Chorobliwa zazdrość - skuteczność farmakoterapii

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez lunatic 30 sty 2014, 13:57
MalaMi1001,
faktycznie sporo racji, po psychoterapii szpitalnej coś tam mi tłumaczyli skąd to się mogło wziąć ale ta wiedza nie przełożyla się na to ze problem zniknął i mimo tego ze cos tam wiecej wiedziałem co jest czego przyczyną to i tak nie dało się nad tym zapanować momentami

przez Candy14 30 sty 2014, 14:14
lunatic, bo panowanie nad swoimi jazdami to proces ktrego trzeba sie uczyc dlugo i nie zniknie tylko dlatego ze wiesz. T o ciezka praca
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez Lord Kapucyn 30 sty 2014, 14:34
Jeżeli mówimy faktycznie o chorobliwej zazdrości czyli o zespole Otella(ale zakładam, że nie miałeś problemu z nadużywaniem alkoholu) albo o paranoia inividia to przyczyny są nieznane- podaje się czynniki genetyczne, biochemiczne(zaburzenia równowagi neuroprzekaźników), środowiskowe. Znaczenie mogą mieć czynniki społeczne i rodzinne- długotrwała izolacja, narkomania, niski status ekonomiczno-społeczny, ekspozycja na nadmierny i przewlekły stres itp. Niektórzy zaliczają to zaburzenie do spektrum schizofrenii, ale zaburzenia urojeniowe mają niekiedy znacznie uboższą symptomatykę i charakteryzują się niższym stopniem upośledzenia funkcjonowania rodzinnego i społecznego u pacjenta. Wiodącą formą leczenia ww. jest psychoterapia(najlepiej indywidualna) w nurcie poznawczym. Leki przeciwpsychotyczne są zwykle nieskuteczne, aczkolwiek w pewnych sytuacjach pomocne. Głównym utrudnieniem może być brak wglądu/krytycyzmu pacjenta wobec zaburzenia i brak motywacji do podjęcia leczenia.

Oczywiście lunatic jestem daleki od imputowania Ci schizofrenii czy zaburzeń urojeniowych, bo w Twoim przypadku to pewnie po prostu "neurotyczna zazdrość". ;) Od strony neurobiologicznej niski poziom serotoniny faktycznie jest związany z agresją, impulsywnością i poniekąd też z zazdrością.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lusesita Dolores 30 sty 2014, 14:49
Moj facet jest chorobliwie zazdrosny.mam juz tego dosc :(
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

przez Kokojoko 30 sty 2014, 14:55
Ahma, a podasz przyklady co robi?
Kokojoko

przez lunatic 30 sty 2014, 19:40
Dark Passenger,
kiedyś jeden z lekarzy na podstawie tych objawów i jeszcze kilku innych podejrzewał urojenia i schizofrenie ale jakieś badanie to wykluczyło, jakbym miał się sam wypowiedzieć na swój temat to jako przyczynę widziałbym tu zaburzone relacje z otoczeniem od małego dziecka które w końcu zaczęły dawać coraz poważniejsze objawy

Sortuj wg