Jak pogodzić się z samotnością?

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez torres 21 sie 2013, 00:31
Mój problem jest nietypowy. Otóż muszę się pogodzić z tym, że całe życie będę sam ale do tej pory nie trafiłem na żadną skuteczną metodę. W tym momencie związek jest dla mojego umysłu czymś bardzo ważnym, na tyle że bez tego robienie codziennych czynności i życie nie ma żadnego sensu. Nie mam żadnej pasji, która byłaby dla mnie sensem życia, a praca tylko po to żeby się utrzymać jest tylko podlewaniem roślinki żeby sobie żyła. Żeby uwierzyć, że moje życie może mieć sens muszę pogodzić się z samotnością i dopiero wtedy będę mógł znaleźć sens w czymś innym. Tylko jak to zrobić skoro każda część mnie chce być w związku i się zakochać? Niestety to jest niemożliwe, a nie chcę całe życie cierpieć z powodu samotności.

przez Saraid 21 sie 2013, 01:01
Nie bardzo rozumiem skoro to wazne i tego pragniesz to dlaczego uwazasz ,ze cale zycie musisz byc sam.?pragniesz byc z kims po co dziaac przeciwko sobie?
Saraid

przez torres 21 sie 2013, 01:09
To dosyć skomplikowane ale nie ma takiej możliwości żebym był w związku. Z tym nic nie zrobię i dlatego nie zwracam się w tej sprawie o pomoc. Chodzi tylko o pogodzenie się z samotnością i liczę, że to pozwoli mi dostrzec sens tam gdzie teraz go nie widzę. Wiem, że są ludzie, którzy są singlami z wyboru i nie chcą być w żadnym związku. Co trzeba zrobić żeby przejąć ich sposób myślenia?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Saraid 21 sie 2013, 02:28
torres, jesli masz taki problem idz z tym do psychologa opowiedz wszystko przepracuj to co jest w Tobie ja nie widzę innego rozwiązania.
Saraid

przez diatas 21 sie 2013, 08:06
torres ale chodzi ci o samotność taką w której nie masz partnerki zyciowej czy o taką w której nie chcesz mieć żadnych związków z ludźmi? Bo takie single z wyboru z tego co mi wiadomo to nie potrzebują stałego partnera/partnerki, ale jakieś tam związki przyjacielskie jednak mają.
Jest tylko jedna rzecz której chcę - dobrze się czuć.

przez marimorena 21 sie 2013, 09:02
wszystko to kwestia sposobu myślenia i tego co sobie wmówisz, wymaga to pewnie czasu ale póki będziesz się skupiać na rozpaczaniu nad samotnością nigdzie nie dojdziesz, wiadomo że ciężko się czymś zainteresować ale to tylko kwestia spełnienia się w jakiejś dziedzinie życia

przez Saraid 21 sie 2013, 09:11
marimorena, spełnienie się w jakiejs dziedzinie zycia to substytut ,ucieczka a samotnosc i tak dopadnie tym bardziej że dla torres, a związek jest czymś bardzo ważnym jak sam napisał.
Saraid

przez marimorena 21 sie 2013, 09:24
Saraid, też uważam że nie da się nic tak prosto zastąpić ale tak samo dziwne jest zakładanie że będzie się zawsze samemu, w takiej sytuacji niewiele można

przez polnormalny 21 sie 2013, 09:53
Saraid napisał(a):marimorena, spełnienie się w jakiejs dziedzinie zycia to substytut ,ucieczka a samotnosc i tak dopadnie

Genialnie ujęte. Czysta Prawda.
polnormalny

przez torres 21 sie 2013, 09:59
Psycholog nie widzi rozwiązania tej sytuacji ale nie mogę się poddać bo każdy problem musi mieć rozwiązanie. Ucieczka w pracę czy inne zajęcia to tylko chwilowe niemyślenie o problemie, oprócz tego chwilowo pomaga picie alkoholu i sport (musi być taki wysiłek żebym nie był w stanie myśleć). Chciałbym poznać tok myślenia singli z wyboru i zainstalować sobie coś takiego. Najgorsze jest to, że pisząc te słowa czuję jakbym robił wbrew sobie próbując się z tym godzić ale wiem, że nie mam innego wyjścia.

przez socorro 21 sie 2013, 10:28
torres, witaj na forum :smile:

czemu piszesz, że nie masz takiej opcji, żeby być kiedykolwiek w związku? skąd to przeświadczenie?

Powiem Ci tak- samotność i osamotnienie to dwie różne kwestie. samotność można wybrać (być samotnym z wyboru), można się z niej cieszyć, doceniać ją, wykorzystać ją w celu lepszego poznania siebie, a osamotnienie to zawsze negatywne odczucie, poczucie braku kontaktu z innymi a nawet samym sobą, cierpienie, niezadowolenie etc.

Masz znajomych? Jak spędzasz czas? Praca- dom- praca- dom- praca- dom?

Osobiście aktualnie też nie jestem w związku. Jestem samotna, ale swoją samotność traktuje jako czas tylko dla siebie, doceniam ją, chociaż czasami nadchodzą takie momenty, kiedy nienawidzę tego uczucia, ale sama sobie daję prawo do odczuwania tych 2 różnych wymiarów tego odczucia, a więc akceptuję samotność w ogólności. może to jest też kwestią wcześniejszych doświadczeń, może światopoglądu, ale jedno jest pewne- żeby coś zmienić w tej kwestii potrzebna jest chęć zmiany i zaangażowanie. być może pomocna Ci będzie literatura, książek i artykułów na ten temat w necie jest mnóstwo. a może pomyślisz o jakichś warsztatach? albo o wizycie u specjalisty?

będę ściskała za Ciebie kciuki, trzymaj się ;)
Ostatecznie wszyscy mamy do opowiedzenia tylko jedną historię - ,,X,, na naszej mapie.
,,X,, oznacza nie miejsce, gdzie zaczyna się życie, lecz gdzie zaczyna się ono liczyć...
Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez Saraid 21 sie 2013, 10:31
torres, skoro nawet psycholog tak uważa ?robisz coś wbrew swoim pragnieniom ,potrzebom a niestety potrzebujemy innych ludzi w mniejszym lub wiekszym stopniu.Uzywki?nie rozwiązują problemu .Chciałbyś sobie zainstalować tok myślenia singli?a co ty maszyną jesteś?kazdy singiel z wyboru ma inną psychikę także .Dobrze zostawiam watek singlom z wyboru...
Saraid

przez polnormalny 21 sie 2013, 10:37
socorro, Ja myślę, że tu chodzi raczej o osamotnienie. Ty masz chwilowy przestój w związkach, tak jak napisałaś chcesz odpocząć etc. a torres ma nieco inne położenie (brak doświadczenia na tym polu). A i torres, Żeby włączyć sobie myślenie singla z wyboru, musiałbyś sobie najpierw być w związku jakimś i stwierdzić, że się do tego nie nadajesz, a Ty po prostu chciałbyś zasmakować tego wszystkiego, więc lepiej kierować się ku temu i chociaż spróbować zmienić ten stan rzeczy niż pozbawiać się go na amen, zwłaszcza że jest to wątek dla Ciebie niezwykle istotny ;)
polnormalny

przez Pasman 21 sie 2013, 10:49
torres, wg mnie nie musisz nic robić. jeżeli chcesz być sam a potrzebujesz związku
to po prostu jesteś sam i cierpisz z braku związku. zmiana myślenia nie jest potrzebna.
tak samo jak ktoś głodny który nie je, po prostu cierpi z głodu.
Wszystkie wymienione tutaj porady moga byc nieprawidłowe. Stosujesz na własne ryzyko !

Sortuj wg