Czy należy ukrywać depresję przed otoczeniem?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez gosiak71 27 mar 2013, 10:29
Rok temu , w rozmowie z wychowawczynią mojej córki (pod wpływem chwili) ,wyznałam, że mam depresję i nerwicę lękową. Chciałam zwyczajnie jej wytłumaczyć moją nieobecność na wywiadówkach (nauczycielka miała pretensje, że przychodzę na dyżury a nie na zebrania). Odniosłam wrażenie , że zrozumiała i nie będzie z tego powodu robiła problemu. Jak bardzo się pomyliłam...
Po miesiącu moja córka została skierowana do pani pedagog gdzie została gruntownie "przesłuchana" .Pani wypytywała ją dosłownie o wszystko, dla mnie to był szok, dla mojej córki jeszcze większy.Ponieważ córka nie chciała z tą panią współpracować ( ma 12 lat i jest bardzo inteligentna), pedagog skierowała ją na konsultację do poradni psychologicznej z podejrzeniem depresji dziecięcej. Udałyśmy się tam wspólnie, po trzech spotkaniach psycholog całkowicie wykluczył istnienie depresji. To jednak nie zmieniło sposobu myślenia i patrzenia na moje dziecko w szkole. Mam tego dosyć, na mnie sobie mogą patrzeć jak chcą ale od mojego dziecka niech się odczepią. Całe szczęście , że to już prawie koniec szóstej klasy. Szkoda , że osoby z depresją są narażone na wykluczenie i upokorzenia. To nie pomaga w zwalczaniu tych dolegliwości.

przez paulita 27 mar 2013, 10:34
O tak popieram Twoją wypowiedź,nerwica czy też depresja to teraz problem cywilizacyjny,przez ten natłok życia,szarej codzinności itd,efekt rządów!! A w ciąż depresja,psycholog,psychiatra to wstyd i coś odmiennego a szkoda bo wiele osób się z tym boryka,ja mówię otwarcie co mi dolega,nie boję się co i kto o mnie myśli,to nie oznacza przyznania do słabości,a pokaz że jest problem i z nim walczę,szukam pomocy!pozdrawiam!
„Bóg nigdy nie daje duszy większego ciężaru niż jest ona w stanie unieść".

przez nomorewords43 27 mar 2013, 12:00
gosiak71 - to absurdalne , żeby się wstydzić choroby duszy.(psyche), ale takie trzeba zachować pozory. Podejście ludzi do nas jest karygodne. Zmieniło się podejście do gejów, innowierców, osób z rudymi włosami, czy kogo tam jeszcze przez wieki szykanowano. Do nas podejście też się zmieni. W małych miastach jest ciężko, ale nawet tam puszczają seriale typu "Detektyw monk", które stopniowo zmieniają stosunek ludzi zdrowych do nas. Wspomniana nauczycielka "detektywa monka" pewnie nie widziała jeszcze.
nomorewords43

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kaja123 27 mar 2013, 19:30
gosiak71, no i niestety masz rację :cry: O mojej chorobie i leczeniu wiedzą tylko najbliższe mi osoby rodzina i przyjaciele. Mnie nie robi to różnicy i dla mnie przyznanie sie do faktu że leczę się psychiatrycznie w tej chwili nie miałoby znaczenia ale dla ludzi myślę owszem. Niestety żyjemy w takim dziwnym społeczeństwie że łatwiej odnieśc się do kogoś kto siedział w więzieniu niż do kogoś kto chodzi do psychiatry :D
A niech żałują ci "normalni" bo sami maja więcej problemów ze sobą niż my tylko się nie przyznają.

przez znudzona-ona 27 mar 2013, 19:35
o moim leczeniu wiedzą trzy osoby na krzyż. Nie wyobrażam sobie mówienia o tym w pracy bo wiem jaki ciemnogród panuje. Na dźwięk słowa psychiatra ludzie się głupkowato uśmiechają i durne żarty im w głowach.
Małgorzata. Pomagam w angielskim.

przez nomorewords43 27 mar 2013, 20:05
A teoria jest taka, że coraz więcej ludzi ma depresje i lęki.
Kiedy ponad 50% społeczeństwa popadnie w depresje / nerwice
to stosunek do nas się zmieni. Czego wszystkim nam serdecznie życzę :D
nomorewords43

przez MARIAN1967 28 mar 2013, 21:29
A czy można ukryć depresję przed otoczeniem?
О белые розы ,что с ними сделал снег и морозы ... Don't worry ,be happy ...Всё будет хорошо ...it's a beautiful life .......

przez Ferdynand k 28 mar 2013, 21:36
Można
ja znam jedną osobę co wie o mojej chorobie i to człowiek na poziomie i ta osoba mi pomogła.
Reszcie bym nie powiedział.
Naczelny Użyszkodnik

przez Arhol 28 mar 2013, 21:39
Można ukrywać tę chorobę, i według mnie lepiej nic nie mówić w otoczeniu..
Ewentualnie co bardziej ogarnięte jednostki zauważą że coś nie gra...
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

przez MARIAN1967 28 mar 2013, 22:02
Ciekawe w jaki to sposób . Jeśli ktoś nie wychodzi z domu ,nie cieszy się życiem , jest notorycznie smutny ,przygnębiony... Przecież to widać . Tego nie da się ukryć !
О белые розы ,что с ними сделал снег и морозы ... Don't worry ,be happy ...Всё будет хорошо ...it's a beautiful life .......

przez abraxas 28 mar 2013, 22:28
MARIAN1967, czemu nie? To raczej proste jak ma się jedynie znajomych, a nie jakiś bliższych przyjaciół i mieszka się samemu. A że ktoś chodzi smutny, to niektórzy zapytają o powód a niektórzy nie. Zresztą jak z domu nie wychodzi, to i nie widać za często, że jest przygnębiony.
Bywają dni dobre, ale bywają i złe, i te też muszę przyjąć za własne. Są dni, kiedy jestem z kamienia, czasem z żelaza, najczęściej, niestety ze szkła.

przez Arhol 28 mar 2013, 22:30
Ludzie zaczynają to uważać za "integralną" część danej jednostki i tyle, "on/ona po prostu taki/a jest...
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

przez Ferdynand k 28 mar 2013, 22:32
MARIAN1967 napisał(a):Ciekawe w jaki to sposób . Jeśli ktoś nie wychodzi z domu ,nie cieszy się życiem , jest notorycznie smutny ,przygnębiony... Przecież to widać . Tego nie da się ukryć !

Dwie dobre wiadomości
1Mylisz się nie uwierzysz jak ludzie potrafią mieć w d... takie objawy
2Nie masz tak głębokiej depresji że uważasz że wszyscy mają cię w d...........
Pytanie jak uważasz gdy ktoś objawy zauważy to co powie?
Naczelny Użyszkodnik

przez Mono.o 28 mar 2013, 22:42
Mi się wydaje że tylko ludzie z "branży" zrozumieją o co chodzi w tym wszystkim i trzeba bardzo uważać komu co się mówi.
Osobiście bardzo nie polecam.
A jak ktos sie chce wygadać to od tego są też spotkania forumowe:D

Sortuj wg