Jak dojść do siebie po poniżaniu w szkole?

Post-Traumatic Stress Disorder - PTSD - Forum wsparcia związane z tematem: stres pourazowy.

przez eura28 10 maja 2014, 01:07
Na wstępie zaznaczę, że nie wiem, czy wybrałam dobry dział, więc jakby co nie krzyczcie ;)

Skończyłam właśnie klasę maturalną. Niestety za sprawą kilku osób był to dla mnie bardzo obciążający okres. Chodzi o kilku nauczycieli, którzy mnie poniżali, oraz wyśmiewali i to nieraz w obecności wielu innych osób. I nie chodzi tutaj o drobiazgi, ale o naprawdę "nieprzyjemne" rzeczy (także bezpodstawne). Różnie na to reagowałam - cięłam się, zarywałam noce, płakałam, wymiotowałam, albo zrywałam się z lekcji, żeby ich nie spotkać, bo wiedziałam, co się za chwilę zacznie... Skończyło się tym, że nie mogłam tego wytrzymać i miesiąc przed końcem roku zmieniłam szkołę. Pomijam kwestię tego, że ledwo zdałam (niestety zrywanie się z lekcji nie wpływa dobrze na oceny).

Ale teraz zmierzając do sedna - jakby nie patrzeć, to już ponad miesiąc nie widziałam tych osób, nie mam z nimi żadnego kontaktu etc. Myślałam, że jak się stamtąd wyniosę, to się polepszy. No i faktycznie, jest sukces w postaci tego, że już sypiam w miarę normalnie, nie tnę się i nie wymiotuję. Ale codziennie w najmniej pożądanych momentach ciągle wracają do mnie te wspomnienia, jak to słuchałam przy całej klasie wywodów, z których wynikało, że jestem śmieciem. Czuję się wtedy paskudnie. Jak przejeżdżam koło budynku szkoły (niestety jest to czasem nieuniknione), to robi mi się słabo. Jakbym nie daj boże spotkała którąś z tych nauczycielek na ulicy, to pewnie bym się rozpłakała. Miałam (i dalej mam) przez to myśli samobójcze.

Jak sądzicie - rozważyć wizytę u psychologa, czy wstrzymać się zgodnie z zasadą "czas leczy rany"? :?

przez małpka bubu 10 maja 2014, 09:02
Moim zdaniem - znaleźć terapeutę,który pomoże przejść przez to.

W szkole średniej miałam duże problemy z przystosowaniem się do nowych warunków po poniżaniu w podstawówce. Ta jedność, to "my" - to było dla mnie coś nowego. Na szczęście była pani Renata - szkolna pedagog...

tritace 5 mg 1-0-0, hydrochlorothiazidum Polpharma 12,5mg 1-0-0 (na nadciśnienie)
antykoncepcyjna evra
setaloft 50mg - 1-0-0
lamitrin 100 mg 1-0-1
doraźnie hydroksyzynka

przez sailorka 10 maja 2014, 09:31
eura28
Jakbym czytała o sobie. ;-) Rzeczywiście, idź do psychologa, ale nie w poradni psych.-pedagogicznej, bo tamci psycholodzy nie zawsze są kompetentni (moim skromnym zdaniem nadają się co najwyżej do diagnozowania dysleksji). Idź do poradni zdrowia psychicznego przy przychodni zdrowia albo prywatnie, jeśli masz możliwość.

Wiele lat temu, będąc w podobnej sytuacji, jak Ty teraz, czyli gnębiona przez nauczycieli i dodatkowo jeszcze przez niektórych uczniów (bardziej dziewczyny), postanowiłam, że w przyszłości muszę coś osiągnąć i być kimś, żeby im wszystkim pokazać. Teraz jestem dziennikarką i jak po coś przychodzę do szkoły, to ci, co jeszcze tam uczą, zwracają się od mnie "pani redaktor". Tej satysfakcji nic ani nikt mi nie odbierze.

Z Tobą może być tak samo. Nie poddawaj się. Trzymam kciuki. :)

https://www.youtube.com/watch?v=YR5ApYxkU-U
Cześć, jestem czubkiem

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Nel 10 maja 2014, 09:58
Przerażające
przeciez taki nauczyciel to rownież pedagog
jak on może w taki sposób postępować
na,samym wstepie życia to życie utrudniać :(

to dobrze ze juz ci sie poprawia
czas leczy
ale tez uwazam ze powinnaś skorzystać z pomocy
przede wszystkim po to
aby NIGDY WIECEJ I NIKOMU nie pozwolić sie tak traktować
zebys bron boże nie weszla w schemat
ze nauczycielowi, wykładowcy, szefowi, mężowi
wolno tak cie traktować
NIE WOLNO
NIE MAJA PRAWA
musisz nauczyć sie bronić, bo ludzie potrafia,byc wstrętni
zwlaszcza,w sytuacji gdy czuja nad kimś przewagę

ps a skoro jyz udało ci sie skonczyc szkole....
napisz moze do kuratorium skargę na postepowanie nauczycieli
może to naiwne z mojej strony
ale może ktoś ich chociaz zapyta o ten fakt
niech nie myślą ze,są bezkarni i nic sie nie wyda

pzdr
...Wracam w siebie i znajduję świat!
Znowu raczej w przeczuciu i niejasnym pożądaniu niż w rzeczywistym kształcie i żywej sile...

Johann Wolfgang von Goethe
Nel

przez warrior11 10 maja 2014, 11:17
eura28,
Zgadzam się z poprzedniczką,musisz nauczyć się bronić,
nikt nie ma prawa Cię poniżać a ci pseudonauczyciele prędzej czy później powinni
ponieść konsekwencje swojego karygodnego postępowania ..
Jeżeli będą czuć się bezkarni,mogą dalej szkodzić również innym uczniom..
Wizyta u psychologa na pewno Ci nie zaszkodzi a im więcej będziesz o tym mówić,tym lepiej
Wolność kocham i rozumiem..wolności oddać nie umiem.

przez Artemizja 20 cze 2014, 17:24
eura28, witaj. Minął ponad miesiąc. Jak się teraz czujesz?
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez Ferdynand k 20 cze 2014, 17:31
eura28, właśnie bronić się
i może też leczenie u psychiatry jak masz zmiany w neurotransmiterach w mózgu to czas g........... znaczy :o
Naczelny Użyszkodnik

przez ladywind 20 cze 2014, 18:18
Koniecznie musisz rozpoczac psychoterapie, bo spotkalo Cie cos strasznego ze strony "nauczycieli". Nie wiem jak można tak traktowac dzieci w szkole, dla mnie to niepojete i to bys przez takich oprawców sie okaleczała :?
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez zima 20 cze 2014, 18:52
eura28, umyj im dupe na jakims forum, napisz anonimowa skarge do kuratorium oswiaty.
idz na studia-najlepiej na takie ktore pozwola Ci miec konkretny zawod-daz do zawodowej niezaleznosci,mozesz nawet zmienic miasto.
znajdz hobby, ale pamietaj ze nikt i nic nie jest warte Twojego spalania sie. wybieraj zgodnie z tym co chcesz osiagnac i pamietaj- inni sie nie licza- tylko Ty.
czas wszystko zalatwi, ale jesli nie oddasz nagromadzonego cierpienia to nie otrzasniesz sie z letargu.
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

przez eura28 04 lip 2014, 15:31
Artemizja, Byle jak, faktycznie z czasem może jest poprawa, ale minimalna. Liczę na to, że jak w październiku trafię na studiach w zupełnie nowe środowisko, to wtedy będzie lepiej.

przez Artemizja 06 lip 2014, 11:39
eura28, trudno powiedzieć. Wiele zależy również od tego, w jaki sposób Ty będziesz się zachowywać i na co sobie pozwolisz. Pamiętaj, że nie jesteś już bezbronną nastolatką. Najgorsze, co można zrobić, to dopuścić do ewentualnego powtórzenia schematu. Mówią, że historia lubi się powtarzać, ale tak naprawdę to nie historia, ale schematy działania lubią się powtarzać, co w konsekwencji daje sytuację, która jest bardzo podobna do tej z przeszłości. Jedyną drogą, by to przerwać, jest zmiana. I w tym wypadku chodzi o zmianę Twojego zachowania, czyli ewidentną obronę siebie. A możliwości już teraz masz. To, co Cię spotkało, nie powinno było się wydarzyć. Doszło jednak do tego i to, co można zrobić, to wyciągnąć z tego wnioski na przyszłość. Nie pozwól nikomu sobą pomiatać. Jak każdemu człowiekowi należy Ci się szacunek i zawsze o tym pamiętaj.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez Makabra 12 lip 2014, 16:51
Mnie również poniżali, ale nie nauczyciele, a uczniowie. Chociaż minęło już kilka lat, to nadal nie potrafię wrócić na normalny tryb... :(
Makabra

przez małpka bubu 12 sie 2014, 11:26
to zniszczyło mi życie, płacę za to po dziś dzień... dlaczego w ten sposób straciłam dzieciństwo? 8 przeklętych lat, 8 lat podstawówki starym systemem... oni sobie teraz żyją szczęśliwie, a daj im Boże to szczęście, tylko czemu mnie to wciąż dręczy, wraca? podejrzewam, że stało się to podstawą mojego BPD...

tritace 5 mg 1-0-0, hydrochlorothiazidum Polpharma 12,5mg 1-0-0 (na nadciśnienie)
antykoncepcyjna evra
setaloft 50mg - 1-0-0
lamitrin 100 mg 1-0-1
doraźnie hydroksyzynka

przez Makabra 12 sie 2014, 11:33
Do mnie też cały czas wraca... Chciałabym pójść od września normalnie, ale chyba nie dam rady...
Makabra

Sortuj wg