Depresja - nerwica czy samotnosc ?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez gejsza 16 sty 2014, 23:19
Witam ! Od dlugiego juz czasu mecze sie ze soba ! Moj psychiatra stwierdzil ze mam depresje ! Ale ja sama juz nie wiem ! Mieszkam w Belgii i wychowuje samotnie dziecko :D . Brakuje mi non stop rodziny ktora jest w polsce. Jak jestem w gronie ludzi ktorych lubie jest ok ale najgorzej jest j :D ak jestem sama w domu ! Nie potrafie se znalesc zajecia ,czesto poplakuje albo przesiaduje przed komputerem . Jak se z tym radzic ?

przez ekspert_abcZdrowie 17 sty 2014, 14:12
gejsza, bardzo prawdopodobne, że cierpisz na depresję reaktywną wskutek rozłąki z rodziną, do której jesteś przywiązana emocjonalnie. Wiele osób, wyjeżdżając na dłuższy czas za granicę, bardzo mocno przeżywa rozstanie z bliskimi. Bardzo dobrze, że zaczęłaś szukać pomocy dla siebie i udałaś się do lekarza, który zdiagnozował, co Ci dolega. Na pewno depresja nie zniknie ot tak, ale tęsknotę można minimalizować. Możesz rozmawiać z bliskimi przez telefon, przez Skypa, pisać maile. Dobrze by było, gdybyś miała też jakieś zajęcie, pracę, pasję, hobby, które zajęłoby Ci czas w ciągu dnia. Dzięki temu nie rozmyślałabyś tak o rozłące z rodziną. Przydałoby Ci się też jakieś wsparcie emocjonalne na miejscu. Napisałaś, że samotnie wychowujesz dziecko. Masz jakiegoś partnera, przyjaciółkę, kogoś bliskiego, zaufanego, z kim mogłabyś porozmawiać, wyżalić się, doradzić w chwilach trudnych, kiedy jest Ci bardzo źle?
Psycholog

Sortuj wg