program studiów

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

program studiów

przez dojcz 24 paź 2012, 04:13
HEJ! Jeżeli ktoś posiada informacje, proszę podać mi listę wszystkich zagadnień psychologii jakie poruszane są na pierwszym roku studiów. Dodatkowo przydałyby się podstawowe zagadnienia z psychologii sądowej.
Te informacje pomogą mi ułożyć plan samodzielnej nauki, aby w przyszłości na studiach było łatwiej, sprawniej i przyjemniej :)

Pozdrawiam

program studiów

przez Vian 24 paź 2012, 07:56
Dojcz, ale to zależy od uczelni, od wykładowcy, od okresu, kiedy się te zajęcia miało... Tu nie ma jakiegoś odgórnego planu, jednego dla wszystkich...
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

program studiów

przez dojcz 24 paź 2012, 10:01
Rozumiem... w takim razie inaczej. Proszę o jakiś przykładowy, luźny program studiów psychologicznych. Może ktoś z forum akurat jest na tym pierwszym roku jakiejkolwiek uczelni, lub po prostu ma takie informacje.
Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś również polecił mi książki, może jakiś leksykon który porządnie wprowadzają w tę naukę. To na wypadek, gdyby program się nie pojawił :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

program studiów

przez jaskolka83 24 paź 2012, 10:15
wystarczy wejsc na strone jakiejkolwiek uczelni na ktorej jest psychologia i przejrzec sobie program studiow :)

program studiów

przez dojcz 24 paź 2012, 12:27
Faktycznie, nie wpadłem na to :hide: Dzięki za informacje ;)

Pozdrawiam

program studiów

przez ekspert_abcZdrowie 24 paź 2012, 20:21
dojcz, tak jak ktoś słusznie zauważył program na studiach psychologicznych zależy od uczelni, wykładowców, od trybu, w jakim się studiuje (dziennie, zaocznie, wieczorowo). Ja studiowałam psychologię na studiach stacjonarnych i mój program był znacznie "bogatszy" niż program koleżanek i kolegów na równoległym roku, ale w trybie niestacjonarnym. Rok później już w ogóle okroili ilość godzin na laboratoria czy ćwiczenia. Co ja miałam na I roku psychologii? Filozofię z logiką, biologiczne podstawy zachowania (czyli tzw. "neuro"), wprowadzenie do psychologii, psychologię emocji i motywacji, psychologię poznawczą i historię myśli psychologicznej. Oczywiście nie piszę już o języku obcym, wychowaniu fizycznym czy zajęciach fakultatywnych, które każdy indywidualnie mógł dobrać "pod siebie" w zależności od potrzeb i zainteresowań :)

Jeśli chodzi o "klasykę" z literatury psychologicznej, to na pewno przyda Ci się Zimbardo "Psychologia i życie", i trzytomowa "Psychologia. Podręcznik akademicki" pod redakcją Strelaua. :) Pozdrawiam!
Psycholog

program studiów

przez L.E. 24 paź 2012, 20:30
Ja się dużo dowiedziałam z tej książki:
Obrazek
Ale to tak amatorsko... Nie studiowałam psychologii ;)
'Każdy z nas jest łodzią, w której może się z potopem mierzyć,
cało wyjść z burzowej chmury, musi tylko w to uwierzyć"

Sortuj wg