Depresja egzystencjalna - jak sobie z nia radzic?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Paweł1979 09 wrz 2016, 14:04
neon napisał(a):
Paweł1979 napisał(a):Dopoki nie zrozumiecie, ze cywilizacja, w ktorej zyjemy, to syf ktory powoli nas zabija, nie dogadamy sie w ogole.

To rozumie wielu ludzi, ale wielu też wie ze trzeba jednak zyc dalej, albo zgnić.

Skoro wegetacja jest zyciem, ok.

przez elo 09 wrz 2016, 14:22
Paweł1979 napisał(a):
elo napisał(a):no tak myslalam ze pewnie trollujesz ale jeszcze chcialam sie upewnic

szkoda mi tylko tych wszystkich ludzi ktorzy sie produkowali w temacie

A co mozna robic, skoro wiekszosc z tych ludzi egzystuje na poziomie nieswiadomego zaprogramowania przez tzw. spoleczenstwo, nie umiejac nawet popatrzec krytycznie na nawet najprostsze rzeczy ze swojego zycia? Dopoki nie zrozumiecie, ze cywilizacja, w ktorej zyjemy, to syf ktory powoli nas zabija, nie dogadamy sie w ogole.

wroc prosze do moich pytan i przecztaj je jeszcze raz

po pierwsze pytalam o ciebie - nie zas innych ludzi ;)
po drugie pisalam o dawnym systemie a nie obecnym
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

przez Paweł1979 09 wrz 2016, 14:53
elo napisał(a):
Paweł1979 napisał(a):
elo napisał(a):no tak myslalam ze pewnie trollujesz ale jeszcze chcialam sie upewnic

szkoda mi tylko tych wszystkich ludzi ktorzy sie produkowali w temacie

A co mozna robic, skoro wiekszosc z tych ludzi egzystuje na poziomie nieswiadomego zaprogramowania przez tzw. spoleczenstwo, nie umiejac nawet popatrzec krytycznie na nawet najprostsze rzeczy ze swojego zycia? Dopoki nie zrozumiecie, ze cywilizacja, w ktorej zyjemy, to syf ktory powoli nas zabija, nie dogadamy sie w ogole.

wroc prosze do moich pytan i przecztaj je jeszcze raz

po pierwsze pytalam o ciebie - nie zas innych ludzi ;)
po drugie pisalam o dawnym systemie a nie obecnym

Roznica miedzy obecnym a dawnym systeme miala sie tak, ze dawny system, choc grubo bardziej despotyczny w stosunku do wszystkich, ktorzy z nim walczyli oferowal darmowa opieke socjalna dla wszystkich plus przynajmniej minimalne wynagrodzenie brutto. Dzisiejszy system, choc stwarza ogromna ilosc okazji do tego, aby miec duzo wiecej, w praktyce wiekszosci z nas (mowa o Polsce, nie o krajach Zachodu, gdzie system socjal-demokratyczny daje de facto wiekszosci ichnich spolecznenstw w miare godne zycie) nie moze wybic sie ponad bardzo przcietny poziom zycia (tj. wyjsc poza zycie z miesiaca na miesiac). Mam w dupie wolnosc, ktora polega na tym, ze jestesm zalezny od widzi misie jakiegos grubego /cenzura/ w gajerze kierujacego zakladem czy miejscem pracy i ktory nawet nie chce zapewnic mi podstawowych swiadczen socjalnych. Nie kazdy hce gonic w wysicgu szczurow lub byc wyspecjalizowanym branzowcem. Wiekszosc ludzi chce zyc po swojemu i miec zapewniony byt. Dlatego z Polski ciagle wyjezdzaja ludzie bo nawet w tak juz zaludnionym i przereklamowanym UK panuja warunki zgola kilkakrotnie lepsze niz w PL. Ale ze Polak zawsze mial w sobie cos takiego, ze nie mogl zniesc bata nad soba (wszystko jedno, czy ten bat byl dla niego dobry czy nie), to wybral wolnosc ktora bardziej przypomina anrchie z czasow krolow elekcyjnych niz z panstw zachodniej demokracji.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elo 09 wrz 2016, 15:14
no ja te roznice mniej wiecej czaje a i sama nie jestem fanka kapitalizmu - nie raz nie dwa mieszalam go z blotem ale ja nie o tym

chcialam uzyskac bardzo konkretna i szczegolowa odpowiedz na pytania a jej nie uzyskalam wiec skroce wypowiedz swa do maximum

elo napisał(a):zalozmy ze jest ten dawny system - jak sobie wyobrazasz swoje zycie?

uwaga podpowiem: "swoje" i tylko swoje bo to slowo klucz
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

elo

przez Paweł1979 09 wrz 2016, 15:33
elo napisał(a):no ja te roznice mniej wiecej czaje a i sama nie jestem fanka kapitalizmu - nie raz nie dwa mieszalam go z blotem ale ja nie o tym

chcialam uzyskac bardzo konkretna i szczegolowa odpowiedz na pytania a jej nie uzyskalam wiec skroce wypowiedz swa do maximum

elo napisał(a):zalozmy ze jest ten dawny system - jak sobie wyobrazasz swoje zycie?

uwaga podpowiem: "swoje" i tylko swoje bo to slowo klucz

Tak ja teraz tylko z zabezpieczeniem socjalnym. To mi by zupelnie wystarczylo. A mowiac po prawdzie, znam wielu ludzi co na boku dorabailai sie malych fortun, handlujac tym i owym. Ale przeciez dzisiaj brzydko jest mowic o czyms co jest nieetyczne bo jak to-w demokratycznym panstwie (gdzie panuje calkowita wolnosc i gdzie kazdy moze zostac milionerem i gdzie nie ma przebrzydlych zlodziei z poprzedniego systemu) takie rzeczy? Tak nam namieszali w glowach i teraz mamy, co mamy....a komunizm tez nie lezal ale kapitalizm w polskim wydaniu nie lezy mi jeszcze bardziej.

przez elo 09 wrz 2016, 15:44
Paweł1979 napisał(a):Tak ja teraz tylko z zabezpieczeniem socjalnym. To mi by zupelnie wystarczylo.

ale mowisz to w kontekscie depresji egzystencjalnej? pytam niezlosliwie bo chce wiedziec czy w tym lepszym przypadku ta depresja wciaz by byla czy nie...
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

elo

przez Paweł1979 09 wrz 2016, 16:02
elo napisał(a):
Paweł1979 napisał(a):Tak ja teraz tylko z zabezpieczeniem socjalnym. To mi by zupelnie wystarczylo.

ale mowisz to w kontekscie depresji egzystencjalnej? pytam niezlosliwie bo chce wiedziec czy w tym lepszym przypadku ta depresja wciaz by byla czy nie...

Mniemam, ze przy bardziej sprzyjajacym dla czlowieka systemie mialbym sie lepiej. Odpadlby stres, walka o byt a moglbym skupic sie na tym, co lubie bez martwienia sie, ze jak mi z tego nie wyjdzie, to strace dach nad glowa. Tego typu system daje ludziom swobode bo zamiast walczyc o byt moga koncentrowac sie na innych kwestiach i sa bardziej przyjaznie nastawieni do siebie nawzajem.

Sortuj wg