Jakim jesteś typem osbowości

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

przez Autodestrukcja 02 paź 2013, 09:52
zakladając że między każdą z cech : I-->E ;N-->S ; T-->F; P--->j jest rozpiętość 100 pkt , to kazdy czalowiek moze tworzyc jedną 100000000 kombinacjii....

ktos sie wysilil na 16 typow a one i tak okreslają okolice.
tzn mają chyba sporo prawdy ( metabolizm informacyjny ), ale te szczegolowe opisy w necie wynikają chyba z zbyt duzej ambicjoo tworców , żądanie pewności codo wszystkiego i checią zdobycia włądzy nad światem :D

p.s. a wiadomo z czym sie kojarzy wladza nad światem
Obrazek
Autodestrukcja

przez Ramanujan 02 paź 2013, 10:02
Moja terapeutka raczej nie jest jakąś zwolenicznką testów, Yalom też nie był, więc ja raczej nie zostanę. To tylko test, osobowości nie da się tym całkiem zbadać, zbyt złożona jest. ;)
Ramanujan

przez Sassic 02 paź 2013, 10:26
ISTJ
Introvert(89%) Sensing(25%) Thinking(100%) Judging(22%)

You have strong preference of Introversion over Extraversion (89%)
You have moderate preference of Sensing over Intuition (25%)
You have strong preference of Thinking over Feeling (100%)
You have slight preference of Judging over Perceiving (22%)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ramanujan 02 paź 2013, 10:29
Ja sobie rozwiążę, tak jak chcę żeby było po terapii, więc że to niemiarodajne będzie, ale strasznie ciekawy jestem wyniku. Mimo że do testów się zniechęciłem. :mrgreen:
Ramanujan

przez zujzuj 02 paź 2013, 11:02
ladywind napisał(a):Mnie zastanawia troche to, że skoro w tescie wyszło komuś np. 12% introwertyzmu, to dlaczego test pokazuje że intro przeważa nad ekstrawersją skoro jest tylko te 12%. Taka osoba powinna moieć E.... a nie I....

To nie tak. To nie pokazuje 12% introwertyzmu, tylko 12% przewagę intro nad ekstra...jeśli jest 50 do 50 to nie ma przewagi...jeśli 60 60 do 40 to jest, chyba 50% przewagi itd...no chyba jakos w ten sposób. To chodzi o to, że jestes o 12% bardziej introwertykiem niz ekstrawertykiem

przez ladywind 02 paź 2013, 13:23
zujzuj, możliwe że w ten sposób trzeba to rozumieć, dzięki.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Lord Kapucyn 02 paź 2013, 13:33
zujzuj ma rację, tak należy czytać ten test.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Autodestrukcja 02 paź 2013, 14:41
czyli tak jakby okresla że w praktyce dana osoba jest bardziej skłonna do reakcjii jednego typu niż drugiego, choć przy pewnych okolicznosciach, ktore dla kazdego są inne, reakcje tez tego drugiego typu mogą sie zdazyc. hmmmm?

-- Śr paź 02, 2013 1:44 pm --

czy razcej dla kazdej osoby powiedzmy z uksztaltowaną osobowsocią ustala sie wlasny typ reakcjii zwiazany z tą konfiguracją, stosunkiem do siebie tych przeciwnych typow reakcjii...
czyli nie np ze zasadniczo czesniej znalizuje ale czasem podejmuje decyzje emocjonalnie ( jak wyzej ) tylko raczej podejmuje decyzje racjonalnie ale uwzgledniajac uczucia...

nie qjestem pewne czy to jest jasne kiedy pisze tak ogolnie , bez przykladow
Autodestrukcja

przez zujzuj 02 paź 2013, 16:41
generalnie to nie jest gra RPG, że możesz wszystkie pkt dać w siłę i olać zręczność...Każdy używa wszystkich 4 funkcji psychicznych...Jedni w mniejszym inni w większym stopniu. To samo z introwertyzmem i ekstrawertyzmem...Jeśli wychodzi że jest sie introwertykiem 10% to w zasadzie można mówić o osobowości zbilansowanej(czy jakos tak)...zrównoważonej chyba...jednak z wiekiem osobowość każdego człowieka idzie ku introwersjii...chodzi o starość...Człowiek 60letni będzie bardziej introwertykiem niż kiedy miał20 lat... Ważne jest raczej, żeby mieć w miarę rozwinięte wszystkie funkcje świadomości...a kwestia % przewagi to już niejest taka ważna...Jeszcze można napisać, że u ludzi zaburzonych takie testy są cięzkie....bo na przykład ekstrawertyk z fobią społeczną według testów może wyjść skrajnym introwertykiem...to samo przy innych zaburzeniach...Jeśli masz depresje to będzie ci sie chciało(choć pewnie wtedy nic sie nie chce) bardziej siedzieć w domu niż iść na piwo...to chyba jest dość jasne.Tak samo przy wstydzie.Człowiek ogarnięty wstydem,unika ludzi jak diabeł wody święconej...co nie musi oznaczać introwertyzmu

przez ladywind 04 paź 2013, 12:25
W tym wypadku bardziej adekwatne byłyby profesionalne testy u psychologa.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Rashid 21 lis 2013, 22:17
Mi wyszło INTJ

Introversion over Extraversion (44%)
Intuition over Sensing (25%)
Thinking over Feeling (25%)
Judging over Perceiving (33%)

Czyli wartości "w miarę" umierkowane ;).
Escytalopram 0Mg
Mianseryna 0Mg

przez MadGregor 22 lis 2013, 00:00
Kilka niezależnych testów raczej nie może się mylić.

INTP Architekt/Myśliciel

Introvert(33%) iNtuitive(12%) Thinking(62%) Perceiving(22)%
You have moderate preference of Introversion over Extraversion (33%)
You have slight preference of Intuition over Sensing (12%)
You have distinctive preference of Thinking over Feeling (62%)
You have slight preference of Perceiving over Judging (22%)

Osoby typu INTP są ciche, spokojne o umysłach analitycznych. Lubią spędzać czas w samotności. W tym czasie analizują problemy i szukają rozwiązań - bez pomocy innych. Są ciekawe złożonych struktur i jak one funkcjonują. Osoby te odnajdują się w badaniach naukowych, filozofii, prawie i architekturze.

Typ INTP to osoby, które nie czują się swobodnie w relacjach społecznych lub w zawodach związanych z opieką nad innymi, chociaż cieszą się z towarzystwa osób, które podzielają ich zainteresowania. Cenią sobie autonomię i nie lubią gdy narzuca się im swoje zdanie. Nie czują się swobodnie w biurokracji, hierarchiach oraz polityce.

Zalety typu: INTP
Umiesz słuchać ludzi. Jeśli Twój partner będzie miał problemy, zazwyczaj chętnie go wysłuchasz.
Potrafisz żyć niezależnie, jeśli to konieczne.
Dajesz swojemu partnerowi poczucie tego, co naprawdę jest ważne w życiu.
Przy wyborze partnera nie ograniczasz się statusem społecznym i bogactwem materialnym.
Masz wysokie oczekiwania wobec swojego partnera, co może mu pomóc osiągnąć więcej.
Dobrze radzisz sobie z konfliktami z partnerem, gdyż nie czujesz się osobiście zagrożony.
Lubisz przygody i chętnie organizujesz ciekawy sposób na spędzenie czasu z partnerem.
Jesteś elastyczny i zdolny do radzenia sobie ze zmianami planów partnera.

Słabości typu INTP
Możesz mieć w problemy z szczerym wyrażaniem uczuć wobec partnera.
Możesz ukrywać złość do czasu aż się skumuluje i wybuchnie.
Możesz się zagubić w swoim mentalnym świecie, do którego Twój partner nie ma dostępu.
Potrafisz żyć bez bogactwa materialnego, co może to doprowadzić do konfliktu z partnerem.
Możesz wywierać presję na partnerze, aby sprostał Twoim wysokim wymaganiom.
Nie jesteś czuły i delikatny w stosunku do partnera.
Możesz odczuwać znudzenie w skądinąd satysfakcjonującym związku, co może powodować, że często zmieniasz partnerów.
Możesz nie stosować się do zwyczajów społecznych i etykiety w sytuacjach społecznych ze swoim partnerem, nawet gdy jest to wymagane.

zujzuj napisał(a):Jeszcze można napisać, że u ludzi zaburzonych takie testy są cięzkie....bo na przykład ekstrawertyk z fobią społeczną według testów może wyjść skrajnym introwertykiem...to samo przy innych zaburzeniach...Jeśli masz depresje to będzie ci sie chciało(choć pewnie wtedy nic sie nie chce) bardziej siedzieć w domu niż iść na piwo...to chyba jest dość jasne.Tak samo przy wstydzie.Człowiek ogarnięty wstydem,unika ludzi jak diabeł wody święconej...co nie musi oznaczać introwertyzmu

Doszedłem do podobnego wniosku.
"Nie jesteśmy żywi, więc nie możemy umrzeć.Ale nie jesteśmy też martwi.Za długo pożerało mnie pragnienie, którego nie można zaspokoić.Za długo głodowałem, czekając na śmierć i nie umierając.Niczego nie czuję.Wiatru na mej twarzy, ani rozpryskującej się bryzy, ani ciepła kobiecego ciała."

przez ladywind 22 lis 2013, 00:55
Opis INTP zgadza się w moim przypadku z niewielkimi różnicami .

przez Paletka 22 lis 2013, 03:13
Zrobiłam przed chwilą test wyszło mi tak:

ISTP

Introvert(11%) Sensing(38%) Thinking(12%) Perceiving(22)%
You have slight preference of Introversion over Extraversion (11%)
You have moderate preference of Sensing over Intuition (38%)
You have slight preference of Thinking over Feeling (12%)
You have slight preference of Perceiving over Judging (22%)

Kiedyś robiłam ten test wyszło mi co innego. Mam wrażenie ,że jakbym nawet zrobiła to w ciągu dnia pare razy to za każdym razem wyszedłby
mi inny rezultat.
Fakt,że u mnie te procentowe przewagi nie są duże(pewnie dlatego mi rozne wyniki wychodzą), więc tak na prawde to jestem taka NIJAKA chyba :lol:
Albo raczej każda po trochu...

Sortuj wg