Problem ze sobą

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Problem ze sobą

przez Yuriko 21 mar 2013, 12:02
Witajcie.
Postanowiłam napisać i zasięgnąć obiektywnej rady, bo po prostu już sobie nie radzę.
Otóż wszystko rozbija się o lęk przed stratą najbliższej mi osoby - chłopaka.
Nieważne, czy mnie zostawi, czy zdradzi, czy mu się znudzę, czy przestanę podobać - boję się.
Mieszkamy razem, (niby) jest dobrze, ale mój lęk (i zazdrość też! :oops: ) psują wszystko.
Potrafię wywołać kłótnie obojętnie o co..
Ale nie chcę. Po prostu moja paranoja, bo już tak to nazwę, mnie wykańcza.
Z resztą nie tylko mnie..
Po części rozbija się też to o niepełny brak zaufania, ale z reguły jestem nieufna..

Co mam zrobić?
Jak zrozumieć, że naprawdę Mu na mnie zależy?
Jak poradzić sobie z tymi myślami?

Przepraszam, pozdrawiam i mam nadzieję na jakiekolwiek rady. :(
"Bo w mojej głowie zamieć..."

Problem ze sobą

przez Arhol 21 mar 2013, 12:05
Rozmowa z nim,samokontrola,jeśli czujesz że sobie nie radzisz - na terapie,jednak głównie zależy to od ciebie czy chcesz to w sobie zwalczyć,nastawienia..
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Problem ze sobą

przez Saraid 21 mar 2013, 12:16
Yuriko, masz zdiagnozowane jakieś zaburzenie osobowości?bo szczerze to polecałabym terapie przeczytawszy co napisałaś,twój lęk jest irracjonalny i na każdej płaszczyżnie dotyczącej utraty chłopaka,bojąc się przyciagamy do siebie skutki naszych mysli,dlatego jest bardzo ważne samoświadomość myśli.
Saraid

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Problem ze sobą

przez Yuriko 21 mar 2013, 12:56
Chodzę na terapię, zaburzeń osobowości zdiagnozowanych nie mam.
Jeśli chodzi o nastawienie, to bardzo bym chciała nie mieć tych złych myśli, żeby było dobrze, ale nie wiem już jak mam je, hm, no odpędzić.

Problem ze sobą

przez Saraid 21 mar 2013, 13:01
Yuriko, mowiłaś o tym na terapii?jak długo na nia chodzisz?terapeuta jest od tego by Ci pomóc rozwiązac problem to fachowiec.
Saraid

Problem ze sobą

przez Yuriko 21 mar 2013, 15:31
Moja terapeutka stwierdziła, że to przez niską samoocenę. Uważam się na nieatrakcyjną->boję się, że mnie zostawi->jem->uważam się za nieatrakcyjną itd.
Po części na pewno miała rację.
Wybaczcie, źle się czułam (czuje?) musiałam o tym komuś nagle powiedzieć, a do terapeutki idę dopiero jutro, ale nie omieszkam się jej o tym powiedzieć.

Problem ze sobą

przez Saraid 21 mar 2013, 16:51
Yuriko, po to jest forum by pisać co się czuje jak Ci to tylko pomaga,jak pracujesz nad tym bedzie lepiej z pewnością tylko to wymaga czasu,ale poradzisz sobie.Powodzenia jutro na tej terapii i napisz jak było.
Saraid

Problem ze sobą

przez Yuriko 21 mar 2013, 21:22
Pomaga, wygadanie się komuś zawsze pomaga.
Wiem, że wiele czasu minie, ale mam nadzieję, że to pokonam.
Dam znać.

Problem ze sobą

przez Saraid 21 mar 2013, 21:34
Yuriko, dasz radę będe trzymała kciuki . :smile:
Saraid

Sortuj wg