoś np. trafi do obozu koncentracyjnego ;) zwyczajnie akumuluje zapasy i maksymalnie obniza spalanie tluszczu ...

 

po trzecie ... wszystkie diety CUD gdzie "gubi" się 15kg w ciągu tygodnia to oczywiście marketingowa bzdura ...

prawidłowe i zdrowe odchudzanie to ujemny bilans rzędu 300 - 600Kcal na dobę .. co daje w zależności od organizmu 2-5kg na miesiąc ... oczywiście można zgubić 5kg w ciągu pierwszego tygodnia stosując dięte z ksieżyca , ale będzie to spowodowane głównie odwodnieniem organizmu , a wracające jojo zabije wszelkie nadzieje :mrgreen:

 

słowem podsumowania .. polecam stronę http://www.sfd.pl dział odżywianie ...

 

prawidłowa kolejność dobrze zbilansowanej diety to :

 

1.ustalenie dziennego zapotrzebowania

2.podział i rozpiska poszczególnych posiłków w trakcie dnia

3.wszelkie ćwiczenia aerobowe jak najbardziej wskazane

 

Pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VTEC dzieki wielkie, naprawde swietnie to rozjasnialo sie dla mnie.

ja generalnie teraz staram sie ograniczac jedzenie tzn nie jest tak by peknac :P

poza tym przytylam po lekach glownie w talii, reszta jest bez zmian, wiec postaram sie skupic tez na cwiczeniach w tej czesci.

jak schudne to podziele sie z wami moimi spostrzezeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VTEC dobrze to opisał.

Ja jakiś czas temu miałem dobrą dietę, jadłem regularnie, uprawiałem sport. Teraz jem co mi się podoba, nie ćwiczę. Wygląd oczywiście się pogorszył(ale teraz wogóle mi na nim nie zależy), ale za to mam chociaż małe przyjemności w tym zasranym życiu. Życie jest krótkie, w każdej chwili możemy umrzeć, więc po co odbierać sobie te małe uciechy, które dostarcza nam dobre jedzenie? Moim zdaniem trzymanie diety to głupota. Po co dobrowolnie rezygnować z czegoś, co poprawia nam samopoczucie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chce z nich zrezygnowac, bo one daja mi przyjemnosc na chwile, a potem przez nastepne kilka godzin, jestem wsciekla na siebie bo przytyje. to moja obsesja, nie ma godziny bym nie sprawdzala czy nie mam wiecej w talii, to mnie naprawede wykancza, ale to po prostu nie akceptacja wlasnej siebie i wlasnego ciala.

wiem co powiecie, trzeba to leczyc, ale nie bedac w polsce to naprawde nie latwe.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadne diety nie sa skuteczne , najlepsze wyjscie to zmienic nawyki zywieniowe i zaczac sie zdrowo odzywiac oraz uprawiac sport ogolnie ruch. Owszem mozesz schudnac na diecie a jest ich mnostwo ale to efekt tymczasowy , Siedze w tym bo interesuje sie dietetyka i zywieniem czlowika i powiem tak nigdy nie stosowalam zadnych diet i nie bede stosowac gdyz trenuje fitness z ciezarami oraz nie mam problemow z waga ale wiem ze diety nie maja zadnego sensu i jesli mialabym teraz to wsyztsko ci udowodnic to rozpisalabym sie ze hohoho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×