Uzależnienie od myśli o luksusowym życiu

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

przez Ridge 29 cze 2012, 18:57
Witam, trafiłem na te forum z problemem jak większość. Mianowicie irytuje mnie moja postawa, idąca nieuchronnie w złym kierunku. Nie mam pieniędzy bo chodzę jeszcze do szkoły. Gdy patrzę na ciuchy, interesują mnie marki oryginalne, już nie nike czy adidas ale armani, boss i inne. Czuję do luksusu mściwą sympatię, dzięki noszeniu drogich ciuchów czuję się lepiej - dlaczego?! Gdy patrzę na samochody to wszystkie poniżej danej ceny uważam za beznadziejne. Co ze mną jest? proszę o pomoc :(

przez Anna Maria 29 cze 2012, 19:02
Ridge, moim zdaniem Twój problem bierze się z niskiej samooceny. Polecam psychoteriapie.
Anna Maria

przez Candy14 29 cze 2012, 19:05
Ridge, moim zdaniem NIC Ci nie jest. Kazdy z nas chcialby zyc w luksusie i miec to co najlepsze. Ludzie juz nie maja gdzie szukac problemow :roll:
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez gdzie idziesz? 29 cze 2012, 19:21
Są tacy ludzie, między nami i jakoś żyją...

przez Seraphim 29 cze 2012, 19:36
ja się zastanawiam czy ktoś od picu nie zakłada tematów żeby tylko pogadać bez sensu, ja proponuję pogadać na temat:

Mam ogromny problem, otóż bardzo lubię czerwony kolor inni wolą niebieski, chciałbym polubić niebieski, jak to zrobić, pomocyy!!! ;)

przez Anna Maria 29 cze 2012, 19:45
Seraphim, to może być problem,dlaczego ktoś chce zmienić co lubi,jakimi powódkami się kieruje,dlaczego ktoś chce być taki jak inni wbrew sobie i temu co lubi
Anna Maria

przez Seraphim 29 cze 2012, 19:50
no właśnie! a co jak inni polubią zielony, a ja już prawie polubię niebieski, czy rezygnować z niebieskiego na rzecz zielonego? A w sytuacji w której sympatie podzielą się 50/50 odnośnie koloru zielonego i brązowego?? :mrgreen:

przez tahela 29 cze 2012, 19:50
Ridge,
moze kompleksy chcesz tym podbudować, nie zawsze jakość idzie za cena a za napis też sie duzo płaci i tak naprawde to tylko uwarunkowanie kulturowe, kupisz sobie coś drogiego i myslisz ,ze ludzie na ciebie inaczej bedą patrzec i podbudowujesz własna wartosc przez rzeczy materialne, a to nie w tym rzecz w sumie,

-- 29 cze 2012, 18:54 --

Seraphim,
ja tam lubie taki kurewski czerwony,ale niebiański niebieski i błekitny tez mnie kręci,
moze i ktoś zakłąda tematy zeby podkręcac , pewnie mu się nudzi
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez Seraphim 29 cze 2012, 20:00
tahela napisał(a):Ridge,
moze kompleksy chcesz tym podbudować, nie zawsze jakość idzie za cena a za napis też sie duzo płaci i tak naprawde to tylko uwarunkowanie kulturowe, kupisz sobie coś drogiego i myslisz ,ze ludzie na ciebie inaczej bedą patrzec i podbudowujesz własna wartosc przez rzeczy materialne, a to nie w tym rzecz w sumie,

-- 29 cze 2012, 18:54 --

Seraphim,
ja tam lubie taki kurewski czerwony,ale niebiański niebieski i błekitny tez mnie kręci,
moze i ktoś zakłąda tematy zeby podkręcac , pewnie mu się nudzi

ps. żarty żartami piąteczka za czerwony, oczojebny czerwony miażdży system. :great:

przez Candy14 29 cze 2012, 20:10
Szkarłatna litera, a mnie irytuje wyszukiwanie na sile problemow.. myslisz , ze powinnam isc z tym do psychologa? Ta irytacje moze miec glebsze podloze :zonk:
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

przez Anna Maria 29 cze 2012, 20:27
[b]Candy14[ /b], wiesz co? mnie też :mrgreen:
ale po wielu latach na terapii przyswoiłam tą skazę od psychologów
Anna Maria

przez Candy14 29 cze 2012, 20:28
Szkarłatna litera, :mrgreen:

przez .Kinga. 29 cze 2012, 20:36
Candy14, teraz sama doszukujesz się problemu u siebie ; )
Ostatnio edytowano 29 cze 2012, 20:37 przez .Kinga., łącznie edytowano 1 raz
Wiem co to bezsenność,depresja,autoagresja,samotność,huśtawki nastrojów,brak tożsamości,bezsilna rozpacz i gniew,bezpodstawny lęk i podejrzenia oraz porażka. Wiem co to radość i pasja.

http://www.youtube.com/watch?v=_N_Ck1KcAEo - dla Was wszystkich chwila wytchnienia.

przez CichoCiemny 29 cze 2012, 20:37
Ridge, polecam zacząć pracować po szkole, z resztą teraz akurat wakacje się zaczynają, więc masz na to całą masę czasu. Gwarantuje Ci, że po miesiącu ciężkiej pracy dzień w dzień zobaczysz, że ciuszki z tymi wszystkimi ładnymi napisami prosto z Chin nie są warte Twojego czasu, Twojej wypłaty. Ale najpierw trzeba zacząć coś robić, a nie tylko siedzieć w domu przed kompem i narzekać.
Takie rozkminy mają najczęściej ludzie całkowicie utrzymywani przez rodziców, którzy myślą, że należy im się całe bogactwo świata bez jakiegokolwiek własnego wkładu.
Rozpoczęcie życia na własną rękę skutecznie naprostowuje takie myśli i człowiek zaczyna doceniać to co ma i to co mu rodzice dawali.

Sortuj wg