Prysznic/kąpiel - rano, wieczór?

Hasiok.

Rano czy wieczór?

Wieczorem prysznic
7
24%

Wieczorem kąpiel
4
14%

Rano prysznic
1
3%

Rano kąpiel
1
3%

Wieczorem kąpiel, rano prysznic
1
3%

Zależy od dnia (rodzaju pracy itd)
5
17%

Różnie
5
17%

A po co się myć?
5
17%

Liczba głosów : 29

przez libertynka 11 paź 2013, 18:15
ja mam sposób na spanie z psem, śpię w śpiworze i w środku mam czysty a na zewnątrz to wiadomo jak pies leży :mrgreen:
vel veganka
spotkam się we Wrocławiu, kto chętny proszę o pw

przez Bree 11 paź 2013, 18:24
Hans napisał(a):Jeżeli mam ten rzadki komfort niespotykania się z ludźmi to ani prysznic, ani kąpiel, ani rano, ani wieczorem, jedynie higiena jamy ustnej. :pirate:
myslalam ze tylko ja tak robię i zawsze się tego wstydziłam :D
Generalnie biorę przysznic przed wyjściem z domu, czyli rano. W weekendy jeśli wychodze dopiero wieczorem, siedzę do 18 w piżamie i potem biorę długą kąpiel i szykuję się do wyjścia.
Od dłuższego czasu staram się przełożyć poranny prysznic na wieczór, ale ani razu mi sie to nie udało. Jestem zbyt leniwa i wieczorem zawsze mówie sobie że nie mam siły

przez carlosbueno 11 paź 2013, 19:03
Po co się kąpać, jak raz do roku można se brud zeskrobać szpachelką.
Największy Forumowy Maruda

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Hans 11 paź 2013, 19:20
Czytałem kiedyś taki artykuł, nawiązujący do jakiejś książki, chyba "Historii brudu" i tam stało, że jakaś królowa szczyciła się tym, że wykąpała się dwa razy w życiu, Ludwik XIV zmieniał tylko koszule, a ulubieni przez carlosa muzułmanie zatykali nosy przy spotkaniach z chrześcijanami, bo ci ostatni nad czystość cielesną przedkładali czystość duszy.
Feed your head
Feed your head

przez carlosbueno 11 paź 2013, 19:26
muzułmanie to mają nakaz religijny kąpieli, bycia czystym, podobnie żydzi także mówienie na muslimów brudasy mija się z prawdą choć bronić ich nie będę. Ale człowiekowi który nie pracuje ciężko fizycznie w brudzie i nie w upalnym klimacie z punktu widzenia higieny, zdrowia wystarczy podobno kąpiel raz na 2 tygodnie.

przez Candy14 11 paź 2013, 19:50
Ale człowiekowi który nie pracuje ciężko fizycznie w brudzie i nie w upalnym klimacie z punktu widzenia higieny, zdrowia wystarczy podobno kąpiel raz na 2 tygodnie.

Nie wpuscilabym do lozka 8)
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez carlosbueno 11 paź 2013, 20:02
Candy14 napisał(a):
Ale człowiekowi który nie pracuje ciężko fizycznie w brudzie i nie w upalnym klimacie z punktu widzenia higieny, zdrowia wystarczy podobno kąpiel raz na 2 tygodnie.

Ni chodziło mi o zapach tylko o to ze z punktu widzenia zdrowia kąpiel częstsza niż raz na 2 tygodnie w naszym klimacie jest nie potrzebna. Jeszcze do niedawna, a pewnie i dziś na wsi ludzie się kąpią raz na tydzień i żyją, ja też w dzieciństwie i wczesnej młodości to praktykowałem.

przez Sorrow 11 paź 2013, 20:05
Ja jestem jednym z tych ludzi którzy nie wyobrażają sobie pójścia spać bez prysznica. Funkcjonowania w dzień bez po-wstaniowego prysznica też nie. Teraz wróciłem ze spaceru i jestem tak zlany potem że chyba zaraz pójdę wziąć prysznic i umyć włosy.

przez Lusesita Dolores 11 paź 2013, 20:06
Ja w ostrej fazie choroby która trwała 2 lata myłam sie raz w miesiacu i to z trudem i nie cała. Włosów w ogóle wtedy nie myłam , miałam bardzo tłuste i jeden wielki kołtun który pozniej musiałam po prostu obciąć.
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

przez Candy14 11 paź 2013, 20:23
carlosbueno, podnies se napletek po dwoch dniach niemycia a zobaczysz, ze nawet w naszym klimacie jest potrzebna ;)
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez siostrawiatru 11 paź 2013, 20:29
:shock: Jezu, parę dni mnie nie było a tu cała masa "ekscytujących" tematów powstała ;)
“Ja… ja naprawdę w tej chwili nie bardzo wiem, kim jestem, proszę pana. Mogłabym powiedzieć, kim byłam dziś rano, ale od tego czasu musiałam się już zmienić wiele razy.”

przez libertynka 11 paź 2013, 20:30
przyłączam się do sugestii Candy14 :D
vel veganka
spotkam się we Wrocławiu, kto chętny proszę o pw

przez Sorrow 11 paź 2013, 20:31
Mi jak się pogarsza to długości pryszniców się wydłużają. Jak jestem w dobrym stanie to potrafię wziąć prysznic i umyć włosy w 7 minut. W złym stanie to zabiera pół godziny.

przez poem 11 paź 2013, 20:54
carlosbueno napisał(a):
Candy14 napisał(a):

Ni chodziło mi o zapach tylko o to ze z punktu widzenia zdrowia kąpiel częstsza niż raz na 2 tygodnie w naszym klimacie jest nie potrzebna. Jeszcze do niedawna, a pewnie i dziś na wsi ludzie się kąpią raz na tydzień i żyją, ja też w dzieciństwie i wczesnej młodości to praktykowałem.

"Kąpiel" jako dokładne mycie, szorowanie całego ciała - zgadzam się, zwłaszcza jesienią i zimą. Bo tak zupełnie się nie myć przez tyle czasu to aż strach :hide:

Sortuj wg