Problem w szkole..

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Problem w szkole..

przez mark123 14 wrz 2014, 13:21
mala_milka napisał(a):Jeśli ktoś nie chce ćwiczyć na wf na wf niech nie ćwiczy, niech faktycznie załatwi sobie to zwolnienie i po sprawie, ale obrażać człowieka uczącego wf-u też jest nie do końca w porządku. Każdy ma jakieś swoje zainteresowania i pasje. Jedni lubią ćwiczenia, drudzy wolą wkuwać matmę, a jeszcze inni kochają motoryzację. Też mogłabym nazwać "cymbałem" kosmetyczkę, fryzjerkę, kasjerkę w sklepie... W sumie czemu nie? ...ale jak dla mnie, to trzeba być "cymbałem" żeby mieć takie podejście do człowieka - nie szanować ze względu na to co lubi, to tak jakby stwierdzić "moje geny są lepsze". Osobiście lubuję się w patologii. Kocham to i stale się rozwijam. Też słyszałam od studentów filologii polskiej, że pewnie na "normalną medycynę" się nie dostałam, skoro rozwijam się w takim dziwnym kierunku, że jestem pewnie obleśna i mam psychikę zboka, że pewnie śmierdzę padliną w domu, nie będe ieć nigdy męża i dzieci no bo jak to tak, bla bla bla.. haha :D Ludzie, dobijacie mnie takimi komentarzami... Mnie nie przyszłoby do głowy, żeby obrazić kogoś tylko dlatego, że lubi coś innego jak ja... A mój chłopak to sportowiec właśnie - kolarstwo górskie, maratończyk :) Ma zajebiste mięśnie, jest zdrowy, silny, bo dużo ćwiczy. Nie nazwałabym go imbecylem gdyby był nauczycielem w-f. A to, że niektórzy wuefiści są wymagający to może i nawet lepiej - społeczeństwo więcej ćwiczy, lepiej dotlenione, zdrowsze. Źle? Wf nie jest dla myślących ciałem, tylko dla tych, którzy może pragną dobrze wyglądać, mieć trochę siły, być zdrowym... i bardzo dobrze :)
Do samego autora postu nic nie mam, bo rozumiem, że nie musi lubić w-fu :) Jeśli ludzie mają się z niego zbijać i robić mu wstyd, niech idzie po to zwolnienie i sam w domu ćwiczy :)

No to może dyrekcja wielu szkól ma chorą obsesję na punkcie piłki, że zatrudnia głównie w-fistów lubiących tylko piłkę. Na pewno to jak wyglądają lekcję w-fu to wina przede wszystkim ludzi, którzy mają chorą obsesję na punkcie piłki.
W-fista powinien być wymagający, ale powinna dominować gimnastyka, mogą też być jakieś ćwiczenia z piłką, ale gra w piłkę tylko dla chętnych i rzadko.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Problem w szkole..

przez mala_milka 14 wrz 2014, 19:27
Mark123 zgadzam się z Tobą... Wiem, że często zdarzają się nazbyt ambitni nauczyciele, a wuefiści często do nich należą. Też tego doświadczyłam. Miałam nawet nauczycielkę, która "przyjaźniła się" z koleżankami z grupy, bo razem np. plotkowały, rozmawiały o kosmetykach itp... Generalnie nie lubię takiego podejścia, ale nie jest dla mnie regułą, że każdy nauczyciel od w-f musi być kiepem...

Problem w szkole..

przez tahela 14 wrz 2014, 22:04
tak w ogóle to w szkole jest program z w-fu jak z matmy czy z polaka i nauczyciel nie uczy tylko piłki i nie pierdzielcie głupot, musi byc przewrót w tył w przód, musi byc stanie na raczkach, p4rzeskok przez kozła, przez skrzynie, rzuty pia taką ciezka , bieg na 600 m, bieg na 400 i wiele innych rzeczy , które sa programach szkolnych i nauczyciel program musi realizowac , gra w noge, siate, kosza i takie tam tez sa programie, najlepiej wszystkich zwolnic z w-f , program opracowuja specjalisci , jest zgodny z rozwojem fizycznym dzieci w danym wieku itp. tu chodzi o ogolna sprawnosc organizmu sama jzada na rowerze czy bieganie nie da tego co daj jeszcze przewroty w tył, chodzi o o ogólna sprawnosc, pierdzierlicie jak potłuczenie a wasza wiedza jest mała i patrzycie przez waski pryzmat tylko swoich nieudolnych doswiadczeń, na problem trzeba spojrzec zawsze szerzej przez problem społeczny a nie tylko widziec koniec własnej dupy
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Problem w szkole..

przez theelderscrolls 14 wrz 2014, 22:14
Hahaha, jakbym słyszała samą siebie.

Weź przykład ze mnie i załatw sobie u jakiejś miłej, zaufanej pani lekarz zwolnienie z WFu, niech Ci tam wpisze jakąś głupotę typu arytmia czy cokolwiek. Ja tak całe liceum przeleciałam. Na studiach już się nie wywiniesz od WFu, ale będziesz mógł wybrać sobie na jakie zajęcia będziesz chodził, np. siłownia i tam żaden sfrustrowany dziad w dresie i skarpetach nie będzie Cię męczył o to, że Twoim celem życiowym nie jest żonglowanie piłką do kosza :great:

Totalnie Cię rozumiem chłopie, dla mnie WF w szkole to była TRAUMA psychiczna, po prostu 2 godziny upokorzenia, a na spokojnie ćwiczenia w domu jakoś robię. Wszyscy jakoś magicznie umieją grać w siatkę i kosza, a ja zawsze psułam wyniki i dostawałam za to zje*ki w szatni jakby to miało jakieś znaczenie że idiotki z 3C przegrały z 3E

Ale co do matmy i fizy - o nie, tutaj sobie nie odpuszczaj. Może Ci się tylko wydawać, że masz z tym problem, po prostu musisz usiąść na dupsku i robić zadania aż się porzygasz. Ja z 3 z matmy dociągnęłam na 5 i poszłam na polibudę, chociaż byłam na biolchem, także da się. Nigdy nie odpuszczaj sobie ścisłych, bo to jest furtka na dobre, ciekawe studia. Naprawdę weź sobie to do serca.

Problem w szkole..

przez Ferdynand k 14 wrz 2014, 22:22
tahela, nie pierd........sama bo to wygląda tak że jest 1 lekcja an ten przewrót w tył
bez przygotowania ocena i koniec zajęć

a pływanie rozwija wszystkie mięśnie jak ktoś uprawia sporty jakie chce na pewno dobrze się bawi i ma normalną kondycję
i prawidłowo się rozwija szkoła tylko wszystko wciska w durne programy i listy co trzeba umieć
Naczelny Użyszkodnik

Problem w szkole..

przez mark123 14 wrz 2014, 22:27
U mnie 75% w-fu polegało na grze w piłkę, albo program koncentruje się na grze w piłkę, albo w-fiści naginali program.

Jeśli obowiązkowa gra w piłkę jest w programie, to znaczy, że ten program nadaje się na "śmietnik" i odpowiedni rozwój fizyczny nie był priorytetem w opracowywaniu tego programu.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Problem w szkole..

przez cyklopka 14 wrz 2014, 22:28
Ferdynand k, za dotknięcie palcami rąk palców nóg była 1, za chwycenie się za palce 2, za chwycenie się za kostki 3, za coś tam 4, za położenie całych dłoni na ziemi 5, za to samo + dotknięcie czołem kolan 6.

Nie dotknęłam palców i dostałam ocenę "zero" :lol: "To nie możliwe, nie ma tabeli. To by znaczyło, że masz gibkość równą zero!"

Testy sprawnościowe nie są po to, żeby dbać o zdrowie dzieci, tylko żeby im narobić kompleksów.

To ja już wolę siatkówkę :evil:
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

Problem w szkole..

przez theelderscrolls 14 wrz 2014, 22:29
Ale bez kitu, zawsze jak widziałam chłopaków na WFie to widziałam tylko jak grają w piłkę. Było -80 stopni a oni w gaciach zapr po śniegu. Nigdy nie rozumiałam czy faceci serio tak to kochają nad życie czy co, wy tak błagacie tych WFstów o to czy oni sami to robią? :roll:

Problem w szkole..

przez Ferdynand k 14 wrz 2014, 22:31
cyklopka, za to minister edukacji mniej niż 0 :twisted: :lol: :P
Naczelny Użyszkodnik

Problem w szkole..

przez monapayne 14 wrz 2014, 22:31
cyklopka, niestety, ale jest tak jak pisze cyklopka. I to jest chore...
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

Problem w szkole..

przez Ferdynand k 14 wrz 2014, 22:33
dziwię się że są tu ludzie którzy nie krytykują szkolnictwa no cóż lepiej zajmować się ideologicznymi duperelami niż
poważnymi sprawami jak szkolnictwo pod psem
Naczelny Użyszkodnik

Problem w szkole..

przez mark123 14 wrz 2014, 22:35
Spora część w-fistów nagina program (bo wątpię, by gra w piłkę była w nim priorytetem), a tahela nie ma pojęcia jak jest i gada głupoty.
Ostatnio edytowano 14 wrz 2014, 22:44 przez mark123, łącznie edytowano 1 raz

Problem w szkole..

przez cyklopka 14 wrz 2014, 22:40
Ferdynand k, no ja zawsze krytykuję, że w szkołach publicznych siedzą na kilku etatach te same osoby, którym się uczyć nie chce i których wiedza od 30 lat się nie uzupełniła ani o jedno słowo, jeszcze ciągną kasę z wcześniejszych emerytur i łapówek, przez co nie ma w tym kraju pracy dla ludzi z moim wykształceniem :-|

Natomiast nie uznaję generalizowania i jeżdżenia po wszystkich.
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

Problem w szkole..

przez Ferdynand k 14 wrz 2014, 22:43
cyklopka, nie jeżdżę po wszystkich
Naczelny Użyszkodnik

Sortuj wg