Dlaczego ONI znikają?

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Dlaczego ONI znikają?

przez Lunaria 19 sie 2012, 13:54
Do dawna, od czasu pierwszego rozstania z chłopakiem nurtuje mnie dlaczego faceci z którymi coś mnie łączyło, nie tylko odeszli ale w ogóle zniknęli. Byłam w różnych relacjach. Miałam faceta z którym byłam w oficjalnym związku, takich z którymi się spotykałam na luźnych zasadach, takich z którymi się głównie przyjaźniłam, takich co ja chciałam a oni nie. Generalnie szerokie spektrum i za każdym razem gdy to coś się kończyło (zawsze była to ich decyzja) to znikali. Przestawali się zupełnie odzywać, zapominali o mnie od tak.
Mam z tym straszny problem, bo nie rozumiem dlaczego ktoś kto mógł ze mną spędzać całe dnie, rozmawiać na różnorodne tematy, śmiać się z moich dowcipów, tak po prostu znika. Nie oczekuje przyjaźni, ale jakiegokolwiek kontaktu raz na jakiś czas. Zwykły sms "co u ciebie" by mi pomógł. W obecnej sytuacji czuję się fatalnie, tak jakbym nie przedstawiała żadnej wartości, nie posiadała nic co mogłoby być zachętą do podtrzymywania znajomości.

Macie pomysły dlaczego tak się dzieje? Przecież inni ludzie po rozstaniach często utrzymują względny kontakt. Dlaczego ze mną się nie da?

-- 19 sie 2012, 22:06 --

Nikt nie odpisze? Panowie, liczyłam zwłaszcza na wasze opinie. Utrzymujecie kontakt z dziewczynami z którymi się rozstaliście? Jeśli nie to jakie są tego przyczyny? Zakładamy rozejście się w względnej zgodzie.
"Człowiekiem jestem, nic co ludzkie nie jest mi obce"

Dlaczego ONI znikają?

przez Maciej farmaceuta 19 sie 2012, 22:13
Jeżeli rozstaliśmy się w zgodzie i dziewczyna jest w porządku,to przeważnie utrzymuję z nią kontakt.Może nie jest to przyjaźń,szczególnie na początku(pewna rzeczy bolą,z jakiegoś powodu w końcu się rozstaliśmy,poza tym życie toczy się dalej,nowa partnerka która nie musi popierać moich kontaktów z byłą)ale generalnie tak,przecież było coś,co nas łączyło.

Dlaczego ONI znikają?

przez ala1983 19 sie 2012, 22:19
Lunaria, Mój były chłopak zerwał ze mną całkowicie kontakt, bo jego partnerka sobie tak życzyła, zresztą nie tylko ona, rodzina również mu tak doradzała.
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Dlaczego ONI znikają?

przez Deckard 19 sie 2012, 22:46
Może kontakt nie jest utrzymywany jeżeli nie było czegoś w rodzaju przyjaźni pomiędzy partnerami. Ja nie utrzymuje bo zwyczajnie nie czuję takiej potrzeby, albo też dlatego że związek był zbyt płytki i nie ma to żadnego sensu.
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhauser Gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.

Dlaczego ONI znikają?

przez Lunaria 19 sie 2012, 22:50
Deckard, gdzie się nie ruszę to jesteś ;) Dobrze, dobrze, ale to co piszesz mnie nie pocieszyło...

Dlaczego ONI znikają?

przez Deckard 19 sie 2012, 22:57
Lunaria, przykro mi, że Cię to nie pocieszyło. Ale z drugiej strony, ja osobiście nie widzę w tym absolutnie nic złego, że nie utrzymuje się kontaktów z byłymi. To o niczym nie musi świadczyć. A z pewnością nie o tym, że jest coś z kimś nie tak. Relacje kobieta - mężczyzna i przyjaciel - przyjaciel są jednak zupełnie inne, ale nieobecność tej drugiej w związku to też niekoniecznie coś złego.
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhauser Gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.

Dlaczego ONI znikają?

przez Lunaria 19 sie 2012, 23:00
Gorzej jak ja myślałam że przyjaciel a on myślał, że nie... A tak serio to nie o przyjaźń tu chodzi, ale o jakieś wspólne pasje, zainteresowania itp. Wydawało mi się, że z większością coś takiego mnie właśnie łączyło. Widać się myliłam.

Dlaczego ONI znikają?

przez Deckard 19 sie 2012, 23:11
Myślę, że w związkach wcale nie musi chodzić o wspólne pasje. To może być tak samo dobre, jak i złe.

Dlaczego ONI znikają?

przez Nortt 20 sie 2012, 00:08
Lunaria napisał(a):Do dawna, od czasu pierwszego rozstania z chłopakiem nurtuje mnie dlaczego faceci z którymi coś mnie łączyło, nie tylko odeszli ale w ogóle zniknęli. Byłam w różnych relacjach. Miałam faceta z którym byłam w oficjalnym związku, takich z którymi się spotykałam na luźnych zasadach, takich z którymi się głównie przyjaźniłam, takich co ja chciałam a oni nie. Generalnie szerokie spektrum i za każdym razem gdy to coś się kończyło (zawsze była to ich decyzja) to znikali. Przestawali się zupełnie odzywać, zapominali o mnie od tak.
Mam z tym straszny problem, bo nie rozumiem dlaczego ktoś kto mógł ze mną spędzać całe dnie, rozmawiać na różnorodne tematy, śmiać się z moich dowcipów, tak po prostu znika. Nie oczekuje przyjaźni, ale jakiegokolwiek kontaktu raz na jakiś czas. Zwykły sms "co u ciebie" by mi pomógł. W obecnej sytuacji czuję się fatalnie, tak jakbym nie przedstawiała żadnej wartości, nie posiadała nic co mogłoby być zachętą do podtrzymywania znajomości.

Macie pomysły dlaczego tak się dzieje? Przecież inni ludzie po rozstaniach często utrzymują względny kontakt. Dlaczego ze mną się nie da?

-- 19 sie 2012, 22:06 --

Nikt nie odpisze? Panowie, liczyłam zwłaszcza na wasze opinie. Utrzymujecie kontakt z dziewczynami z którymi się rozstaliście? Jeśli nie to jakie są tego przyczyny? Zakładamy rozejście się w względnej zgodzie.

'
NIe utrzymuje kontaktów z byłymi; zawsze, gdy je gdzieś zobaczę, to chce mi się rzygać albo bierze mnie na sranie.
Nortt

Dlaczego ONI znikają?

przez Kalebx3 20 sie 2012, 00:20
A może otwierałaś się zbyt szybko i na całego, gubiąc i zatracając całą swoją Tajemniczość i powabną kobiecą nieodkrytość. Byłaś zbyt przewidywalna i przez to jako kobieta bardziej kumpela niż ...a kumple dziś są ,jutro ich nie ma ,przychodzą i odchodzą. Może się mylę,,, nie wiem . W końcu nuda z takiej przewidywalności nie jest zbyt pociągająca dla faceta . Tak może być w przyjacielskim Związku ,ale po 20 latach wspólnego małżeństwa.Może byłaś zbyt zaborcza na tę znajomość ,a przez to odstraszałaś facetów, bo Ty niejako ich zdobywałaś ,zamiast oni Ciebie ...sam nie wiem.
A może każdy Związek ten miał Cie czegoś nauczyć ,aby w końcu trafić na swojego mena...i tego już nie zmarnować . Skłaniał bym się jednak najbardziej do tego co mówi Deckard.
Pozdro.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Dlaczego ONI znikają?

przez Sorrow 20 sie 2012, 00:48
Ja myślę, że ludzie zwyczajnie unikają byłych bo robią się od tego komplikacje. Chociażby jest z następną i co jej powie, że idzie się spotkać z byłą?

Dlaczego ONI znikają?

przez Candy14 20 sie 2012, 00:55
Byly jest przeszloscia wiec po co utrzymywac kontakt w terazniejszosci? No chyba ze jak ktos wspomnial zostaje sie na stopie kumpelskiej. Ja i moj mezczyzna utrzymujemy bliski kontakt z jedna z jego bylych bo jest po prostu swietna i oboje bardzo lubimy zarowna ją jak i jej nowego chlopaka
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Dlaczego ONI znikają?

przez linka 20 sie 2012, 08:41
Idą dalej, zostawiają przeszłość za sobą.......ja też nie lubię gdy mój partner ma kontakt z byłymi dziewczynami, w końcu jakiś był powód rozstania .... poza jedną którą dobrze znam i tak samo jak Candy14, utrzymujemy z nią i jej narzeczonym kontakt bo najzwyczajniej w świecie, fajna z niej babka :D
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Dlaczego ONI znikają?

przez Deckard 20 sie 2012, 11:49
Faceci chyba podświadomie nie lubią byłych swoich partnerek, traktują ich czasem jako rywali. Trochę trudno mi sobie wyobrazić taką sytuację, o jakiej pisze Candy14

Sortuj wg