depresja a odzywianie

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Pstryk 24 gru 2007, 14:27
antoine, a konsultowałeś się z innym? Skoro ten jest bezradny, sam powinien Cię skonsultować :? Na długą metę zarówno ten brak apetytu jak i testowanie leków jest niebezpieczne... Czy Twoje zaburzenia mają jakieś podłoże? Chodzi mi o przyczyny Twoich problemów psychicznych.
Pstryk

przez antoine 24 gru 2007, 14:41
Hej Bethi, dziękuję Wam bardzo gorąco za uwagę ... bo naprawdę trochę czuję się w tym bezradny i tak naprawdę przestałem się tym interesować i dbać o siebie. Będąc w grudniu u drugiej Pani dr , w sumie nie mówiłem jej o apetycie ale bardziej o swojej bezradności i poczuciu lęku, beznadziejności. Może to też dlatego że w rodzinie nie mam za bardzo oparcia i wszyscy mówią że udaję i że jestem zdrowy!sic!

Moje problemy psychiczne powróciły chyba rok po tym jak byłem leczony klinicznie. Przez te 3lata żyłem z tym jakoś , bo da się jednak. Przez chorobę rozpadł się mój związek z dziewczyną i po tym mój stan jeszcze bardziej się pogorszył ...

pozdrawiam Was bardzo gorąco i życzę najważniejsze zdrowych świąt !

przez Aga_1826 06 sty 2008, 13:41
No właśnie czy dieta i sposób odzywiania mają wpływ na stany depresyjne?
"Czasami trzeba usiąść obok i czyjąś dłoń zamknąć w swojej dłoni, wtedy nawet łzy będą smakować jak szczęście,"
"Nigdy nie zapomninaj najpiękniejszych dni Twego życia! Wracaj do nich, ilekroć w Twoim życiu wszystko zaczyna sie walić."

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

CZEKOLADA

przez ewrzos 06 sty 2008, 22:22
Myślę, że ucieszy Was poniższą informacją:
nie szczędź sobie czekolady! Dlaczego? Bo doskonale pobudza - obfituje w kofeinę, a ma jej w sobie więcej aniżeli filiżanka kawy!
Poza tym uwalnia znaczne ilości serotoniny i endorfiny, które działają również pobudzająco.
Tabliczka pysznej czekoladki powoduje szybkie uwalnianie się cukru do krwioobiegu, co w ekspresowym tempie dodaje naturalnych sił.
Jest także bogata w żelazo, magnez i potas, które to poprawiają stan nerwów.

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 9:25 pm ]
Dieta aby odpędzić od siebie depresję

1) kasze wszelkiego rodzaju oraz brązowy ryż -> dostarczają wielu potrzebnych węglowodanów, by "ogrzać" organizm

2) banany i awokado -> zawierają tryptofan (aminokwas przekształcany w serotoninę - "hormon szczęścia")

3) jajka -> również obfitują w tryptofan, a także witaminę B2, działającej łagodząco i uspokajająco na układ nerwowy

4) kiwi i owoce cytrusowe -> źródło witaminy C, podnoszącej poziom endorfiny (hormonu poprawiającego nastrój i działającego przeciwbólowo)

5) chleb razowy, makarony i pieczywo pełnoziarniste -> bogate w różne składniki mineralne i makroelementy (magnez, selen) oraz błonnik i witaminy z grupy B

6) tłuste ryby (zwłaszcza łosoś i halibut) -> są nieocenionym źródłem kwasów tłuszczowych omega-3, które poprawiają nastrój i zmniejszają objawy depresji

7) orzechy i nasiona (np. z dyni i słonecznika) -> posiadają magnez, który doskonale likwiduje objawy stresu

8) szpinak i natka pietruszki -> obfitują w żelazo, które doskonale usuwa przygnębienie i apatię.

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 9:28 pm ]
ziół, które skutecznie wzmacniają nasz układ nerwowy, dając poczucie odprężenia przez redukcję depresji i stresu:

A. PIERWSIOSNEK LEKARSKI: wspaniały środek na histerię i nadmierne pobudzenie (uwaga, by nie przedawkować!)

B. RUMIAN SZLACHETNY: nieocenione źródło przyswajalnego wapnia,
który walczy z bezsennością

C. MELISA: wpływa kojąco na ośrodkowy układ nerwowy - idealna przy migrenie oraz stresie

D. WALERIANA: przynosi ulgę przy niepokoju i "gonitwie myli" - nie wolno jej jednak zażywać więcej niż miesiąc bez konsultacji z lekarzem (lub farmaceutą!)

E. WERBENA: pomaga w stanach wyczerpania organizmu

F. LIPPIA TRÓJLISTNA: podobne właściwości, co werbena, ale dodatkowo działa rozkurczowo i przeciwzapalnie

G. GUARANA: ma działanie pobudzające, tonizujące i poprawiające humor (ale uwaga - jeśli źle działa na Ciebie kofeina, zrezygnuj z przyjmowania guarany, która zawiera śladowe jej ilości)

H. BAZYLIA: potrafi zmniejszyć uczucie stresu i poprawia zdolność koncentracji

I. HERBATKA Z MIĘTY: łagodzi napięcie wokół głowy

J. HERBATKA Z ROZMARYNU: idealny środek na pobudzenie, który poprawia pracę kory nadnerczej, serca i układu nerwowego (uwaga - nie dla kobiet w ciąży!).

przez Aga_1826 07 sty 2008, 10:40
Hehe to dobrze bo akurat czekolady, jajek, owoców cytrusowych to jem dośc dużo :) tak samo chleb razowy
"Czasami trzeba usiąść obok i czyjąś dłoń zamknąć w swojej dłoni, wtedy nawet łzy będą smakować jak szczęście,"
"Nigdy nie zapomninaj najpiękniejszych dni Twego życia! Wracaj do nich, ilekroć w Twoim życiu wszystko zaczyna sie walić."

przez Jovita 07 sty 2008, 21:08
tylko ze podczas brania lekow antydepresyjnych trzeba spozywac mniej blonnika a wiadpomo co zawiera blonnik , unikac dojrzalych bananow , czekolady , dziurawca , soji i ryb.

zdrowa dieta bardzo pomaga na depresje , pamietac nalezy jeszcze o bialku ktore buduje nasze hormony ;)
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami
ExModerator

przez Saliach 07 sty 2008, 21:17
Czasami, kiedy jest mi źle i dosłownie nie mogę na siebie patrzeć w lustrze, po prostu nie czuje głodu, więc nie jem, zdarza się, że kiedy w miare normalnie jem mam mdłości, więc wymotuje.... wtedy nienawidze siebie jeszcze bardziej..
To taka jakby "kara" dla mojego ciała..
Podziwiam lasu głębie ciemną, lecz nim zapadnę w otchłań senną, obietnic wiele do spełnienia, a długa droga wciąż przede mną....

przez antoine 07 sty 2008, 22:19
Saliach, mam to samo, nie pamietam kiedy czulem normalny głód.... Juz sam nie wiem czy to co mam to depresja. Bardzo juz w to powatpiewam - chyba to schizofrenia jednak...

przez Jovita 07 sty 2008, 22:38
anotine - jak schizofrenia ?? :?
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami
ExModerator

przez Saliach 20 sty 2008, 22:29
Właśnie też nie rozumiem dlaczego schizofrenia....

Ostatnio staram się dbać o siebie, pije zieloną herbate, jem ciemne pieczywo, jogurty itp.. dopóki nie przyjdzie stres i go nie "zajadam":/
Podziwiam lasu głębie ciemną, lecz nim zapadnę w otchłań senną, obietnic wiele do spełnienia, a długa droga wciąż przede mną....

Sortuj wg