:((

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Firanka 08 lis 2011, 19:00
Od okresu nastoletniego borykałam się z chorobami - depresją, nerwicą, psychozą.
Pokonałam to, co wymagało wiele pracy i wysiłku. Witałam nowy dzień z uśmiechem na twarzy.
Jakiś czas temu zaczęłam obserwować u siebie chwiejne nastroje - przechodziłam z dzikiej euforii w poczucie beznadziei, poprzez dziką wściekłość. Teraz to zniknęło - zastąpione przez ogólne przygaszenie, smutek i tzw. "czarne myśli". Boję się, że depresja wraca.
Nie chcę przechodzić przez to wszystko jeszcze raz, już nie chcę.. :(

przez _wovacuum_ 08 lis 2011, 19:03
Firanka, witaj na forum :smile: leczysz siè? terapia? farmakologia? napisz cos wiècej o sobie i czuj siè dobrze tutaj :D myslè,ze znajdziesz w tym miejscu wiele przyjaznych dusz :smile:

przez modrzew 09 lis 2011, 01:06
Kilka dni temu zasanawiałem sie nad sensemm zycia i wiesz co? Dzis rano bardzo chcialo mi sie pic gdy sie obudziłem a w lodowce miałemm sok pomaranczowy i nawet nie wyobrażasz sobie jego smaku w tamymm momecie - Jak wizyta w niebie - Po co o tym pisze? Rozumiem ze napewno masz wielkie problemy i powazne choroby, ale na chwile zrob sobie przerwe od cierpienia, na chwilke zrob krótka przerwe od tej ciezkiej pracy i posakuj TTwojego ulubionego soku, wlacz uklubiona piosenke, idz na samotny spacer - Tak poprostu i spójrz ile kolorów a jesień bo jest piękna. Poznaj kogos, kogos kogo znas zobdaruj prezentem - bez interesownie - Naucz sie czegos, poza ttym jak to ktos kiedys powiedzial - "Nie traktuj zycia zbyt powaznie - Żywa z niego i tak nie wyjdziesz". Wycisniej z niego maksimum przyjemnosci bo na nie zaslugujesz najbardziej na swiecie. Zjedz cos czego jesczze nigdy nie jadlas, ogolnie zrob cos nowego. Rób nowe rzeczy, baw sie i ucz. Nie wiem czy Mmoja wypowiedz co kolwiek Ci pomogla, ale jezeli chodz by na Twojej twarzy pojawil sie malutki usmiech w tymm wlasnie momecie : ) To juz dobry znak ; )

Pokochaj siebie :))
jeżeli uważasz że cos jest niemozliwe nie przeszkadzaj osobie, która właśnie to robi

Ale w koło jest wesoło : )

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Laima 09 lis 2011, 04:39
modrzew, nie wiem jak do adresatki wypowiedzi,ale do mnie trafia Twoja wypowiedź.Jak tylko odnajdę siłę na walkę to skorzystam z wskazówek.Tak na marginesie to chłonę wszystko :?

Firanka, witaj na forum.Mam nadzieję ,że z nami będzie Ci mniej lżej i mniej samotnie bo też borykamy się z podobnymi problemami.
Laima

przez babi 10 lis 2011, 15:50
modrzew dzięki za te słowa! Ja też mam już trochę za sobą, nie będę wchodzić w szegóły, ale to o czym piszesz na prawde pomaga. Jest tyle rzeczy dookoła których niedoceniamy... Mi dopiero nagła śmierć bliskiej osoby uświadomiła, że moje wcześniejsze wielkie problemy i cierpienia były tylko wytworem mojej głowy. Mamy tylko jedno życie nie traćmy go na pogrążanie się w smutku i cierpieniu

przez modrzew 12 lis 2011, 07:21
Uwazam ze Twoje zycie nalezy do Ciebie i tylko do Ciebie. Uwazam ze nie masz prawa do szczescia, Ty masz je*any obowiazek byc szczesliwym/ą i nie krzywdzic tak samo siebie jak i innych. Uwazam rowniez ze jestes stworzona/y by byc szczesliwym. Twierdze ze niebo jest miejscem na ziemi i twierdze tak samo ze nie jestes w stanie nikogo naprawde pokochac jezeli nie kochasz siebie - To nie ma nic wspolnego z narcyzmem, który jest wypaczeniem. Uwazam ze jestes najpiekniejsza osoba na swiecie, ktory zostal stworzony dla Ciebie a nie na odwrot. Zakochaj sie w zyciu, zakochaj sie w sobie ; )
jeżeli uważasz że cos jest niemozliwe nie przeszkadzaj osobie, która właśnie to robi

Ale w koło jest wesoło : )

przez *Monika* 12 lis 2011, 10:20
Firanka, Witam Cię na forum!
Obrazek
Główny Moderator

Sortuj wg