ot

Hasiok.

Czy osoby,bezdzietne są gorsze ?

przez neon 22 sie 2016, 10:39
wiejskifilozof napisał(a):Ja nie mam instynktu.

za to masz instynkt do walenia konia. raczej wyzsze uczucie nie maja szans rozwinac sie w twojej głowie.
świat lubi znieczulić
trzeba żyć nieustannie goniąc sny.

przez agusiaww 22 sie 2016, 11:03
wiejskifilozof napisał(a):agusiaww bo tylko buddyjscy mnisi wierzą,że cierpienie i ubóstwo uszlachetnia.Świata nie zmienisz,nie nagniesz do własnych poglądów :105: czasem na swej drodze spotkasz ludzi.Którzy powiedzą,po co mi dzieci ? Ja wolę kasę i dobre auto.

Nie bardzo rozumiem,co to znaczy instyt do posiada dziecka ? To chyba,tylko środowiska kościelne tak uważają.

tez wole zachowac pewien poziom życia, ale jezeli bym miała wylacznie dziecko po to, bo jest a) wpadka b) bo tak wypada c) bo myslalalam ze dziecko to lalka d) bo mi sie nie chce zajmowac ale bobasy sa słodkie, itd, to bym nie miała. Po to masz rozum żeby go uzywac. Czesto tez babki wlasnie maja instynkt macierzynski, czuja potrzebe a pozniej zrobi taka paniusia dziecko i nagle bec w glowe ze to nie reklama tv. I problem.

A instynkt to mozesz sobie porownac do uczucia głodu, wstajesz rano i chcesz zjesc sniadanie jak zjesz za duzo to wyladujesz w wc, tak samo z dzieckiem jak wiesz ze sobie raczej nie poradzisz, nie chcesz bo nie, itd -Twoja sprawa, to nie miej, tak samo nie zjedz tyle, zebys zwymiotował.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez agusiaww 22 sie 2016, 11:07
neon napisał(a):

za to masz instynkt do walenia konia. raczej wyzsze uczucie nie maja szans rozwinac sie w twojej głowie.
:mrgreen: Obrazek

Wygrałes internety :brawo: :uklon:
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez atic 22 sie 2016, 13:17
neon napisał(a):Co to za argument, dokładnie mi to wytłumacz. jeżeli chęc posadania dziecka jest dla ciebie zwierzecym instynktem, to chęc spożywania jedzenia też nim jest,gdzie tu jest różnica.

nie bedziesz przejawiał zwierzecych instnktów dopiero po smierci, ludzie sa normalnym zwierzetami, tylko oni sami siebie w jakis cudowny sposób odseparowali od tej grupy.

ależ oczywiście, że chęć spożycia jedzenia jest zwierzęcym instynktem, ale jak chcesz banana to nie znaczy, że zmałpiałeś, tak samo jeśli miodu nie znaczy, że zniedźwiedziałeś.

a druga część wypowiedzi jest zgodna z tym co napisałem, więc niepotrzebnie mi to tłumaczysz, przy czym są zachowania, które wykraczają poza instynkt, oparte bardziej na rozumie niż uczuciach, emocjach, co samo w sobie nie jest lepsze ani gorsze, zależy od tego co to jest konkretnie.
atic

przez iiwaa 22 sie 2016, 13:30
atic napisał(a):
neon napisał(a):Co to za argument, dokładnie mi to wytłumacz. jeżeli chęc posadania dziecka jest dla ciebie zwierzecym instynktem, to chęc spożywania jedzenia też nim jest,gdzie tu jest różnica.

nie bedziesz przejawiał zwierzecych instnktów dopiero po smierci, ludzie sa normalnym zwierzetami, tylko oni sami siebie w jakis cudowny sposób odseparowali od tej grupy.

ależ oczywiście, że chęć spożycia jedzenia jest zwierzęcym instynktem, ale jak chcesz banana to nie znaczy, że zmałpiałeś, tak samo jeśli miodu nie znaczy, że zniedźwiedziałeś.

a druga część wypowiedzi jest zgodna z tym co napisałem, więc niepotrzebnie mi to tłumaczysz, przy czym są zachowania, które wykraczają poza instynkt, oparte bardziej na rozumie niż uczuciach, emocjach, co samo w sobie nie jest lepsze ani gorsze, zależy od tego co to jest konkretnie.

Kolega się chyba "Kubusia Puchatka" naoglądał, że myśli, że miód to podstawowe pożywienie niedźwiedzia.

przez mirunia 22 sie 2016, 13:42
iiwaa napisał(a):Kolega się chyba "Kubusia Puchatka" naoglądał, że myśli, że miód to podstawowe pożywienie niedźwiedzia.

Ciebie, jak pamiętam "koleżanką" nie było można nazwać, bo byłaś wielce oburzona. :nono:

A miód jest tu porównaniem, na zasadzie skojarzenia. :8): Czepiasz się normalnie. Urlop Ci nie służy? :shock:

przez atic 22 sie 2016, 14:01
to fakt - nie chodziło o to czy jest to ich podstawowe pożywienie czy też nie :]
atic

przez Michellea 22 sie 2016, 14:14
Nie zaglądajcie biednym misiom w talerze ! :cry: :cry: :cry:

przez neon 22 sie 2016, 14:41
atic napisał(a):

to była tylko taka aluzja, ale widać tobie trzeba sylaba po sylabie tłomaczyć. to mi powiedz co takiego ludzie wielkiego robią, co to za wspaniała robota oparta na rozumie która odróżnia cię od innych zwierząt.
świat lubi znieczulić
trzeba żyć nieustannie goniąc sny.

przez wiejskifilozof 22 sie 2016, 14:45
neon napisał(a):

Bo miłość nie dla mnie,nikt mnie nie chcę.A faktycznie,dzieci jakoś mnie nie bawią.Nie widzę się w roli ojca.

A co powiecie, na temat Gucwińskich ? Otoczaki się zwierzętami.A nie chcieli mieć dziecka.

Relacja z Bogiem - wg nauczania KrK

przez wiejskifilozof 22 sie 2016, 14:49
Beze mnie było by tu nudno,sami tylko katolicy.Piszący,jak to dobrze być jest wierzący.Aż,ja się zjawiam i piszę.Jestem ateistą i dobrze mi z tym.I wtedy katolicka brać,nie wie co pisać.

przez Michellea 22 sie 2016, 14:53
wiejskifilozof napisał(a):Beze mnie było by tu nudno,sami tylko katolicy.Piszący,jak to dobrze być jest wierzący.Aż,ja się zjawiam i piszę.Jestem ateistą i dobrze mi z tym.I wtedy katolicka brać,nie wie co pisać.

Po pierwsze to wątek katolików. Wy ateiści macie swój, sam go założyłeś.
Po drugie, nie, nie było nam tutaj bez Ciebie nudno.

przez iiwaa 22 sie 2016, 15:03
neon napisał(a):
atic napisał(a):

to była tylko taka aluzja, ale widać tobie trzeba sylaba po sylabie tłomaczyć. to mi powiedz co takiego ludzie wielkiego robią, co to za wspaniała robota oparta na rozumie która odróżnia cię od innych zwierząt.

Nie licz za zrozumienie aluzji - patrz jak bylo z ironia Libera.

Ludzi od zwierzat odroznia kilka kwestii, ale akurat Atic nie uznaje kultu rozumu, wiedzy i ksztalcenia, wiec nie wiem, co takiego istotnego mialoby nas odrozniac. Zaradnosc? Kpina, zwierzeta lepiej radza sobie w wiekszosci warunkow.

W kwestii posiadania potomstwa nic go nie odroznia od meskich przedstawicieli gatunkow wiekszosci ssakow - samce nie wychowuja potomstwa i nie zwracaja uwagi na to, czy cos splodzily, czy nie. Samce zadnych dzieci "nie maja", miec ich rowniez nie chca, maja je samice.

przez wiejskifilozof 22 sie 2016, 15:16
Ja jestem taka Wasza opozycja 8) Wy jesteście Partia Katolicka.Ja jako Partia Ateistyczna,zgłaszam ciekawe postulaty 8)
iiwaa zapytaj,ale wątpię czy Ci odpowiedzą.Katolicy nas nie lubią i chcą na siłę nawracać.

Sortuj wg