CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

przez Zenonek 31 sie 2010, 11:39
rober6666,

Zacznij przygotowywac liste obowiazkow dla prywatnej pielegniarki od zadan specjalnych :)

przez rober6666 31 sie 2010, 14:18
Hej
Moglem sobie znow pozwolić na zmniejszenie benzo.
Jak to możliwe , że paroxetyna, sertralina, citalopram i fluoksetyna oraz wenlafaksyna po 2 -3 dniach (przysięgam ) tak zaostrzały objawy napięcia, lęku DEREALIZACJI, bezsenności ze graniczylo to z obłędem kończącym sie w psychiatryku lub probą samobójczą (a na pewno butelką wódki w godzinę , żeby jakos to powstrzymac, bo benzo nie działało ), a Escitalopram-lek przeciez z tej samej grupy-tak pozytywnie działa ?
Absolutnie żadnych skutkow ubocznych. Juz się zastanawiam czy mi placebo nie sprzedali,hehehehe
Poprawa natomiast odczuwalna. I to znacznie.
Sen idealny, derealizacja szczątkowa, zmęczenie i rozkojarzenie oczywiście nadal jest, ale to pół biedy.Motywacja tez daleko od ideału. Ale jasna cholera-tydzien temu mialem motywacje-a jakże-do natychmiastowego samobójstwa po powrocie z wakacji, ktorych przez ta k.u.r.ewska chorobe nawet juz nie pamiętam.....
Boże , nie wierzę w Ciebie , nie kocham, jedynie szanuje z racji ilości i jakości Twoich wyznawców-jeśli jesteś ,pozwól mi powrócic do pełni władz umysłowych.Zwłaszcza teraz , kiedy znów czuje choć namiastke normalności. Z resztą poradzę sobie sam.......
Robert
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

przez rikarika 31 sie 2010, 14:37
rober6666, jesteś dla mnie wzorem ;) poważnie. Jak tylko mam 'napad' myślę o tym, z czym się zmagasz i że wciąż walczysz. Jakoś mi to pomaga :smile: Oby teraz było już tylko lepiej :great:
Tylko wariaci są coś warci ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez rober6666 31 sie 2010, 15:31
Dzięki !!
Wychodzi na to ,że opisując tu prawie dzień po dniu moje zmagania z tym ścierwem nie tylko pomagam sobie, znajduje wsparcie, Przyjaciól....
Okazuje sie , że jest tez tak samo bezcenny aspekt całej tej mojej jęczarni- Pomagam innym.
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

przez Zenonek 31 sie 2010, 15:40
rober6666,

Escitalopram ma takie dzialanie rownowazace, stabilizujace- stad pewnie jest ta poprawa.

Dziwne tylko, ze na Paroksetyne zle zareagowales - jak to lek dosyc mocno sedatywny.

Jeszcze FEvarin moglby byc niezly dla Ciebie.

Ale najwazniejsze, ze kombo Esci + Depakine daja rade, a z czasem powinno byc coraz...lepiej :)

Natomiast przy stanie mieszanym Sertralina i Fluoksetyna to samobojstwo, bo leki te przeciez nasilaja lęki daja naped itp itd

przez rober6666 31 sie 2010, 15:47
Tak. 100% samobójstwo !!!
Paroxetyna jednak spowodowała taka derealizację, która graniczyła z psychozą.Obłęd totalny.Ten stan mieszany to katastrofa dla chorego jak i lekarza.malo kto potrafi to opanować
moje kombo to
5mg (docelowo 10 mg ) elicea
750 mg depakine (docelowo 2 razy tyle )
1500 mg Lit
Clonazepam-od 0,5 do 1 mg
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

przez Zenonek 31 sie 2010, 15:50
rober6666,

To bedzie Lajt, a Depakiny to ludzie zra i po 3000mg dziennie i wiecej, wiec jakby co to bedzie mozna zwiekszyc :).

Esci to pewnie strzal w 10.

przez RafQ 31 sie 2010, 16:29
To teraz coś z mojej strony.Wczoraj huśtawka i przechodzenie na przemian przez wszystkie 3 stany świadomości.
Dzisiaj rano po zaledwie sześciu godzinach snu budzę się...wypoczęty - po raz pierwszy od 2004 roku.
Do południa stan aż nie do uwierzenia.Wewnętrzny spokój,taki naturalny a nie chemiczny wywołany zamulaczami,który wcześniej byłby nieosiągalny nawet po zażyciu całego opakowania benzo.Do tego pewność siebie,pozytywne myślenie,poczucie więzi z otoczeniem,powrot wszystkich zablokowanych przez chorobę uczuć.Świat stał się przyjazny,uporządkowany a nie jak wcześniej pogrążony w chaosie.Jeżeli z takiej perspektywy widzą świat zdrowi ludzie,to nie dziwię się,że chcą żyć.
Benzo profilaktycznie - 0.5 clona,ponieważ zaczęły się nudności (wczoraj też tylko 0.5).W tej chwili jest nieco gorzej,bo wróciła derealizacja ale ogólnie dalej pozytywnie.

Wszystko byłoby pięknie i ładnie,ale do sprawy podchodzę z umiarkowanym optymizmem.Nagły upadek z takiej wysokości w kilkumiesięczną otchłań depresji może skończyć się szokiem i spowodować,że myśli autodestrukcyjne będą silne jak nigdy dotąd.

Robert - pomóc nam mogą jedynie ludzie rozumiejący stan,w którym jesteśmy i po części lekarze mający wiedzę na ten temat.Tak więc sprawą bezcenną jest wzajemna pomoc osób tutaj piszących (+niektórych lekarzy) i niekiedy jedyną pomocą,na jaką możemy liczyć.

Bóg (jeżeli by istniał) nie pomagał milionom ludzi błagających go o ocelenie będąc w obliczu śmierci,więc dlaczego mialby zająć się naszymi błahymi sprawami?
Jeżeli natomiast faktycznie istnieje i biernie przygląda się wszystkiemu z góry,to świadczy to tylko o jednym - jest sadystą!
RafQ

przez rober6666 31 sie 2010, 16:38
RafQ napisał(a):
Wszystko byłoby pięknie i ładnie,ale do sprawy podchodzę z umiarkowanym optymizmem.Nagły upadek z takiej wysokości w kilkumiesięczną otchłań depresji może skończyć się szokiem i spowodować,że myśli autodestrukcyjne będą silne jak nigdy dotąd.

właśnie tego sie najbardziej boję....
Pieknie to ująłeś.
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

przez RafQ 31 sie 2010, 18:59
Całe dzisiejsze zdarzenie mnie przerosło.Za dużo uczuć,nie mogę ogarnąć.Pojawiło się potężne wzruszenie,przez ponad 30 min płakałem.Aż wstyd się przyznać - 90 kilogramowy dorosły facet płacze jak małe dziecko i nie może przestać.
Nigdy tak na prawde nie sądziłem,że doczekam takiej chwili.Wybaczcie,jeżeli za dużo o mnie w postach a mniej uwagi skierowanej w Waszą strone.

I jeszcze potwierdza się,to o czym pisałem wcześniej.Gdybym dzisiaj wiedział,że musze "tam" wrócić i przez najbliższe lata non stop przeżywać ten koszmar zakończyłbym to tu i teraz.I zrobiłbym to bez mrugnięcia okiem-zero zawahania.
RafQ

przez specjal 31 sie 2010, 21:49
No jasne że Robert jest wzorem do naśladowania w walce z chorobą.Jeszcze się dziwie że nie spotkałeś się z tirem czego ci nie życzę.Tak do kwesti Boga życie to nie bajka sam Jezus cierpiał męki więc nazwanie Boga sadystą trochę nie jest w temacie.Ile to ludzi ma przejebane na świecie?Miliony cierpi męki nieuleczalnie chorzy,kalectwo itp.Nie ma co patrzyć na innych mają dobrze i tyle tak to jest w życiu.Trzeba się pogodzić z menelstwem.Robert to przykład jak należy walczyć.Lepiej się wyżalić.Prawdziwy człowiek który wie co to znaczy bieda i dostać w pizde.Życzę wszystkim zdrowia,szczęścia i dużo pieniędzy.Pamiętajcie nie jesteście sami!
Jam nie z soli ani roli,jam jest z tego co mnie boli.

przez RafQ 01 wrz 2010, 06:22
Ja z sytuacją dawno się pogodziłem - po prostu shit happens i tyle.Jedni żyją szczęśliwie w zdrowiu i dostatku,inni mają pod górke.Tak to już jest,że wszyscy nie mogą mieć lekko,bo byłoby nudno na tym świecie ;) .
Co do kwestii Boga,to napisałem tylko jak ja to widze i odbieram.Nie każdy musi się z tym zgadzać i popierać to co powiedziałem.Nie drążmy tematu,bo to do niczego nie prowadzi.

I jeszcze taka sprawa - jeżeli ja,czyli beznadziejny przypadek jak to określiło już kilku lekarzy mam pierwsze objawy zdrowienia,to znaczy że każdy może z tego wyjść.
Jak odpowiednia chemia zacznie działać,to nie ma chu.a we wsi i musi być lepiej :smile: .
Tak więc nie poddawajcie się,bo jak widać zawsze jest jakieś rozwiązanie i coś wkońcu musi pomóc.

Trzymam kciuki

Rafał
RafQ

przez Zenonek 01 wrz 2010, 07:38
RafQ,

Dokladnie zawsze jest szansa - po prostu niektorzy lekarze maja nieco zamkniete umysly i NIE chca stosowac mocnych komb i/lub wysokich dawek.

A czasami tylko wtedy jest szansa na ozdrowienie.

Na zachodzie normalna praktyka jest podawanie Amitryptyliny + Fenelzyny dla najtrudniejszych przypadkow.

A u nas co ? Fenelzyna nawet nie jest dostepna, tak samo jak Imipramina czy Noveril.

Smiech na sali, psychiatria w Polsce jest naprawde na cienkim poziomie.

przez rober6666 01 wrz 2010, 09:24
RafQ
Świetnie sie Ciebie czyta.
Dosadnie opisujesz to co sie z nami dzieje.Mnie czasami juz brakowało słów na opisanie nieopisywalnego.
Płakałeś???
Taki oczyszczający płacz jest max za.je.bisty...
Jest jak lawina i im bardziej sie rozkręca tym większą ulgę daje.
Kiedys byłem w areszcie.To nie sielanka o jakiej kretyni na forach i w kolejce sklepowej mówią.
Trzeba byc sk.ur.wysynem wśród sk.ur.wysynów aby przetrwać.Że nie wspomne o innych "niedogodnościach"
Gdy wyskoczylem stamtąd to wreszcie moglem sobie pozwolic na oczyszczający , długi szloch......pomogło.
Pzdrawiam
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

Sortuj wg