leczenie solami litu

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

LITHIUM (Węglan Litu,Lit)

przez sylutek 23 cze 2007, 06:29
Czy ktos zwas bral lit?Jak sie po nim czuliscie,co mozecie powiedziec na jego temat?Jest to dla mnie nowy lek bardzo bylabym wdzieczna za karzda informacje.

przez lech bogdanowicz 29 cze 2007, 00:03
Tez chcialbym wiedziec cos na temat litu.Lekarz kiedys mi to polecil ale ta propozycja zabrzmiala troche jak ostatecznosc i troche sie tego leku p
rzestraszylem.wiem tylko ze trzeba biorac lit badac co jakis czas krew.

przez juka 02 lis 2007, 22:47
Lithium Carbonicum jest lekiem dosc starym ale nie przestarzałym ...jezeli pacjent dobrze idzie na ten lek to jest on bardzo skuteczny...nie ma az tak wielu skutków ubocznych np nie powoduje wzrostu apetytu a co za tym idzie tycia :D,zapobiega nawrotom choroby ,stosuje sie go u ludzi w roznym wieku i to prawda ze trzeba badac krew /monitorowac stezenie we krwi litu/...uwazam ze bardzo dobry lek i skuteczny ..pierwsze skutki ubyczne typu ospałosc mijaja bardzo szybko i mozna normalnie funkcjonowac :)pozdr i zycze duzo zdrówka:*
:)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez carola 10 mar 2011, 20:48
Widzę że bardzo mało informacji o licie się znalazło na forum. Po wielu nieudanych próbach zahamowania szybkiej zmiany fazy w mojej CHAD lekarz przepisał mi lit w dawce 250 mg 3x na dobę. Początkowo straszna, zwalająca z nóg senność. Po kilku dniach wszystko się ustabilizowało - nastrój stabilny, dobry, brak nagłych przeskoków ze skrajnie różnych nastrojów, mogę myśleć normalnie. Jedyny mankament to objaw, z którym spotkałam się po raz pierwszy od samego początku leczenia nerwicy, a mianowicie - zmiana odczuwania smaków. Mleko i pochodne oraz czekolada wydają się strasznie mdlące, ponadto reszta smaków jest strasznie mdła.
http://nieproszony-gosc.blog.onet.pl/ - mój blog o NN w moim życiu. Zapraszam

'Kiedy życie daje ci cytryny, nie rób lemoniady! Wścieknij się! "Nie chcę twoich głupich cytryn!"'
Samodestruktorka

przez Badziak 11 mar 2011, 02:12
W dawnych czasach lit był dodawany do 7up'a. :mrgreen:
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

leczenie solami litu

przez bea64 07 wrz 2011, 22:30
Witam!
zarejestrowałam się pare minut temu,poszę o informacje na temat leczenia litem.ostałam dziś taką propozycje i wpadłam w panikę.
Ostatnio edytowano 07 wrz 2011, 22:41 przez *Wiola*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono

Sortuj wg