Wiek dojrzewania, bunt, problem z psychiką.

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez K. 01 lut 2008, 23:03
bethi napisał(a):A jeśli osoba ta okaże się nieprofesjonalna to co - mam siebie za to winić???

W małym mieście wówczas `spaliliby Cię na stosie.`
A wydaje mi się, że do pedagoga, psychologa, psychiatry, czy terapeuty nie chodzą osoby zdrowe, które mają silną psychikę, a więc nie byłoby trudne jeszcze większe pogrążenie się w tej chorobie.

Nie chodzi o winę, czy moja czy specjalisty (który w tym przypadku nim nie jest), tylko o to co dzieje się później.

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 10:04 pm ]
Ale piszesz coś odpowiadając bezpośrednio po moim poście i nawiązując do treści w nim zawartych, nie do kogoś innego, a więc mogę myśleć, że odnosi się to do mnie.
“I'm tough, ambitious, and I know exactly what I want. If that makes me a bit*ch, okay.”
K.

przez Pstryk 02 lut 2008, 01:41
Nie będę kontynuowała tematu ponieważ zeszłyśmy z tematu :lol: Chciałabym tylko się dowiedzieć, co sam dgore zamierza i jak się czuje.
Pstryk

przez K. 02 lut 2008, 02:00
bethi, bo Ty nie piszesz na temat i chyba będę musiała Cię moderować na gg 8)
“I'm tough, ambitious, and I know exactly what I want. If that makes me a bit*ch, okay.”
K.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: Wiek dojrzewania, bunt, problem z psychiką.

przez ChcęWamPomóc 04 sie 2008, 10:58
Drogi dgore. Twoja sytuacja szczerze powiem wygląda nieciekawie, ale postaram Ci się w miare możliwości i mojego doświadczenie pomóc.
Dziewczyna, którą poznałeś odmieniła Ci życie, zakochałęś się, a ona Cie zmieniła, tak niestety bywa. Pomogłeś się jej zmnienić i ku mojego zdziwieniu jej złe cechy przeszły na Ciebie. Załamany zacząłeś pić i palić.
Myślę, że warto by było porozmawiać z rodzicami, lub osobą Ci bliską....jeśli masz odwage zwróc się do psychologa. Przemyśł sobie tą całą sytuacje, było warto przyjaźnić się z taką dziewczyną, która jest zupełnie inna od Ciebie?
Zapewne na Ciebie nie zasługuje...zapomni o niej i postaraj się aby było tak jak dawniej.
Głowa do góry uda się!

przez wróbelek Elemelek 04 sie 2008, 12:00
dgore, też jestem w podobnej sytuacji... osoba z którą trzymałam jest teraz szczęśliwa, a ja zostałam sama praktycznie z całkiem innym, złym charakterem... co prawda udało mi się wyjść (bo na szczęście jeszcze poważniej w to nie wdepnęłam;>) z palenia, picia, i jakiś nocnych popijawek, ale od tej pory nie czuje się tak szczęśliwa jak kiedyś... czasami myśle że tego nie da się cofnąć i trzeba się do tego przezwyczaić:( ale mam zamiar się wybrać do psychologa i porozmawiać o wszystkim, myślę że to może dużo pomóc... życze ci powodzenia!!
<><><> Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą!! <><><>

przez wróbelek Elemelek 04 sie 2008, 12:03
jeśli przypadkiem już byłęś z tym u psychologa i ci pomogło, to napisz!

przez Zahn 04 sie 2008, 22:38
Nie ważne jak było w związku.. przyzwyczajamy się do partnera/ki przyjmujemy jego zachowania, niezależnie od wieku. Gdy przychodzi rozstanie po prostu tęsknimy... jesteśmy przygnębieni... po prostu cierpimy :(
"Śpiewać... Cieszyć się majem... Niektórzy to mogą..."

przez wróbelek Elemelek 04 sie 2008, 22:53
szkoda ze czasami cierpi tylko jedna osoba, a druga układa sobie życie i jest super szczęśliwa...

przez Zahn 05 sie 2008, 11:23
Nie zawsze tak jest... to zależy od specyfiki związku... chociaż nie rzadko schemat jest taki, że osoba rzucona cierpi, gdyż trudno jej sie pogodzić z rozstaniem. Jest to dla niej zaskoczeniem. Przy rozstaniu cały jej świat się rozsypuje... wspomnienia są wrogiem. Osoba rzucająca ma mniejsze obciążenie psychiczne.. łatwiej jej przyjąć zmianę w życiu, a następnie odnaleźć. Oczywiście rozstania są bardziej skomplikowane i o wiele złożone niż to napisałem. Ale chyba prawdą jest, że osoba, która w związku była dominująca łatwiej się organizuje po rozstaniu, niż osoba, która całym sercem przeżywa rozłąkę.
"Śpiewać... Cieszyć się majem... Niektórzy to mogą..."

Sortuj wg