CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez malgosia7602 06 lut 2013, 18:07
JBrown,

Jak długo chorujesz i jakie leki obecnie bierzesz?
F31
"Za każdą chwilę ekstazy musimy płacić drżący twardą walutą cierpienia."- Emily Dickinson

Lamotrygina 200 mg
remisja

przez JBrown 06 lut 2013, 18:18
malgosia7602, lekarze stwierdzili po wywiadzie ze choroba wybudzila sie w wieku 16 lat, ale przez lata nie umieli dojsc co mi jest dopiero jak mialam 24 lata, czyli 10 lat temu postawiono diagnoze, z tym, ze okolo 1,5 roku temu doszla do tego nerwica lękowa. Leków wypróbowali na mnie dziesiątki, 4 lata na Depakinie plus Stelazine, fluoksetyna, citalopram, escitalopram, inne antydepresanty, olanzapina prawie mnie zabila. Teraz jestem tylko na 100 mg Trazodone i 1 mg Zomirenu dziennie. Nie mam przy tych lekach zadnych skutkow ubocznych przy poprzednich nie byłam w stanie praktycznie w ogóle funkcjonować, metodą prób i błędów od maja zeszłego roku jestem tylko na tych dwóch lekach i powiedzmy, jakoś to leci. Nie biorę udziału w żadnej psychoterapii, mieszkam w UK a tutaj są naprawdę beznadziejni lekarze, dlatego cały czas jestem pod kontrolą psychiatry w Polsce.
Skupiona, staram się uciec choćby na chwilę przed smagającymi przeszłością biczami z piasku.Chowam się pod puchową niepamięć , zaciągam zasłony własnej świadomości. Nie udaje się wymknąć żmijowatym zygzakiem chociaż na chwile, jad z mrocznej podświadomości sączy się na ciepłą od łez poduszkę.

przez JOSE 2 06 lut 2013, 23:03
Trzymam kciuki za Was.
Dawniej Rambo.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez JBrown 06 lut 2013, 23:20
JOSE 2, dziėki , trzymaj mocno :)
Skupiona, staram się uciec choćby na chwilę przed smagającymi przeszłością biczami z piasku.Chowam się pod puchową niepamięć , zaciągam zasłony własnej świadomości. Nie udaje się wymknąć żmijowatym zygzakiem chociaż na chwile, jad z mrocznej podświadomości sączy się na ciepłą od łez poduszkę.

przez JOSE 2 07 lut 2013, 10:23
Spędziłem w UK dwa lata bez lekarstw. Było to dawno, obowiązywały jeszcze wizy wjazdowe. Ciągle byłem na lekkiej górce, niekiedy nawet w hipo. :D
Dawniej Rambo.

przez JBrown 07 lut 2013, 11:34
Ja siè zastanawiam czy wszyscy Czadowcy wzbudzają kontrowersje. Mnie albo lubiæ, albo wręcz nienawidzą nawet mnie nie znając i w zwiæzku z tym, że mam CHAD zarzucają mi wieczne kłamstwa a to mnie doprowadza do białej gorączki. Fakt w hipomanii zdarza mi się wymyślać coś w co sama nawet święcie wierzę, ale to są naprawdę wyodrębnione, bardzo rzadkie sytuacje. Ehhh szkoda gadać...

-- 07 lut 2013, 11:37 --

JOSE 2, jak byłam w hipomanii miałam spotkanie z dwoma młodziutkimi pakistańskimi psychiatrami, którzy stwierdzili , że xanax to fluksetyna i mi ją przepisali w końskiej dawce na hyper ! To jakieś wielke nieporozumienie tutaj z tą opieką psychiatryczną i wysłali mnie na terapiė grupową... Ręce opadają.

przez JOSE 2 08 lut 2013, 03:22
Mnie zawsze udawało się dzięki zdolnościom, wychodzić przez całe życie, pomimo zaburzeń z najgorszych depresji bez lekarstw. Zarabiałem mnóstwo kasy, mogłem wypić zawsze, Sekretarki do pomocy itp Ludzie chorzy na czad, jeżeli będą mieli szczęśliwe i udane życie, mogą je przeżyć bez specjalnych zaburzeń.
Dawniej Rambo.

przez barsinister 08 lut 2013, 03:26
JOSE 2 napisał(a):Ludzie chorzy na czad, jeżeli będą mieli szczęśliwe i udane życie, mogą je przeżyć bez specjalnych zaburzeń.

masz co najmniej nietypowe przeżycia z ChAD, więc wstrzymałbym się na twoim miejscu z takimi ocenami (ChAD zaburza życie z definicji, diagnoza opiera się m.in. na ocenie stopnia rozpirzenia życia)
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez JOSE 2 08 lut 2013, 04:21
Chłopcze trochę się mylisz. Jeżeli mając czad osiągasz sukcesy w życiu i nie masz prawdziwej manii ( każdy się jej wypiera), to możesz przeżyć całe życie, ciągle będąc na fali sukcesów. Dopiero niepowodzenia w życiu, powodują u nas depresję. Mogą to być dziecinnie proste zdarzenia, powodujące depresję.

-- 08 lut 2013, 03:25 --

Na czadzie trochę dłużej znam się niż Ty :twisted:
Dawniej Rambo.

przez barsinister 08 lut 2013, 05:36
JOSE 2 napisał(a):Chłopcze trochę się mylisz. Jeżeli mając czad osiągasz sukcesy w życiu i nie masz prawdziwej manii ( każdy się jej wypiera), to możesz przeżyć całe życie, ciągle będąc na fali sukcesów. Dopiero niepowodzenia w życiu, powodują u nas depresję. Mogą to być dziecinnie proste zdarzenia, powodujące depresję.

-- 08 lut 2013, 03:25 --

Na czadzie trochę dłużej znam się niż Ty :twisted:

przepraszam, ale chrzanisz (mam 37 lat, ChAD od 20 lat, w tym z 7 epizodów dużej depresji i bardzo dużo strat z tego powodu); zresztą, poczytaj ten wątek i opowieści ludzi i przestań wciskać te głodne kawałki
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez girl anachronism 08 lut 2013, 11:08
JOSE 2 napisał(a):Dopiero niepowodzenia w życiu, powodują u nas depresję. Mogą to być dziecinnie proste zdarzenia, powodujące depresję.

Co za bzdura :roll:
wild hearts can't be broken.

F31

przez JOSE 2 08 lut 2013, 11:32
Naprawdę? Zastanówcie się dlaczego wpadacie w depresję czadową. Nigdy w okresie powodzenia w życiu osobistym. Zawsze musi być czynnik, który wyzwala to świństwo.
Wielu ludzi z czad osiągnęło sukcesy życiu. Tego Wam życzę.

-- 08 lut 2013, 10:37 --

Girl A. Piszesz bzdury dziewczyno.

-- 08 lut 2013, 10:57 --

Ja z tą chorobą zmagam się bardzo długo. Dożyłem 62 lat czego Wam życzę. Zobaczyciew jakie bzdury będziecie pisać za ileś tam lat. Nie ma tej opcji, że czad jest uleczalny.Wraz z upływem czasu, będziecie mieli coraz gorsze objawy. Nikomu tego nie życzę, ale każdy przekona się osobiście o tym.

-- 08 lut 2013, 10:59 --

JOSE 2 napisał(a):Naprawdę? Zastanówcie się dlaczego wpadacie w depresję czadową. Nigdy w okresie powodzenia w życiu osobistym. Zawsze musi być czynnik, który wyzwala to świństwo.

Ja z tą chorobą zmagam się bardzo długo. Dożyłem 62 lat czego Wam życzę. Zobaczycie jakie bzdury będziecie pisać za ileś tam lat. Nie ma tej opcji, że czad jest uleczalny.Wraz z upływem czasu, będziecie mieli coraz gorsze objawy. Nikomu tego nie życzę, ale każdy przekona się osobiście o tym.

-- 08 lut 2013, 11:01 --

JOSE 2 napisał(a):Naprawdę? Zastanówcie się dlaczego wpadacie w depresję czadową. Nigdy w okresie powodzenia w życiu osobistym. Zawsze musi być czynnik, który wyzwala to świństwo.

Ja z tą chorobą zmagam się bardzo długo. Dożyłem 62 lat czego Wam życzę. Zobaczycie jakie bzdury będziecie pisać za ileś tam lat. Nie ma tej opcji, że czad jest uleczalny.Wraz z upływem czasu, będziecie mieli coraz gorsze objawy. Nikomu tego nie życzę, ale każdy przekona się osobiście o tym.

-- 08 lut 2013, 10:59 --

Dawniej Rambo.

przez girl anachronism 08 lut 2013, 12:11
JOSE 2, mam dość czytania, ile lat żyjesz z tą chorobą. Pisałeś to milion razy, już wszyscy to wiemy, daruj nam.

Na swoim przykładzie wiem, że depresja dopadała mnie mimo robienia tego, co kocham i odnoszenia w tym sukcesów. Więc wali mnie, co uważasz na ten temat.
wild hearts can't be broken.

F31

przez JOSE 2 08 lut 2013, 12:25
Ton Twej wypowiedzi wskazuje na najgorszy z objawów czad - agresję bez powodu. Tak trzymaj, a nikt z Tobą nie będzie chciał współżyć. Widziałem te objawy w szpitalu.

-- 08 lut 2013, 11:52 --

Są różne objawy czadu. Niektórzy będąc w hipo są agresywni bez powodu. Inni robią głupstwa, których skutki ciągną się latami.
Ja należę do tych starych czadowców, którzy nic nie wiedzieli o tej chorobie. Leczyli się alkoholem. Tak. Tak. Pokażcie mi starego czadowca z przewagą depresji?
Większość z nich popełniło samobójstwo, nie wiedząc nic o chorobie zwanej czad. Dlatego nie są ujęci w statystykach. Mnie się udało. Cierpienia które przeżyłem, są i będą ciągle w mej pamięci. Może i piszę głupstwa, ale na tyle mnie stykać.
Dawniej Rambo.

Sortuj wg