Związek ze starszą od siebie kobietą

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez cyklopka 31 sie 2014, 22:18
Łapa, wiesz, to nie jest kwestia zgadzania się, bo ja nie wyrażam opinii, tylko piszę jak ja to rozumiem. Natomiast leczę się na coś innego, więc nie mam takiego doświadczenia.

Niemniej jednak zostałabym przy zdaniu, że nastrojów i zachowań będących objawem choroby nie można kwitować "taki już jestem".
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

przez Łapa 31 sie 2014, 22:25
Niemniej jednak zostałabym przy zdaniu, że nastrojów i zachowań będących objawem choroby nie można kwitować "taki już jestem".

cyklopka i tutaj pełna zgoda.

Nicholas nie pozwól, żeby choroba definiowała to kim jesteś.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

przez Nicholas1981 31 sie 2014, 22:32
Łapa napisał(a):
Nicholas nie pozwól, żeby choroba definiowała to kim jesteś.

Właśnie nie pozwalam. Ale nie zgadzam się tym bardziej, żeby decydowały o tym psychotropy
Nicholas1981

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Łapa 31 sie 2014, 22:34
Nicholas1981 wydaje mi się, że jeśli jesteś chory na ChAD to tylko naćpanie Cię po uszy prochami i dobra psychoterapia sprawią, że choroba przestanie Cię definiować. Ale nie ma co tutaj dywagować, z tego co widzę raczej pozostaniesz przy swoim zdaniu.

przez Nicholas1981 31 sie 2014, 22:47
Łapa napisał(a):Nicholas1981 wydaje mi się, że jeśli jesteś chory na ChAD to tylko naćpanie Cię po uszy prochami i dobra psychoterapia sprawią, że choroba przestanie Cię definiować. Ale nie ma co tutaj dywagować, z tego co widzę raczej pozostaniesz przy swoim zdaniu.

No raczej pozostanę przy swoim zdaniu. I nic nikomu do tego. W końcu to moja sprawa. Trzy lata nie biorę leków i żyję, nie choruję. Możesz to wyjaśnić?
Nicholas1981

przez Łapa 31 sie 2014, 22:50
Mogę. Po Twoich postach widać, że jesteś rozchwiany jak mleczny ząb. Więc żyjesz to na pewno. Ale nie chorujesz? Kogo Ty chcesz oszukać?

przez Nicholas1981 31 sie 2014, 22:53
Łapa napisał(a):Mogę. Po Twoich postach widać, że jesteś rozchwiany jak mleczny ząb. Więc żyjesz to na pewno. Ale nie chorujesz? Kogo Ty chcesz oszukać?

Pewnie, że nie choruję. Wiem jak wygląda mania u mnie i jak wygląda depresja. Teraz tego nie mam na pewno. A że jestem emocjonalny? No cóż, zawsze byłem. Przed chorobą też...
A temat dotyczy czegoś innego, więc może dajcie już spokój z tymi pouczeniami
Nicholas1981

przez *Monika* 01 wrz 2014, 01:42
Nicholas1981, Łapie i Cyklopce pewnie chodzi o to, że jeśli ma się stwierdzony CHAD, a nie podejmowało się w związku z tą chorobą żadnych kroków, to dalej brnie się po omacku do celu. Chodzi o to, że nie jesteś obiektywny w ocenie swoich zachowań. A psychoterapia mogłaby rozwiać wątpliwości.
Myślę też, że nikt tu nikogo nie poucza, to z troski o Ciebie pojawiły się tu wpisy. Wątpię, że ktoś chciałby Cię skrzywdzić ;)
Obrazek
Główny Moderator

przez Nicholas1981 01 wrz 2014, 06:49
*Monika*, sorry, ale coś takiego wzbudza we mnie tylko agresję i odnosi przeciwny do zamierzonego skutek. Tyle już powinnaś o mnie wiedzieć.
Nicholas1981

przez cyklopka 01 wrz 2014, 12:24
Szczerze mówiąc, to ja nikogo tu na psychoterapię nie wysyłam, bo nie mam w zwyczaju. Po prostu postawa "niech mnie ktoś bierze ale razem z moimi problemami" nie wydaje mi się dobra. Ale nie muszę się więcej odzywać w tym temacie, bo co ja wiem.
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

przez *Monika* 02 wrz 2014, 00:40
Nicholas1981, wiem... kto lubi być pouczany?

cyklopka, wyraziłaś swoje zdanie,nie dopatrzyłam się, żebyś kogoś wysyłała na terapię.
To nie jest takie proste... do terapii trzeba dojrzeć.
Obrazek
Główny Moderator

przez Nicholas1981 02 wrz 2014, 07:16
*Monika* napisał(a):[b][color=#112f55]... do terapii trzeba dojrzeć.

A jak wiadomo nie jestem dojrzały :mrgreen: tak w ogóle...
Ale usłyszałem ostatnio, że facet dojrzewa tylko do trzech lat, potem już tylko rośnie. Więc mam małe szanse. Dobra, nie będę się złościł, bo chwilowo mam dobry nastrój.
Nicholas1981

przez mangiferaindica 02 wrz 2014, 13:53
Niko nie chce terapii, nie wmawiajcie mu na siłę, bo do psychoterapii potrzebna jest wola zmiany - to jest jeden z warunków niezbędnych przed, więc nawet pójście w takiej kondycji zdało by się na nic.

przez Popiół 02 wrz 2014, 14:22
Wracając do tematu, to w wieku ok. 25 lat, zakochałem się kiedyś w kobiecie w wieku 50 lat, wstydzę się o tym mówić, ale tu na forum nikt mnie nie zna ;)
Popiół

Sortuj wg