problem z dominujaca matka i partnerem

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez Mina.Mk 29 maja 2015, 18:15
Pieprz napisał(a):Masz co chciałaś, co marudzisz.

Latwo jest oceniac kogos w sytuacji w ktorej sie samemu nie znalazlo.Jesli twoj komentarz mial sluzyc niczemu..to faktycznie dales z siebie wszystko

przez Mina.Mk 29 maja 2015, 18:23
pudding36 napisał(a):
Mina.Mk napisał(a):
pudding36 napisał(a):Hej:)Daj spokój Mina nie bardzo rozumiem dlaczego Ty sie obwiniasz za zaistniałą sytuacje..i obawiasz fali krytyki..To ze powiedziałas mamie o jego dzieciach czy coś w tym jest niedorzecznego?przecież to prawda..lepsza najgorsza prawda niz piękne kłamstwo..nie rozumiem dlaczego on ma z tego powodu ma wyrzuty względem Ciebie to Twoja mama i masz prawo jej mówić o takich rzeczach.. a reakcja mamy na to druga sprawa...Niestety to typowy toksyczny związek,miej więcej szacunku do siebie,i wyrozumiałości..rozumiem ze go kochasz..ale kochaj i szanuj tez siebie..

On nie ma zalu ze jej powiedzialam..on ma zal ze ona tak zareagowala a ja nie zrobilam z nia porzadku.Kurcze,ale to moja matka.I bardzo ciezka osoba.Jak on..

..dobry jest czego.. sie spodziewał?nie masz wpływu na to jak mama zaareagowała i w sumie rozumiem ją tez ze miała tak prawo zaareagować..a co miałaś z nią niby zrobić?..bezsens

Dokladnie,tez tak uwazam.Wedlug niego moi rodzice powinni byc szczesliwi ze znalazlam faceta ktory sie mna opiekuje.Moze i opiekuje ale bardzo ogranicza.Teraz jestem kozlem ofiarnym wszystkich jego niepowodzen i to ze wszedl do tej strasznej rodziny.Jak sie odezwe i mowi ze przeciez to nie moja wina i on tez jest dorosly to i tak zawsze znajdzie dla siebie wytlumaczenie.Jestem masochistka i niestety go kocham.Tak bardzo chcialam zeby to sie udalo ze poswiecilam tak duzo..a on uwaza ze nic.Im wiecej daje tym wiecej slysze ze to jest przeze mnie.Co powinnam zrobic?Postawic warunki?Ale jak?

przez zima 29 maja 2015, 18:33
1. do matki mozesz miec zastrzezenia/pretensje co do formy wyrazania przez nią opinii.
2. Twoj mąż nie jest dobrym czlowiekiem

tylko gdzie?Mieszkam w Paryzu,jestem sama..nie mam tu nikogo.Nie mam pracy bo wczesniej zgodzilam sie nie pracowac.Mysle ze samej moze byc tylko gorzej :(

mysl tak dalej, a skonczysz w rynsztoku i kazdy bedzie Tobą poniewierał. az sie chce dac kopa w dupę na rozpęd.
się idzie na zajecia językowe, sie bierze gazetę, się działa, albo do konca zycia bedziesz czyjąś miotłą w kącie.
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez zima 29 maja 2015, 18:36
Ty mu jeszcze chcesz warunki stawiac? rrranyyy. uwazam ze powinnas postawic warunki sobie.
benzo one day dancer
live yourself.

przez Mina.Mk 29 maja 2015, 18:56
zima napisał(a):1. do matki mozesz miec zastrzezenia/pretensje co do formy wyrazania przez nią opinii.
2. Twoj mąż nie jest dobrym czlowiekiem

tylko gdzie?Mieszkam w Paryzu,jestem sama..nie mam tu nikogo.Nie mam pracy bo wczesniej zgodzilam sie nie pracowac.Mysle ze samej moze byc tylko gorzej :(

mysl tak dalej, a skonczysz w rynsztoku i kazdy bedzie Tobą poniewierał. az sie chce dac kopa w dupę na rozpęd.
się idzie na zajecia językowe, sie bierze gazetę, się działa, albo do konca zycia bedziesz czyjąś miotłą w kącie.

Tak.Zdaje sobie z tego sprawe.Dlatego zaczynam szukac pracy.Dlugo sie wzbranialam przed tym krokiem,bo myslalam ze moja sytuacja jakos sie unormuje ale widze ze nie.
A czy on jest zlym czlowiekiem..Moze.Wczesniej mialam rozowe okulary.W sumie po tym jak zatajal rozne rzeczy i manipulowal tak ze zostalam sama bez ludzi wokol.Odwracal sytuacje ze to ja nim manipulowalam i zatajalam.Przede mna mial 2 kobiety.Jedna z 3 dzieci o ktorej powiedzial mi po czasie kiedy zdazylam sie zaangazowac i przyjechac tu na stale,ona siedzi w Marocco a droga z ktora byl 2 lata.Oczywiscie obie nim manipulowaly i ta pierwsza wrobila go w 3 dzieci.W ta historie oczywiscie nie uwierzylam ale uwiezylam,ze kocha mnie jak nikogo wczesniej i ja tez ko bardzo kochalam..To mnie zgubilo..mysle ze moze i te kobiety byly tak zaslepione jak ja..i moze po mnie beda nastepne.Jest mi zal samej siebie.Jestem tak naiwna ,ze nie wiem czy jeszcze takie kobiety glupie jak ja istnieja na tym swiecie

przez NN4V 29 maja 2015, 19:07
Pieprz napisał(a):
NN4V napisał(a):
Pieprz napisał(a):Masz co chciałaś, co marudzisz.

Ty błędów nie popełniasz?
Serii błędów przez kilka lat gdzie wszyscy Ci mówią że robisz źle ale masz to w dupie i idziesz w zaparte?
Nie.

Jacy wszyscy?
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

przez NN4V 29 maja 2015, 19:10
zima napisał(a):1. do matki mozesz miec zastrzezenia/pretensje co do formy wyrazania przez nią opinii....

===>
Mina.Mk napisał(a):...pani psycholog zworocila mi uwage ze mam toksyczne relacje z matka ...

przez Mina.Mk 29 maja 2015, 19:49
NN4V napisał(a):
zima napisał(a):1. do matki mozesz miec zastrzezenia/pretensje co do formy wyrazania przez nią opinii....

===>
Mina.Mk napisał(a):...pani psycholog zworocila mi uwage ze mam toksyczne relacje z matka ...

Milo mi,ze ktos zwrocil uwage na to co napisalam.Nie uwazam,ze wina lezy tylko po jednej stronie.Moja matka duzo namieszala mimo wszystko,bo mimo ze jestem dorosla,ciagle starala sie mnie kontrolowac i obrazala mnie kiedy nie stosowalam sie do jej rad.Sledze teraz moje maile z moim facetem, z przed paru miesiecy i on faktycznie mimo slow mojej matki,nie zachowal sie do niej wrogo.Oczywiscie byl na nia zly,w sposob w jaki wyrazila swoje emocje ale tylko to.Moja matka kiedy bylo ok miedzy mna a moim chlopakiem,a byla na mnie zla ze zwrocilam jej z czyms uwage..potrafila powiedziec ze jestem materialistka i jestem z moim chlopakiem tylko dla pieniedzy.Co to za slowa?I za co,to nie mialo zadnego zwiazku z tematem i zdarzalo sie bardzo czesto.Takie zlosliwe uwagi.Powiedzialam mu o tym,za duzo ja bronilam tlumaczac ze chce dobrze.Ostatnim razem wyrzucila mnie z domu,mowiac ze nie chce mnie widziec,kiedy zwrocilam jej pierwszy raz w zyciu uwage na to ze nie przebiera w slowach,a ja musze pozniej ratowac sytuacje.U moich rodzicow w domu moja mama radzi.Moj tata choc wiem,ze jest po mojej stronie..nie ma nic do powiedzenia

przez zima 29 maja 2015, 19:52
e tam, matka sie nie zmieni, po prostu nie potrafi sie odzywac z kulturą. nalezy to olac i zaakceptowac ze nie ma złych intencji.
Mina.Mk, wyciagnij wnioski..jeden Ci podam jak na dłoni- sprawdzaj , sprawdzaj , sprawdzaj dobrze wszystkich kolejnych nim staną się męzami twemi.
temu udaj ze Ci zalezy i ze specjalnie dla niego chcesz zgłębic język albo pomóc finansowo, a szykuj się do odlotu. Zacznij czyścic skrzydła w ukryciu, a na wiosnę przemień się w łabedzia i wyemigruj do ciepłych krajów.
benzo one day dancer
live yourself.

przez SrebrnaSowa 29 maja 2015, 19:52
Mina.Mk napisał(a):
U moich rodzicow w domu moja mama radzi.Moj tata choc wiem,ze jest po mojej stronie..nie ma nic do powiedzenia

Czasem bardzo mnie to zastanawia...
Czy wtedy ojciec jest współwinny toksycznych relacji ? Bo może brak sprzeciwu utwierdza w słuszności postępowania...

przez zima 29 maja 2015, 19:55
a Twoja matka nie ma tu nic do rzeczy- jestes dorosła. nie chodzi o nia, chodzi o relacje których sie trzymasz. gdyby nie matka , byłby ktos inny, nie ma znaczenia kto, problem jest w Tobie.
benzo one day dancer
live yourself.

przez NN4V 29 maja 2015, 19:57
zima napisał(a):e tam, matka sie nie zmieni, po prostu nie potrafi sie odzywac z kulturą. nalezy to olac i zaakceptowac ze nie ma złych intencji...

Dobrymi intencjami to sobie kibel możesz wykafelkować ewentualnie.

przez Mina.Mk 29 maja 2015, 20:01
zima napisał(a):e tam, matka sie nie zmieni, po prostu nie potrafi sie odzywac z kulturą. nalezy to olac i zaakceptowac ze nie ma złych intencji.
Mina.Mk, wyciagnij wnioski..jeden Ci podam jak na dłoni- sprawdzaj , sprawdzaj , sprawdzaj dobrze wszystkich kolejnych nim staną się męzami twemi.
temu udaj ze Ci zalezy i ze specjalnie dla niego chcesz zgłębic język albo pomóc finansowo, a szykuj się do odlotu. Zacznij czyścic skrzydła w ukryciu, a na wiosnę przemień się w łabedzia i wyemigruj do ciepłych krajów.

:) mysle ze tak zrobie.Ale to nie bedzie latwe.Gdyz moj wybranek,przewidzial taka mozliwosc zanim zaczelam o niej myslec na serio.Mowi mi ze chce go wykorzystac,nauczyc sie jezyka,przetlumaczyc dyplomy i zniknac.Ja wczesniej nawet o tym nie pomyslalam..ale on tak.Czy to znaczy ze jest przbiegly i wie ze mnie zle traktuje i boi sie ze uciekne?Nie rozumiem.Przeciez jest tak peny braku swojej winy.A moja matka.Nie wiem..mysle ze jej intencje nie byly do konca dobre.Ojciec potrafil zaakceptowac ze podjelam taki a nie inny wybor i nawet jesli bede cierpiec..to jest moj wybor.Natomiast matka nie.I dodam ze manipuluje cala rodzina i nimi pomiata.Widzialam to nie raz.Bylam tak daleko od niej i na wlasna odpowiedzialnosc nawiazalam z nowu z nia kontakt i zaprosilam do mojego zycia

przez Mina.Mk 29 maja 2015, 20:05
zima napisał(a):a Twoja matka nie ma tu nic do rzeczy- jestes dorosła. nie chodzi o nia, chodzi o relacje których sie trzymasz. gdyby nie matka , byłby ktos inny, nie ma znaczenia kto, problem jest w Tobie.

wiem. Bardzo dobrze to wiem.Ale nie moge przelamac tego chorego kregu

Sortuj wg