Skocz do zawartości
Nerwica.com

Depresja - nerwica czy samotnosc ?


gejsza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Od dlugiego juz czasu mecze sie ze soba ! Moj psychiatra stwierdzil ze mam depresje ! Ale ja sama juz nie wiem ! Mieszkam w Belgii i wychowuje samotnie dziecko :D . Brakuje mi non stop rodziny ktora jest w polsce. Jak jestem w gronie ludzi ktorych lubie jest ok ale najgorzej jest j :D ak jestem sama w domu ! Nie potrafie se znalesc zajecia ,czesto poplakuje albo przesiaduje przed komputerem . Jak se z tym radzic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gejsza, bardzo prawdopodobne, że cierpisz na depresję reaktywną wskutek rozłąki z rodziną, do której jesteś przywiązana emocjonalnie. Wiele osób, wyjeżdżając na dłuższy czas za granicę, bardzo mocno przeżywa rozstanie z bliskimi. Bardzo dobrze, że zaczęłaś szukać pomocy dla siebie i udałaś się do lekarza, który zdiagnozował, co Ci dolega. Na pewno depresja nie zniknie ot tak, ale tęsknotę można minimalizować. Możesz rozmawiać z bliskimi przez telefon, przez Skypa, pisać maile. Dobrze by było, gdybyś miała też jakieś zajęcie, pracę, pasję, hobby, które zajęłoby Ci czas w ciągu dnia. Dzięki temu nie rozmyślałabyś tak o rozłące z rodziną. Przydałoby Ci się też jakieś wsparcie emocjonalne na miejscu. Napisałaś, że samotnie wychowujesz dziecko. Masz jakiegoś partnera, przyjaciółkę, kogoś bliskiego, zaufanego, z kim mogłabyś porozmawiać, wyżalić się, doradzić w chwilach trudnych, kiedy jest Ci bardzo źle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×