Dopalacze (RC)

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Dopalacze (RC)

przez *Monika* 09 wrz 2014, 19:09
Uważam, że ten wątek nie powinien się tu znajdować. Jak napisał założyciel wątku nie służy on przechwałkom, ale obserwuję Wasze wpisy..., że czekacie na przesyłkę. Takie info proszę sobie wysyłać na PW. To jest ukryta reklama tych środków.
Będę monitorowała ten wątek. Myślę, że administratorzy i moderatorzy także.
Obrazek
Główny Moderator

Dopalacze (RC)

przez depas 09 wrz 2014, 20:02
*Monika*, mimo wszystko rozumiem Twój punkt widzenia i niechęć do obecności tego wątku na forum. Rozumiem także dlaczego będzie on obserwowany i postaram się zrozumieć kiedy zostanie usunięty, bo obawiam się że prędzej czy później do tego dojdzie, na tym terenie bardzo łatwo o wpadkę i napisanie o 3 słowa za dużo.
Pozdrawiam.
(rzeczywiście, moje pisanie o czekaniu na paczkę z chemią nie było najlepszym pomysłem, sorki za to i będę się pilnował bardziej)
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

Dopalacze (RC)

przez Loopy'7 09 wrz 2014, 23:07
W sumie to macie Państwo rację. Czegoś zawsze się można dowiedzieć w temacie. Ja np. nie miałem zielonego pojęcia, co oznacza skrót "rc" :bezradny: Ale ja wielu rzeczy o świecie nie wiem. Jakoś nie było okazji poznać :bezradny: Nie sądzę, żeby wątek był jakimś specjalnym nagabywaniem do nałogu, ot kolejna z dyskusji, jakie się tu toczą. Podejrzewam, że wątek o prawiczkach również nie jest jakąś pochwałą takiego stanu, a raczej polem do rzeczowej ( choć nie zawsze ) dyskusji. Tak ja to widzę. Loopy

Gdyby padały tu jakieś konkretne nazwy produktów, ewentualnie adresy stron, przez które można je zdobyć, to chyba wtedy byłoby nieuzasadnione utrzymywanie tematu.

Panowie, jeśli chcecie mieć miejsce do wymiany zdań, to piszcie, że oczekujecie na paczkę od ciotki z Ameryki :mrgreen:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Dopalacze (RC)

przez depas 10 wrz 2014, 07:24
W pierwotnym wątku nt. dopalaczy wspomniano o mającej zbliżać się nieubłaganie ustawie delegalizującej większość dostępnych dzisiaj produktów rc. Ktoś wie coś nowego na ten temat? Czytałem niedawno na innym forum że istnieje nawet dokładna lista odczynników które zostaną zdelegalizowane, ale nie udało mi się jej obejrzeć. Ma w każdym razie być na niej większość, z nielicznymi wyjątkami, sprzedawanych aktualnie przez sklepy odczynników chemicznych. Zastanawiam się czy to dobra czy zła dla mnie nowina i nie mogę się zdecydować. Fakt faktem, że delegalizacja dopalaczy kiedy przebywałem w Irlandii oszczędziła mi masę zdrowia, pieniędzy i prawdopodobnie zachowałem dzięki niej pracę. Teraz może być podobnie, choć w zupełnym, niekontrolowanym rzuceniu się na te substancje przeszkadza mi skutecznie brak pieniędzy. No ale nie wszystko na tej liście ma być (choć na pewno najciekawsze produkty), poza tym zapewne szybko pojawią się zamienniki. Chyba że rząd pojedzie tak ostro jak ten w Irlandii i jedną ustawą praktycznie na wieki uniemożliwi legalny obrót substancjami psychoaktywnymi, niezależnie od tego czy formalnie będą one nie do spożycia przez ludzi czy popychane jako sole kąpielowe.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

Dopalacze (RC)

przez Psychoanalepsja_SS 10 wrz 2014, 08:37
Link z "innego forum" (:P) wygasł co prawda, ale znalazłem inny. Jest on z czerwca, a nie z lutego i widzę, że dodano nowe substancje.
Cytuję:
Ponadto ponowne skierowanie projektu ustawy o zmianie
ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii do uzgodnień i konsultacji publicznych pozwoliło
na uzupełnienie ww. projektu o nowe substancje, zgłoszone przez Wydział Farmaceutyczny
z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Narodowy
Instytut Leków oraz Instytut Ekspertyz Sądowych.
W związku z powyższym, projekt nowelizacji ustawy w zakresie załączników uwzględnia
114 nowych substancji psychoaktywne, które stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla życia
i zdrowia ludzi. Są to:
1. syntetyczne kanabinoidy: JWH–015, JWH–098, JWH–251, JWH–307, JWH-166, JWH-
201, JWH-208, JWH-302, JWH-368, AM–2201, 3–(4–hydroksymetylobenzoilo)–1–
pentyloindol, 5-FUR-144, A-834,735, AM-2233, AM-1248, APICA, APINACA, MAM-
Page 87
– 87 –
2201, RCS-2, UR-144, AB-001, EAM-2201 (5-fluoro JWH-210), 5F-AKB-48, 5F-PB-22,
AM-1220, AB-FUBINACA, STS-135, QUCHIC, QUPIC, THJ-018;
2. pochodne katynonu: 3–FMC, 3,4–DMMC, pentedron, bufedron, etkatynon,
pentylon, MPBP, pMPPP, brefedron, 4-metylo-bufedron (metylobufedron),
dibutylon, α-PPP, etylon, 3-MMC, izo-pentedron, α-PVP αPBP (1–fenylo–2–(pirolidyn–
1–ylo)butan–1–on), MDPBP (3,4-metylenodioksypirolidynobutyrofenon), NEB, 4-BEC,
4-Cl-α-PPP, α-PHP, heksedron, Eutylon, MDPPP;
3. pochodne fenyloetyloaminy 2C-G, 2C-N, 25C-NBOMe (2C-C-NBOMe), 25D-NBOMe,
25E-NBOMe, 25G-NBOMe, 25N-NBOMe, 2C-D, 2C-P, 2C-C, 25H-NBOMe, 25I-
NBOMe, 25B-NBOMe, 4-MA, TMA-6, proskalina, MMDPEA (3-metoksy-4,5-
metylenodioksyfenetylamina), 25i-NBMD;
4. pochodne piperazyny: DBZP, MeOPP, mCPP;
5. pochodna piperydyny: 2-DPMP
6. pochodne tryptamin: 4-AcO-DiPT, 4-AcO-DMT, 5-MeO-DALT, 5-MeO-DMT, 4-HO-
MET, 4-AcO-MET, 4-HO-DiPT, 5MeO-MiPT;
7. inne substancje chemiczne: D2PM, , 2–AT (2–aminotetralina), 2–AI (2–aminoindan),
etylofenidat, metoksetamina MXE, 3-MeO-PCE, 5-IT 5-(2-aminopropyl)indol,
dimetokaina, fluorotropakokaina (p–FBT, p–fluorobenzoiloksytropan), zaleplon,
zopiklon, tapentadol, RH-34, 6-APDB, 5-APB, 5-MAPB, MPA, 6-APB, butyrfentanyl,
syntekaina, kamfetamina, , 4-fluoro-butyrfentanyl, 3-MeO-PCP, mitragynina, salwinoryna
A, 3F-MA, AH-7921, MT-45, nalbufina.

Dalej wymieniają jakie to szkody bądź negatywne odczucia powoduje każda z tych grup substancji w organizmie człowieka.

Śmiech na sali i żenada.

Dopalacze (RC)

przez depas 10 wrz 2014, 08:54
Psychoanalepsja_SS, no to widzę tam praktycznie wszystko co znam z ofert sklepów, dosłownie parę substancji tam nie widziałem wymienionych. A do czasu przyjęcia ustawy mogą zdążyć je dopisać. Może to oznaczać natychmiastowy upadek sklepów rc bo nie będą miały czym handlować po prostu. Nie wiem co tam w Chińskich laboratoriach pichcą, ale zapewne w większości jedynie gorsze wersje tego co jest teraz, ewentualnie trafi się góra parę naprawdę wartych uwagi substancji. Ale jak będzie z bezpiecznością tego rzutu to wie tylko Chiński pan Bóg... Może zrobią w ogóle tak jak w Irlandii i nie będzie po prostu legalny obrót ŻADNYMI substancjami psychoaktywnymi, czy są na jakiejś liście czy nie, dodatkowo z możliwością radykalnych działań policji przy czym to na sprzedawcy spoczywałby obowiązek udowodnienia że towar którym handluje nie ma przeznaczenia rekreacyjnego. Wybory idą, trzeba pokazać ludowi że się dba o jego bezpieczeństwo i zdrowie. Pal licho służbę zdrowia i jej kondycję, zakażemy kilku prochów i już wszystko będzie tip top.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

Dopalacze (RC)

przez Psychoanalepsja_SS 10 wrz 2014, 09:00
Może zrobią w ogóle tak jak w Irlandii i nie będzie po prostu legalny obrót ŻADNYMI substancjami psychoaktywnymi

Prawie. Nie licząc jakichś antyhistaminek, kofeinek czy innych pierdół, całkiem legalny pozostanie obrót nikotyną i etanolem.

Dopalacze (RC)

przez monooso 10 wrz 2014, 09:12
Chyba ich POJE*ALO. Myślą sobie, że nawet mxe nie spróbuje o której tyle czytałem i o czym marze... Kiedy to wchodzi w życie? Bo jeszcze na serio nie zdarze. Nie moja wina, że nie mam ani grosza w tej chwili. Już dziś podejmę działania w tym celu, może na pół grama nazbieram. Tylko te pieprzone limity... U Gienka od 50 zł chyba, a to dla mnie za dużo..
monooso

Dopalacze (RC)

przez depas 10 wrz 2014, 09:13
Na liście nie widzę na przykład a-pvt, 2fma i 4fma, nie ma też słowa o benzo: diclazepamie, etizolamie i flubrozepamie. Albo zostaną legalne albo będę dopisane w późniejszym terminie.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

Dopalacze (RC)

przez Psychoanalepsja_SS 10 wrz 2014, 09:17
monooso napisał(a):Chyba ich POJE*ALO. Myślą sobie, że nawet mxe nie spróbuje o której tyle czytałem i o czym marze... Kiedy to wchodzi w życie? Bo jeszcze na serio nie zdarze. Nie moja wina, że nie mam ani grosza w tej chwili. Już dziś podejmę działania w tym celu, może na pół grama nazbieram. Tylko te pieprzone limity... U Gienka od 50 zł chyba, a to dla mnie za dużo..

Nie ma siły, żeby taka substancja jak MXE nie trafiła na czarny rynek. Tyle że jej jakość i bezpieczeństwo będzie znacząco mniejsze niż u RC vendorów.

-- 10 wrz 2014, 08:25 --

depas napisał(a):Na liście nie widzę na przykład a-pvt, 2fma i 4fma, nie ma też słowa o benzo: diclazepamie, etizolamie i flubrozepamie. Albo zostaną legalne albo będę dopisane w późniejszym terminie.

Nie mogą zostać legalne. W Nowej Zelandii zostawili legalne ileś RC uznawanych za mało szkodliwe, ale ostatnio się z tego chyba wycofali. W Cebulandii nawet takie coś nie przejdzie, szczególnie gdy zdecydowana większość parlamentarzystów to betonowa prawica bądź trochę mniej betonowa centro-prawica, a najważniejsza partia lewicowa (nominalnie) jest przeciwko legalizacji marihuany.

Dopalacze (RC)

przez depas 10 wrz 2014, 09:29
No nie wiem, może i masz rację, ale zastanawia się jak to jest w zachodnich krajach EU. Bo jest mnóstwo sklepów w necie rc które piszą że działają na terenie UE i wysyłają wszędzie. Ciekaw tez jestem jak do tematu podchodzą Czesi, biorąc pod uwagę ich liberalność w tylu kwestiach.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

Dopalacze (RC)

przez Psychoanalepsja_SS 10 wrz 2014, 09:36
depas napisał(a):No nie wiem, może i masz rację, ale zastanawia się jak to jest w zachodnich krajach EU. Bo jest mnóstwo sklepów w necie rc które piszą że działają na terenie UE i wysyłają wszędzie. Ciekaw tez jestem jak do tematu podchodzą Czesi, biorąc pod uwagę ich liberalność w tylu kwestiach.

Paru vendorów polskich operuje na blachach czeskich (lub holenderskich). Wobec designer drugs trend jest chyba podobny jak w Polsce - w Wielkiej Brytanii chyba ostatnio była panika na punkcie 5-APB ("Benzo Fury").

Dopalacze (RC)

przez Kalebx3 10 wrz 2014, 10:12
Od kiedy mają to wprowadzić w praktyce ?
Powiem szczerze walą mnie to wwwszystkie wynalazki i mogą je jeszcze dziś zdelegalizować ,,, oprócz MXE . Ten w rozsądnych( i brany z glową ) dawkach potrafi z niejednej głebokiej depresji wyciągnąc i to przez nastepnych parę dni po jego zażyciu . Skoro światli lekarze nie chcą leczyć ketaminą ( wlewy ) to co niektórym moze pozostawac jak nie MXE z RC ?
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Dopalacze (RC)

przez depas 10 wrz 2014, 10:32
Słyszałem o wprowadzeniu przed końcem tego roku jeszcze. Znając tempo pracy naszych parlamentarzystów może się to przeciągnąć, ale niekoniecznie. Teoretyczne projekt stawy może też przepaść w głosowaniu, ale zdaje się że to pomysł PO więc o większość nie będzie trudno... :pirate:
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

Sortuj wg