CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.II

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez kalina.kalina 15 kwi 2012, 10:01
Mhm...
Ciekawa jestem-psychiatrę mam za 2 tygodnie dopiero...niestety...A nastrój kompletnie do d***... :(

przez girl anachronism 15 kwi 2012, 10:15
kalina.kalina, a nie możesz spróbować umówić się wcześniej, jeśli tak źle się czujesz? Trzymaj się!
wild hearts can't be broken.

F31

przez kalina.kalina 15 kwi 2012, 10:20
Niestety...A dopiero co odstawiłam depakine, bo strasznie ciagnęła mnie w dół... boję się tylko, ze pani psycihatra nie będzie chciała mi przepisac antydepów ze względu na to,że ,,mogę wpaść w manię'' :(

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez girl anachronism 15 kwi 2012, 10:28
Są antydepy o stosunkowo wąskim działaniu, które nie powinny wybijać w górę. Poza tym, skoro jesteś w dole, to należy Cię z niego wygrzebać i lekarz na pewno to wie. Nie martw się na zapas, to Ci nie potrzebne. Staraj się zapewnić sobie możliwie dużo spokoju i przetrzymaj te dwa tygodnie do wizyty, a jak będzie bardzo ciężko, to dzwoń do lekarza! I pisz do nas, wesprzemy :smile:

F31

przez kalina.kalina 15 kwi 2012, 10:33
Wielkie dzięki :)
Swoją drogą powiedzcie mi proszę, czy zażycie antydepów przy chadzie powodują naprawdę DUŻĄ różnicę przy depresji...?

przez sens 15 kwi 2012, 20:35
Kalina ja mam podejrzenie cyklotymii albo miekkie spektrum chad.
teraz biore tylko wenlofalkstynę bez stabilizatora i na razie nie mogę się wygrzebać z depresji

kiedyś mi pomogło połączenie wenli i lamotrginy ale potem znowu miałam zjazd...

więc chyba mozna podawać sam antydepresant nawet przy podjerzeniu CHADu
kalina a masz teraz maturę? może to ciebie tak dołuje?
nie wiem czego chcę
ale i tak tego nie mogę

przez nuska 15 kwi 2012, 22:33
Ide sobie spokojnie do pracy rano. Ptaszki cwierkaja,wszedzie kwiaty. Nastroj super,ale umiarkowanie,takie lagodne cos.
I cholera ,w pracy wchodze do rezydentki,zaczynam jej pomagac w toalecie porannej. I nagle jakby ktos zaslonil slonce,szaro,w glowie sie kreci,lece na sciane. dobieglam do kolezanki,walnelam sie na krzeslo,bol w piersiach,puls110,dretwieja rece,drgaja mi nogi,boli glowa,zdretwialy wargi,nie moge sie wyslowic. I tak po raz pierwszy zaliczylam szpital. Serce w porzadku,nic mi nie jest. Czulam sie jak histeryczka. Diagnoza- atak paniki.
Przeciez niczego sie nie balam,dzien jak codzien. Fakt nienawidze czasem mojej roboty,nie lubie jak mi staruszki cierpia i umieraja.
Jutro do doktora,pewnie znowu dostane prochy. Logicznie rozumujac,atak cos wywołuje???czy mozna miec ot tak sobie. Antyprochy lekarz mi odstawil bo jak stwierdzil dobrze wyglądam,radosna jestem. :105: Kur.. zmienic lekarza?
Co myslicie o yodze,da cos?

przez Lukrecja28 16 kwi 2012, 02:43
W szpitalu mialam na sali kobiete ktora iles tam lat cwiczyla joge
Bardzo duzo jej ta joga dala, nawet na sali rozkladala przescieradlo i kocyk i cwiczyla i to byl jedyny moment kiedy byla cicho
Miala chyba chad, buzia jej sie nie zamykala nawet na moment,ciagle cos wymyslala
miala problem z migrena, ktory leczyla u neurologa
na te migreny miala taki zel w woreczku na glowe,ktory sobie przywiozla do szpitala
Takie mowienie do innych, zadawanie pytan,wymyslanie co by zrobic, takie pobudzenie na dluzsza mete to strasznie meczace bylo dla innych pacjentow,nikt nie chcial z nia w sali byc..
Lukrecja28

przez tahela 16 kwi 2012, 02:57
miś wesołek,
co ty nie powiesz nigdy nie mow , nigdy, chyba widziałam tego nicka na innym forum dlaczego mi sie wpił w pamieć pomimo innych ników , ech pozostawię to dla siebie ,ale tamte posty wyjątkowo wbiły mi sie wpamiec , jeszcze był niejaki dziki i gnomowładny , inne nicki z pewnych wzgledów przemilczę
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez dragoninfire 16 kwi 2012, 06:27
macie problemy z pamięcią przy chorobie, zapominacie co mieliście zrobić, ja mam chyba problem jakiś z pamięcią krótkotrwała, są jakieś leki czy przy Chad jest to norma ??????????

przez _someone_ 16 kwi 2012, 06:40
U mnie zdarzało się i to bardzo mnie przygnębiało. Przy czym to nie było zwykłe zapominanie. Wraz z tym depresyjnym otępieniem tworzyło to coś okropnego. Paskudne uczucie.

przez kalina.kalina 16 kwi 2012, 08:30
sens-> na szczęście maturą już od dobrych 12 lat za mną ;)
Chciałabym bardzo dostać znowu kopa do działania.... :roll: stąd moja tęsknota za antydepami

przez _Jack_ 16 kwi 2012, 10:31
Rozkojarzenie i kłopoty z pamięcią to podstawa tej choroby.Podobno ta choroba zaczyna się od zaburzeń snu a potem jest rozkojarzenie i dopiero potem wszystkie inne objawy. Ja cały czas czuje ,że mam ubytki intelektualne przez to. Po 5 min robię się senny przy oglądaniu filmu i czytaniu książki. Ciężej się przyswaja wiedzę. Dodatkowo zauważam słabszy refleks i spostrzegawczość a nie biorę w tej chwili leków. Utrudnia to prowadzenie auta. Czuje się trochę jakbym miał zejście z Marihuany. Synapsy są zablokowane a niby te leki je odblokowują i nasilają przewodnictwo elektryczne między neuronami w synapsach.
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

przez girl anachronism 16 kwi 2012, 20:28
Przyszło mi do głowy kilka spraw, o których chcę opowiedzieć lekarce na następnej wizycie (po weekendzie majowym dopiero :? ). Ciekawe, czy to wpłynie jakoś na jej diagnozę...

F31

Sortuj wg