CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez maargooo 17 maja 2014, 13:16
Widzę, że sporo się u niektórych dzieje.
U mnie bez zmian- praca w tym tygodniu ze zwiększoną do 10-11 liczbą godzin i dodatkowymi w niej obowiązkami sprawiła, że jak się po 19 wczoraj położyłam na drzemkę pod kocem, tak wstałam cała obolała od spania w umundurowaniu dziś o 10 (fakt, ze przebudzałam się jakieś 2-3 razy, ale tak bardzo chciało mi się dalej spać, że zaraz zasypiałam). Mam nadzieję, ze to był zdrowy sen i po prostu tego potrzebowałam, by się trochę zregenerować...

A teraz pytanie do Was- kto przyjmuje kwetiapinę konkretnie pod postacią o wydłużonym uwalnianiu SYMQUEL XR 300mg ???

Od dłuższego czasu mam problem z realizacja recepty na to, bo podobno już nie ma tego w hurtowniach, pytałam w wielu aptekach i jeszcze mają próbować mi z Katowic ściągnąć (jestem z okolic Łodzi). Zaczyna mnie to martwić, że być może będę musiała zmienić leczenie :? A odkąd jestem na tym konkretnie leku czuję się naprawdę przyzwoicie! Wiecie coś o refundowanym zamienniku, który miałby też formę wydłużonego uwalniania??? Bo ja szukałam w necie i nie znalazłam... Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi ;)

Trzymajcie się życia "jak przyklejeni"!
Choroba psychiczna~kiedy widzi się, czuje a czasem nawet robi więcej niż można znieść...

Inni nie mają Twojej tęczówki, nie widzą wad wyimaginowanych siłą Twojej psychiki!

przez Wolfx 17 maja 2014, 15:58
Ja równiez czuje sie kiepsko nic mnie nie interesuje nic mi się nie chce porażający smutek ,do pracy ledwo łażę nie mogę się skupic,w głowie non stop,,mam ,,chad,, ku.wa czuje się tak że w podświadomości myślę kiedy przyjdzie faza deprecha i pozamiata mi do końca życie.
Wolfx

przez Nihil6 17 maja 2014, 16:30
INTEL 1 napisał(a):Ten lek jest nie dla wszystkich...
Depresant jak cholera

Depresjogenik, ku*wa !!! :D Dbajmy o poprawną terminologię ;)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Depresanty

+ mini-wykładzik Darka:

Dark Passenger napisał(a):W związku z tym, że wiele osób nie rozróżnia pojęć "depresant" i "depresjogenik"- postanowiłem podpiąć ten post.

Depresant to substancja psychoaktywna/psychotropowa, która wpływa depresyjnie (czyli: uspokajająco, przeciwlękowo, spowalniająco, usypiająco) na ośrodkowy układ nerwowy. Spożycie zbyt dużej dawki depresantów może skutkować depresją ośrodka oddechowego, niewydolnością oddechową- a w konsekwencji zgonem. Depresanty NIE POWODUJĄ depresji- zaburzenia psychicznego z grupy zaburzeń afektywnych. Poza mylącą nazwą są to pojęcia kompletnie niezwiązane ze sobą. Do depresantów zalicza się np. alkohol etylowy, barbiturany, benzodiazepiny i opioidy.

Depresjogenik to substancja o działaniu depresjogennym czyli taka, która powoduje depresję (np. polekową).
"Volenti non fit iniuria."

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez INTEL 1 17 maja 2014, 17:15
Nihil6 napisał(a):
INTEL 1 napisał(a):Ten lek jest nie dla wszystkich...
Depresant jak cholera

Depresjogenik, ku*wa !!! :D Dbajmy o poprawną terminologię ;)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Depresanty

+ mini-wykładzik Darka:

Dark Passenger napisał(a):W związku z tym, że wiele osób nie rozróżnia pojęć "depresant" i "depresjogenik"- postanowiłem podpiąć ten post.

Depresant to substancja psychoaktywna/psychotropowa, która wpływa depresyjnie (czyli: uspokajająco, przeciwlękowo, spowalniająco, usypiająco) na ośrodkowy układ nerwowy. Spożycie zbyt dużej dawki depresantów może skutkować depresją ośrodka oddechowego, niewydolnością oddechową- a w konsekwencji zgonem. Depresanty NIE POWODUJĄ depresji- zaburzenia psychicznego z grupy zaburzeń afektywnych. Poza mylącą nazwą są to pojęcia kompletnie niezwiązane ze sobą. Do depresantów zalicza się np. alkohol etylowy, barbiturany, benzodiazepiny i opioidy.

Depresjogenik to substancja o działaniu depresjogennym czyli taka, która powoduje depresję (np. polekową).

Nihil wybacz, ale nawet tak wzięty pisarz jak ja miewa gorsze dni, kiedy to intelekt i erudycja sięgają dna :D
...nie mam podpisu...

przez macieywwa 17 maja 2014, 17:43
Trzeci dzien na tianeptynie i musze przyznac bez bicia ze uwaliły mnie na pizde, te cukierki, bajzel w głowie do nieopanowania, sil brak nawet na wyjscie z psem na spacer, apetytu zero, czyżby jednak potwierdzało sie, ze od wszystkich antydepow powinienem trzymac sie z daleka....nie tego sie koorva spodziewałem....
Czasem coś w nas umiera i nie koniecznie chce zmartwychwstać.
............................................. Kurt Cobain 1967-1994
Człowiek pozbiera się ze wszystkiego, ale nigdy już nie będzie taki sam.

przez khaleesi 17 maja 2014, 17:43
Depakiniarz żyje! Asmo,

-- 17 maja 2014, 17:44 --

i macieywwa, bo o niego się martwiłeś też.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez _Jack_ 17 maja 2014, 18:27
macieywwa, Antydepresant to nie speed. Na efekt czeka się do 6 tygodni przy pierwszym epizodzie depresji.Przy kolejnych można czekać nawet od 9 do 12 miesięcy. Lek nie działa doraźnie,ale pod jego wpływem zmienia się praca receptorów i normują się neuroprzekaźniki w mózgu. Poczekaj 1,5 miecha i dopiero wtedy ocenisz. Ja też w pierwszych tygodniach miałem ostry pierdolnik w głowie,ale z czasem przyjdzie poprawa i wyleczenie.
Mój lekarz powiedział mi ,że największy błąd psychiatrów w leczeniu to zbyt wczesne podnoszenie dawki, częste zmiany leków oraz kombinacje z lekami. Ma wzbudzające respekt CV.30 lat doświadczenia,biegły sądowy. Chcesz to Ci go polecę jak z WWA jesteś.
Ostatnio edytowano 17 maja 2014, 18:35 przez _Jack_, łącznie edytowano 1 raz
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

przez Nihil6 17 maja 2014, 18:35
INTEL 1, wybaczam :D

Btw. Te, Dan Brown, a Ty nie miałeś aby czasem podesłać mi tego swojego e-booka ? :P Maila jakby co znasz ;)
"Volenti non fit iniuria."

przez macieywwa 17 maja 2014, 18:53
_Jack_, nie jestem pierwszakiem, lecze sie od 2006r...wiem ze anty depy nie dzialaja od razu, tianeptyna jest wyjatkiem, potrafi działac juz po 10 dniach/brałem juz ja kiedys/...a jebana faze depry mam od września ubiegłego roku po prawie 4 latach remisji..mam za soba szpital, wenle przez 5 miesiecy i wszystko psu w dupe.
Rozchodzi mi sie głównie o to ze nie spodziewałem sie takiego koorewskiego pogorszenia w pierwszych dniach..ponoc to łagodny lek

przez _Jack_ 17 maja 2014, 19:07
macieywwa, Mnie fluanxol tak kiedyś zjechał ,że nie dałem rady wejść po schodach na górę. Podobno miał działać po 14 dniach, ale odstawiłem.
10 mg Escitalopram

przez macieywwa 17 maja 2014, 19:17
_Jack_, choćbym mial chodzić na czworakach i srac pod siebie, poczekam max 14, moze ruszy a jak nie to hmwd i nigdy wiecej nie skusze sie na antydepy...
wczesniej jak brałem tianeptyne, zero uboków...nie wiem moze teraz w mixe z lamo i kweta tak mna pozamiatało.

przez _Jack_ 17 maja 2014, 19:27
macieywwa, Wiem najgorszy jest ten brak koncentracji i luki w pamięci w stanie depresyjnym. Nie można niczego się nauczyć. Ale czytałem ,że pracują nad kolejnymi lekami IV generacji. Podobno mają działać szybciej, skuteczniej i mniej skutków ubocznych. Wszystko się rozwija do przodu. Zmieniają się uwarunkowania. Może za 20 lat będzie modne przyznawanie się do choroby psychicznej a np. schizofrenie będą leczyć już na amen a nie zaleczać i piętno chorób psychicznych będzie na równi z grypą i katarem. Nie jesteśmy w stanie tego przewidzieć
10 mg Escitalopram

przez Wolfx 17 maja 2014, 21:48
Asmo napisał(a):Ostatnie dni byłem zawieszony ale w dobrym stanie umysłowym i wszystko było w porządku. W zasadzie dalej jest w porządku. Niby wszystko gra i niby o to chodzi... Ale zaczynam się zastanawiać że moje życie ogranicza się do chodzenia do pracy pójścia do biedronki i z psem wokół wieżowców. Zaczynam za dużo się zastanawiać że coś mi ucieka. Że przeczekuje zycie. Nie jest to jeszcze depresyjne myslenie ale chyba prawidłowe rozkminy. Tylko tym razem mam zamiar coś z tym zrobić. Póki co pójdę z kumpela z pracy na piwko bo w tym mieszkaniu zdziczeje i kociokwiku dostanę. Czas się przełamać i zacząć żyć. Mam nadzieję że mi się uda i jestem dobrej myśli. Czuje że to coś innego niż szukanie bodźca i dopaminy i że jak odpowiednio podejde do sprawy to nie wylecę do góry. Choć lekarka mnie przestrzegala że nadmiar wrażeń może teraz źle podziałac ale podejde do tematu powoli z dystansem i na luzie. Nie wiem co będzie za dwa miesiące ale chce zacząć tworzyć zdrowa relacje ze światem zewnętrznym. Nie wiem czy przedtem... Teraz mam siłę.

Ja też mam zamiar przerwać 4 miesięczną stagnację po wyjściu ze szpitala bo czuję że coraz bardziej dziczeję ,idę tylko do pracy i nic więcej przychodzę do domu i nie potrafię się niczym zająć,samopoczucie kiepskie i nie wiem czy to deprecha czy efekt tego że wiem że zachorowałem na takie gówno,diagnoza tak mnie dobiła że świat poprostu runął w gruzach,nie umiem sobie z tym poradzić,a pigułek szczęścia nie ma.Wiem że zamykanie się w domu nic nie pomoże,ale czuję się tak kiepsko że nie potrafię się przełamać.Zobaczymy.
Wolfx

przez INTEL 1 17 maja 2014, 23:04
Nihil6 napisał(a):INTEL 1, wybaczam :D

Btw. Te, Dan Brown, a Ty nie miałeś aby czasem podesłać mi tego swojego e-booka ? :P Maila jakby co znasz ;)

Ponieważ od dłuższego już czasu mam codziennie odmienne stany świadomości to nie rejestruję faktu czy już Ci podesłałem czy też nie :D
Ale tylko z takim nastawieniem mogę "nie dać się zwariować"
Na pohybel wszystkim !
...nie mam podpisu...

Sortuj wg