Czy osoba z nerwicą...

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Re: Czy osoba z nerwicą...

przez depresyjny86 02 cze 2010, 22:43
Dlaczego ludzie upatrują wciąż w związku z kimś szczęścia i miłości i innych bzdet.Jeżeli myślicie,że wyleczy to Was(nas) z depresji to mylicie się.Osoba która nie może dojść do ładu z samym sobą,nie stworzy dobrego związku,ba! nie będzie miała udanych kontaktów nawet na poziomie teoretycznie niższym od miłości - przyjażni.
:)

przez zdesper 02 cze 2010, 22:47
Jak poznasz osobe ktora naprawde nadaje sie na przyjaciela to choroba nie ma tu nic do gadania.O milosc osoby chorej ze zdrowa napewno trudniej.Mysle ze dwa nerwusy o wiele szybciej by sie dobraly :mrgreen:
zdesper

przez ALEKS*OLO 02 cze 2010, 22:59
człowiek nerwica napisał(a):Dlaczego ludzie upatrują wciąż w związku z kimś szczęścia i miłości i innych bzdet.Jeżeli myślicie,że wyleczy to Was(nas) z depresji to mylicie się.Osoba która nie może dojść do ładu z samym sobą,nie stworzy dobrego związku,ba! nie będzie miała udanych kontaktów nawet na poziomie teoretycznie niższym od miłości - przyjażni.

Brat , moja historia, (i nie tylko moja), obala Twoja teze w 100 %. Nie będe sie znów rozpisywać, ale nie musze dodawać, że chłopie znowu pieprzysz. Ludzie upatrują szczescia i miłości w związku bo tego potrzebują, to najnormalniejsza cecha ludzka.
A że Ty Darek masz wyyebane na to (choć o tym to itak mam inne zdanie), nie musisz rozsiewać tego zdziwenia, jakbyśmy byli conajmniej UFO i mieli tyfusa.
"Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą, a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą."

"Panować nad sobą to największa władza" - Seneka
ExModerator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez depresyjny86 03 cze 2010, 00:20
Tylko,że ja nie nadaje się do takiego życia z kimś.Oprócz tych wszystkich nerwic i fobii(teraz np.w pracy z ludżmi sobie nie radzę,rzadko się odzywam a jak już coś powiem to eh tak jakby nikt tego nie słyszał,jak jestem o coś pytany to nie umiem przedłużyć rozmowy,siedzę i patrze tak żeby moje spojrzenie nie ścinało się ze spojrzeniem koleżanek i kolegów z pracy,nie mam z nimi o czym rozmawiać,nie potrafie z nimi rozmawiać,nie rozumiem ich)mam całe spektrum dysfunkcyjnych zachowań które nie pozwalają mi na szczęśliwe życie wśród ludzi...no ja po prostu nie umiem być samodzielny,jestem nieporadny,zawsze potrzebuje pomocy kogoś bo nie potrafie czegoś zrobić i choć walczę z tym to i tak przegrywam,często czuje się jak bym walczył z wiatrakami...A już najgorsze jest to że ludzie oceniają mnie właśnie na podstawie tego co robię,jak robię,jak kontaktuje się,bo przecież jak ktoś nic nie umie powiedzieć i jest hmmm no ,ma osobowość unikającą to według innych zdrowych ludzi z reala jest dziwny.

Siostro-ciesze się,że jesteś wyrozumiala względem mnie.
Mam wspaniałą siostrę.
:)

przez ALEKS*OLO 03 cze 2010, 09:43
Darek żeby nie było, ja Cie cholernie dobrze rozumiem, i wiem jak to jest nie rozumiec ludzi, bać sie ich, ich reakcji i wogóle wszystkiego związanego z kontaktami miedzyludzkimi. Była fobiczka społeczna dobrze to rozumie. I to, że ja Cie tak namawiam, żebyś coś zmienił i dał sobie szanse na miłość.... to tylko dlatego, że sama po sobie wiem , że to sie da zmienić i da sie być szczesliwym. Wiem co czujesz bo ja czułam to samo, identycznie, dlatego ciężko jest mi patrzeć jak wbijasz sobie te bzdury do głowy :( Bo wiem , że Ty tak naprawde nie myślisz, że w głebi serca masz co innego.
I rozumiem, że masz dość juz tego mojego gadania. Nie będe sie juz wtrancac.

Nie gniewaj sie brat :*
"Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą, a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą."

"Panować nad sobą to największa władza" - Seneka
ExModerator

przez k_o82 06 cze 2010, 16:24
teraz sam wiem że jest to bardzo cieżkie. za dużo pesymistycznych myśli, za dużo wspomnień, za dużo złych sytuacji które nie pozwalają normalnie funkcjonować...
z jednej strony chcesz kogoś poznać, ta druga osoba Ciebie też a z drugiej strony w Twojej głowie
jest totalny pier.....nik
wiec lepsza samotność niż rozpie....nie czyjegoś życia...
k_o82

Sortuj wg