Nie wytrzymam już dłużej. Nic mi nie wychodzi!!

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Aranjani 12 maja 2015, 18:22
zima napisał(a):yaakov89, czekaj! ja niedlugo jadę do Niemiec! będę princessą zarabiającą krocie przy sprzataniu mieszkan gangsterów.
co więcej moje wymagania są minimum napęd na 4 kóła i silnik diesla.

topless !!!!!!!!!!!!!!!! :mrgreen:

diesel... no ba!!! musi byc :lol:
Aranjani

przez Davin 12 maja 2015, 18:35
yaakov89 napisał(a):W Niemczech dostajesz 390 EUR zasiłku i do tego płacą ci mieszkanie.

Za tyle to ludzie w PL muszą się utrzymać i jeszcze opłaty zrobić. :P

yaakov89 napisał(a): Ale to jest nic, biorąc pod uwagę te ceny. Parę lat temu 50 euro było jeszcze coś warte. Dzisiaj zrobisz za to tylko najpotrzebniejsze zakupy na tydzień i to w tanim Lidlu <sic> . W dodatku nie mówimy tutaj o markowych produktach, tylko tzw. podróbkach.

A to lidl jakiś zły jest? Zrób u nas zakupy na cały tydzień za 50zł. :mrgreen:

yaakov89 napisał(a):W moim wieku dużo osób w Polsce ma już jakiś majątek (swój dom albo mieszkanie, samochód). Ja nie mam nic. I jak ja mam mieć normalny związek albo "normalnie" obcować z ludźmi? Jak jestem na poziomie 18latka w wieku kiedy dużo osób zakłada już rodziny.

I kredyt na 30 lat. :mrgreen:
Davin

przez carlosbueno 12 maja 2015, 18:39
W lidlu w Niemczech jest taniej niż w Polsce pamiętam że w 2006 roku za 30 euro na jedzenie przeżyłem tam cały miesiąc a to przecież 3 godz pracy. W Polsce za 30 zł to se śniadanie lub podwieczorek kupisz. Ja w Anglii wydawałem sporo na jedzenie ale jadłem głównie na mieście, do tego słodycze z wyższej półki i sporo alkoholu ale na początku pobytu gdy oszczędzałem za pół dniówki kupowałem jedzenie na tydzień w Polsce to niemożliwe.
Największy Forumowy Maruda

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Aranjani 12 maja 2015, 18:41
carlosbueno, a ja sie zastanawiam co autor ma do lidla... tam mozna kupic zajebiste rzeczy ...
Aranjani

przez na_leśnik 12 maja 2015, 18:43
W Polsce za 30 zł to se śniadanie lub podwieczorek kupisz.

Masz chłopie spust :shock: .
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."

przez carlosbueno 12 maja 2015, 18:44
Aranjani napisał(a):carlosbueno, a ja sie zastanawiam co autor ma do lidla... tam mozna kupic zajebiste rzeczy ...
Na zachodzie Lidl czy Tesco to są sklepy dla imigrantów, roboli i beneficiarzy prawdziwy Anglik a pewnie i Niemiec chodzi do jakiś lepszych sklepów gdzie płaci 2-3 razy więcej żeby się z plebsem nie zadawać.

przez Aranjani 12 maja 2015, 18:44
na_leśnik napisał(a):
W Polsce za 30 zł to se śniadanie lub podwieczorek kupisz.

Masz chłopie spust :shock: .

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Aranjani

przez Łapa 12 maja 2015, 18:46
Proszę, poradźcie mi coś, bo sam nie wiem co robić. Mam tylko teoretyczne rozwiązania, które w praktyce nie mają miejsca.

Yaakov89, zaufaj mi jestem filozofem, więc jestem praktyczny do bólu :D To co możesz zrobić to przede wszystkim wykorzystywać do maksimum każdą godzinę życia i spędzać ją na nauce nowych umiejętności, które w przyszłości byś wykorzystał w zawodzie i rozwijaniu sieci znajomości (nie mam tu na myśli chodzenia na piwo).

przez Davin 12 maja 2015, 18:49
carlosbueno napisał(a):
Aranjani napisał(a):carlosbueno, a ja sie zastanawiam co autor ma do lidla... tam mozna kupic zajebiste rzeczy ...
Na zachodzie Lidl czy Tesco to są sklepy dla imigrantów, roboli i beneficiarzy prawdziwy Anglik a pewnie i Niemiec chodzi do jakiś lepszych sklepów gdzie płaci 2-3 razy więcej żeby się z plebsem nie zadawać.

Jakie to są lepsze sklepy?
Davin

przez yaakov89 12 maja 2015, 20:00
carlosbueno....... W Niemczech to teraz nawet Lidl stał się droższy. Choć zakupy w takich sklepach jak Kaisers czy Edeka wychodzą drożej. To już są prawdziwe delikatesy :) .

Beneficiarze (Hartz-IV-Empfaenger) chodzą zazwyczaj do Aldi. Tam są podstawowe rzeczy i naprawdę tanio. Nawet Lidl stał się już lepszym sklepem.

Natomiast polscy budowlańcy zwykle jeżdzą na weekend do biedronki w Słubicach bądź Kostrzyniu :) .

A w kraju udają wielkich bogaczy, a w Niemczech wyrywają sobie sami zęby jak Potejto we filmie SZCZĘSLIWEGO NOWEGO JORKU :P , bo za darmo!
Nie mówiąc już o tym, ile materiałów budowlanych jest nielegalnie wywożonych. Tak na polskich wiochach powstały całe wille :P .

przez carlosbueno 12 maja 2015, 20:11
Davin napisał(a):
carlosbueno napisał(a):

Jakie to są lepsze sklepy?
w Anglii to Waitrose i Mark&Spencer gdzie wszystko jest z 2 razy droższe.

yaakov89, co do dentysty to jak ktoś się nie dostanie do publicznego to zwykle do Polski jedzie zęby leczyć bo tam usługi jednak sporo droższe są.

przez Davin 12 maja 2015, 20:29
yaakov89 napisał(a):Natomiast polscy budowlańcy zwykle jeżdzą na weekend do biedronki w Słubicach bądź Kostrzyniu :) .

Nie chce mi się w to wierzyć ale nawet jak to co?
Davin

przez Aranjani 12 maja 2015, 20:31
yaakov89 napisał(a):
Beneficiarze (Hartz-IV-Empfaenger) chodzą zazwyczaj do Aldi.

numero uno... jesteś na polskim forum wiec uzywaj polskich słow. Numero duo podobno blizej Ci do Polaka niz do Niemca... a wtrącasz niemieckie słowa... zenada.

yaakov89 napisał(a):Tam są podstawowe rzeczy i naprawdę tanio. Nawet Lidl stał się już lepszym sklepem.

numero tre: a czy wyznacznikiem jakosci produktu sa zawsze ich ceny... nie!

yaakov89 napisał(a):Natomiast polscy budowlańcy zwykle jeżdzą na weekend do biedronki w Słubicach bądź Kostrzyniu :) .

złego... szydzisz z takich ludzi czy jednak odniosłam mylne wrażenie?
Aranjani

przez yaakov89 12 maja 2015, 21:00
Aranjani., po prostu używam fachowego słownictwa.

A gdybym nawet szydził to co??!! Znam tych ludzi i oni by cię nawet zabili za parę euro. W większości to nie są fajni i sympatyczni ludzie. Gdybyś dla nich pracowała i byłabyś mniej sprytniejsza od nich, puścili by Cię tylko w samych majtkach i skarpetkach.

Nasi "fachowcy" nie tylko jeżdzą do Polski na zakupy (mówię tu o Berlinie), ale też kupują często towary po best before, co czasami niezbyt dobrze się kończy (tzn. w szpitalu).

Sortuj wg