CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Nihil 09 cze 2016, 12:57
Torment, Kojarzysz może cRPG "Planescape: Torment" ?
robaki-biedaki xD

przez Torment 09 cze 2016, 15:27
Niestety nie.

przez Nihil 09 cze 2016, 17:37
member73694.html - deja vu ? :D
robaki-biedaki xD

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez INTEL 1 09 cze 2016, 22:29
Pięknie co?
A tak na marginesie to nie piszę ponieważ nie mam o czym. Mój stan jest niezmiennie stabilny. Jestem stabilnie rozjeebany.
Jakiś czas temu postanowilem spróbować odstawić lamotryginę. Powoli. I powoli coraz bliżej byłem samobójstwa. Daaawno nie było tak blisko. Zszedłem z 250 mg na 50 mg. I zapadłem się w sobie. Tak "czystej" depresji nie miałem jeszcze nigdy wcześniej, przez te wszystkie lata zdychania. Żadnych lenów, żadnego napięcia, żadnej derealizacji. Czysta depresja. Świat stanął w miejscu, dosłownie. A ja wraz z nim. Gdybym mial pod ręką pistolet z pewnością bym się zastrzelił. na inny rodzaj samobójstwa nie miałem zwyczajnie sił. Nie jadłem, nie kąpałem się. W takim stanie przedsięwzięcie jakichkolwiek działań zmierzających do skutecznego samobójstwa jest niemożliwe. Całymi godzinami/dniami gapiłem sie na podłogę.
Nie potrafiłem nawet skorelowac swojego stanu z faktem zmniejszenia lamotryginy. Zupełnie.
Dobrze, że KTOŚ, kto mnie zna zrobił to za mnie i wrócilem do lamo.
Teraz jestem rozjebaany zwyczajnie, czyli tak jak od lat.
Dobrze mi znany stan popierdolenia i cierpienia, niemocy i deficytow, wkurwa i zmęczenia, beznadziei i lęku. Ale to MÓJ stan. Dobrze mi znany. Niechciany, ale swojski.
I tak juz po wsze czasy bedę wpierdalaał to gówno aby czuć sie chociaż chuujowo, a nie strasznie chuujowo...
...nie mam podpisu...

przez Monster6 09 cze 2016, 23:32
Dla mnie pół biedy to było branie samego antydepresantu i mania.Żadnych deficytów poznawczych jak po lekach na chad,żadnego braku koncentracji zmulenia otępienia.Przez manie dostęp do zwojów mózgowych do których normalnie dostępu nie mam,energii aż za dużo,pewnośc siebie i samoocena też pod koniec manii już zbyt wysoka,cudowne latanie,aktywność jak nigdy wcześniej nawet przed chorobą,nie ma rzeczy niemożliwych,wszystko jest proste i do ogarnięcia,wieczny pozytywizm,jak chodziłem to jakbym leciał,uczucie że nawet powietrze mnie pcha do przodu,masa nowych kontaktów i odnowienie starych,funkcjonowanie jak zdrowy człowiek a nawet lepsze,intensyfikacja wszystkiego,ryzykowne zachowania,uczucie permantentnego szczęścia bez żadnych powodów,zero jakiegokolwiek lęku.W najbardziej zimowy ponury dzień w którym szybko się robiło ciemno masa energii poczucia mocy euforia i to zajebiste uczucia szczęścia.Nastrój ciągle na +3,+4.Nie schodzący do normalnego nawet na moment.Tak przez kilka miesięcy szkoda że potem się wszystko zatrzymuję mimo brania antydepresantyu i wchodzi cieżka depresja.Chociaż gdyby tak było ciągle to byśmy rządzili światem i każdy mógłby być prezydentem naukowcem kim chce.Nauczenie się wtedy czegoś przyswojenie nawet dużego materiału jak pstryknięcie palcem.

Byłbym w stanie ten cudowny stan poświęcić kosztem braku depresji.Ale nosz kur...wa te leki na chad to jak niewola.Dzisiaj wziąłem lamo i brakuję mi słów więc posłużę się przykładem artykułu z neta.

''Często dla pacjentów nie jest to łatwe, zwłaszcza, że nie chodzi o zażywanie jednej małej tabletki: w chorobie dwubiegunowej podaje się leki antydepresyjne, przeciwpsychotyczne, stabilizatory nastroju… Całe spektrum, które nie pozostaje bez wpływu na codzienne funkcjonowanie pacjenta. – Jak działają leki? Oprócz tego, że rzekomo chronią przed nawrotem choroby, sprawiają, że czuję się non stop zmęczony – piję nawet 10 kaw dziennie, za sprawą leków wymuszających sen śpię średnio po 10 h na dobę, tyję, jedząc tylko warzywa i chude mięso, trzęsą mi się ręce, nie mogę prowadzić samochodu, mam problemy z koncentracją, w pracy co krok zdarzają mi się jakieś przeoczenia, pomyłki… Całkiem sporo niedogodności, jak na coś, co ma pomagać – wyznaje Marcin.''
Choroba afektywna dwubiegunowa typ I
''Odważni nie żyją wiecznie lecz ostrożni nie żyją w ogóle.''

przez BratKat 10 cze 2016, 11:01
Przyznam się, że nigdy nic nie brałem no po za ziołami i dawno temu za dzieciaka coś na nerwicę.
Mój świat jest fałszywy. Czasami jednak chyba zdarza się na krótką chwilę widzieć, słyszeć, czuć to co naprawdę się dzieje.

przez Monster6 10 cze 2016, 16:01
Jestem wrakiem człowieka,roślinką,zwierzątkiem.

przez Nihil 10 cze 2016, 17:43
INTEL 1 napisał(a):Jestem

Monster6 napisał(a):Jestem

Zakładając, że "jesteśmy" tymi mistycznymi bytami, a nie zdeterminowanymi konstruktami :P
robaki-biedaki xD

przez marwil 10 cze 2016, 18:42
Jestem
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez WolfMan 10 cze 2016, 23:24
Jestem,obecny ;)

przez refren 11 cze 2016, 01:21
Dziś mnie postawiła na nogi muzyka, coś mi przetkała w mózgu i emocjach. To jest genialne.

All men will be sailors, then, Until the sea shall free them...

przez Nihil 11 cze 2016, 18:37
marwil napisał(a):Jestem

WolfMan napisał(a):Jestem,obecny ;)

Wataha w komplecie :D
robaki-biedaki xD

przez WolfMan 11 cze 2016, 23:56
Nihil, A jak,trzeba trzymać się razem,wszak na jednym jedziemy wózku ;)

przez Monster6 12 cze 2016, 01:28
Jak sobie przypomnę o manii albo posłucham muzyki z tamtego okresu to ciary że ja pieerdole <3

Sortuj wg