Mam siebie dość.

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Mam siebie dość.

przez maniak 11 paź 2013, 00:13
Dlaczego mam siebie dość i tak nie lubię siebie. Wkurza mnie to co robię, moje zachowanie i to, że czuje się jak dureń, skończony idiota. Ba nawet czasem tak by należało mnie nazywać. Wciąż podąża za mną czarny cień, taki diabełek, który namawia mnie do złego. Zrobię coś źle, albo wyrządzę komuś przykrość, a później mam wyrzuty sumienia. I ta ciągła senność i niewyspanie. To mnie przerasta, już nie radzę sobie z tym, z moimi emocjami i zachowaniem. Codziennie zadaję kilka pytań i nie potrafię na nie odpowiedzieć w pełni.

Czym to zachowanie jest spowodowane?

Dlaczego tak nienawidzę siebie i ludzi?

Dlaczego tak bardzo nie lubię kobiet?

Czy tylko ja tak mam?

Musze taki być, może jest jakieś lekarstwo, które zmieni to wszystko.
Kim jest człowiek który nie kocha samego siebie.

Mam siebie dość.

przez kolekcjoner snów 11 paź 2013, 02:28
A naprawiasz te krzywdy? Bo myślę, że to typowe emocjonalne bagienko i się w nim taplasz nie robiąc nic konstruktywnego. Próbujesz stonować emocje? Nie ma na to świetnego lekarstwa, a czuję że trzeba zacząć od pracy nad sobą.
kolekcjoner snów

Mam siebie dość.

przez maniak 11 paź 2013, 08:46
Pewnie że trzeba. Ale jak, jeśli tego nie potrafię. Nie umiem się spiąć i powiedzieć sobie "od jutra..." czy "od dziś będę lepszym normalnym człowiekiem.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Mam siebie dość.

przez jedyna 12 paź 2013, 14:08
maniak
a jak dlugo to trwa?
Być może Bóg chciał abyś poznał wielu złych ludzi zanim poznasz tę dobrą, abyś mógł ją rozpoznać kiedy ona się w końcu pojawi...

Mam siebie dość.

przez Trzyzet 12 paź 2013, 18:13
Maniak, bo to nie "od jutra" czy "od dziś" masz coś zmieniać, tylko od TERAZ, natychmiast! Różnica subtelna ale bardzo znacząca :)

Mam siebie dość.

przez maniak 13 paź 2013, 14:01
jedyna napisał(a):maniak
a jak dlugo to trwa?

Już kilka lat.
Wkurza mnie to, że nie pamiętam o czym pisałem. Nie pamiętam co myślę. Mam takie cholerne problemy z pamięcią.

-- 14 paź 2013, 21:36 --

Niestety nikt nie ratuje zbłąkanej owieczki. Cóż trudno. Mam i tak siebie nadal dość.

Mam siebie dość.

przez noway 16 paź 2013, 05:28
Zbłąkana owco czego Ty oczekujesz że ktoś Cię weźmie za rączkę i wychowa tak jak sobie tego życzysz?

Chcesz słuchać tekstów o tym że jesteś wartościowym człowiekiem i życie ma sens?
Przecież to i tak do Ciebie nie trafi, twój problem to problem KAŻDEGO człowieka

biedny, bogaty, szczęśliwy, nieszczęśliwy też ma takie myśli i też ma swoje dobre i złe strony.

Wydaję mi się że nie znasz czegoś takiego jak odpowiedzialność i obawiam się że będziesz musiał sam przekonać się
na własnej skórze jak bardzo trudna jest odpowiedzialność.

Uwierz mi że czasami trzeba coś stracić by coś docenić, a żeby odzyskać trzeba się zmienić.

Póki co płaczesz jak Ci źle, popatrz na ludzi wokoło Ciebie jak oni to znoszą,
nie patrz cały czas na siebie, w twoim wpisie widze tylko : ja , ja , ja.

Rozejrzyj się i przestań płakać jak mała dziewczynka w piaskownicy tylko dorośnij, postaw sobie cele w życiu,
żyj dla siebie, rób co chcesz, nie ograniczaj się - ale bierz za to PIEPRZONĄ odpowiedzialność.

Mam siebie dość.

przez maniak 17 paź 2013, 02:29
Dzięki za komentarz, ale ja już wziąłem się za siebie i wiem czym jest odpowiedzialność. Popełniłem błąd 2 lata temu i przez najbliższe lata będzie się za mną ciągnął jak guma z majtek.

-- 18 paź 2013, 17:50 --

Znów uświadomiłem sobie jak bardzo głupim człowiekiem jestem. Jak mało wiem o sobie, życiu, nauce, czytaniu, pisaniu i innych tematach. Odpisując komuś na maile, piszę coś co tak naprawdę nie ma sensu, sam nie wiem co piszę. Jestem byle jakim człowiekiem i dlatego też byle co piszę. Odpiszę na wiadomość, a za dwie minuty nie pamiętam o czym pisałem. To żałosne. Jak bardzo popsuty jestem i nie nadający się do niczego.

Sortuj wg