ofiara gwaltu

Post-Traumatic Stress Disorder - PTSD - Forum wsparcia związane z tematem: stres pourazowy.

ofiara gwaltu

przez rafka 18 lip 2012, 13:37
Candy14, detektywem.
rafka

ofiara gwaltu

przez CzlowiekWmasce 11 sie 2012, 01:21
Co do wyroków to nie zawsze człowiek musi być skazany za dany czyn. Wielu kryminalistów ma swoje układy i mogą wyjść w przeciągu paru dni z aresztu, mogą mieć żółte papiery, które bronią zbrodniarzy przed poniesieniem konsekwencji.
Pamiętam jak moja siostra została zgwałcona i pamiętam też to jak bardzo ten czyn spieprzył jej 5 lat życia. Pamiętam to jak sądziła się z tą osobą i pamiętam to jak z dumną twarzą on chodził po ulicy, ponieważ wyszedł z paki po miesiącu w zamian za wsypanie innych gości. Wiem też, że zgwałcił, więcej dziewczyn, a mimo to chodził po mieście bezkarnie. Lecz czas pokazał kto ile jest warty, pewnego razu przeliczył się i z tego co wiem paru chłopaków oklepało mu japę i wywiozło do lasu rozebrali go oraz przywiązali do drzewa. Wciąż łazi po ulicy, ale cicho jest już nie wychyla tak łba. To mnie dziwi, że społeczeństwo wyważyło karę, a prawo i instytucje miały obawy przed nim.
Mam ciało i głowę, a więc robię z tego pożytek.
http://incognitowita.blogspot.com/

ofiara gwaltu

przez Artemizja 11 sie 2012, 11:50
CzlowiekWmasce, niestety...to,co być powinno,a to,co jest,to dwie różne rzeczy...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

ofiara gwaltu

przez tahela 13 sie 2012, 16:23
zawsze rzeczywistość się rozmija z ideą, z komuna było tak samo, moze kiedys ludzkosć się zmieni
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

ofiara gwaltu

przez legero 25 wrz 2012, 00:07
Mam do was pytanie. Jestem nowa na forum i wlasciwie 3 tygodnie temu podjelam decyzje o psychoterapii. Poszlam do pierwszej lepszej, ktora okazala sie stosowac nurt poznawczo-behawioralny i juz wiem, ze chyba jednak musze znalezc sobie kogos od psychodynamicznej. Ale nie w tym rzecz.
Jak chyba wszystkie tu obecne, przezylam wykorzystywanie seksualne, gwalt i nawet nie iwem ile z tego pameitam. czy wszystko czy dalej czesc jest wyparta i nieujawniona. Mam 30 lat, wszystko zaczelo sie gdy mialam 6-9 lat moze kolo 7-8 i skonzylo sie na 9 ale w meidzy czasie okolo 8 roku zycia padlam ofiara kogos innego. Wszystko we wspomnieniach wrocilo gdy mialam lat 14, zaczely sie narkotyki, autoagresja ( wygniatanie wszystkich wagrow na calym ciele - niestety zostalo mi to do dzis, choc w mniej nasilonym stopniu - z narkotykow wyszlam).
Ze wspomnieniami mam problem, otoz caly czas wraca w tych wspomnieniach moj kuzyn, we wspomnieniach jest sprawcą, robi mi to. Niby nic w tym dziwnego ale... on jest 2 lata starszy ode mnie i wtedy mial 9-11lat!!! Czy to jest mozliwe?? Moze zrobil to ktos inny? Moze jego brat, ktory wtedy mial 15 lat? A moze ja sobie to ubzduralam i wcale nie zostalam wielokrotnie przez niego zgwalcona. Tak, nie wykorzystana,nie zmolestowana a zgwalcona.
Natomiast jestem pewna tego drugiego faceta, jednorazowy incydent, dotykanie itp w piwnicy. Do tej pory boje sie chodzic sama do piwnicy czy nawet wyrzucic smieci po ciemku, zawsze mam wrazenie, ze ktos stoi za mna albo czeka za rogiem. Zawsze balam sie po domu ( mam tak do tej pory), przejsc gdy jest ciemno, zawsze musze zapalic swiatlo. NIe iwem czemu, wszystko co sie wydarzylo bylo za dnia za wyjatkiem jednego razu w planetarium, gdzie tam podczas seansu jest ciemno.
Czy jest to mozliwe? Czy mozliwe jest, ze moja chora psychika sobie wszystko wymyslila albo wstawila kogos innego wzamian?
Dodam, ze moja matka mi nie uwierzyla. W ani jedno slowo ( wie tylko o kuzynie choc wtedy przedstawilam jej, ze to ten mlodszy - moze dlatego nie uwierzyla?) O tym drugim jej nie mowilam.

ofiara gwaltu

przez Anna Maria 25 wrz 2012, 17:13
legero, to możliwe.Ja w podobnym wieku do Ciebie,a mój brat 3 lata starszy,więc gdy to się zaczęło miał 9-10 lat.Trwało latami.Dobrze,że zaczęłaś psychoterapie.To niezbędne w takich bolesnych przeżyciach.
Pozdrawiam serdecznie.
Anna Maria

ofiara gwaltu

przez halenore 25 wrz 2012, 20:09
legero napisał(a):A moze ja sobie to ubzduralam i wcale nie zostalam wielokrotnie przez niego zgwalcona.

"Ubzdurać" sobie coś takiego? Nie wierzę.
My mother said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Natręt Gramatyczny

ofiara gwaltu

przez legero 25 wrz 2012, 22:29
No właśnie, niby nie pojęte, jak można sobie coś tak traumatycznego ubzdurać... ale w dalszym ciągu nie wiem, czy faktycznie on był tym sprawcą? Jakoś moja psychika to nie ogarnia. Wróciło to do mnie w wieku 14 lat po obejrzeniu filmu, którego tytułu nie pamiętam ale była tam scena jak babka chodziła na psychoterapie i w ramach zadań miała napisać list do ojca ( bo on był tyranem, pił, bił i poniżał) i ona napisała i miała przeczytać podczas tej terapii i przeczytała... czytając przeczytała o tym co faktycznie sie zdarzyło. Ta scena zadziałała na mnie prawie identycznie. Ale czemu w tym wszystkim pokazuje 9-11 latka??
Dodam, że całe przypomnienie zbiegło się z czasem, kiedy szukałam jakiegoś zrozumienia, jakiegoś zainteresowania swoją osobą u kogoś i TO było czymś przyciągającym uwagę... ku...wa ja naprawde nie wiem czy to faktycznie było prawdą :(

ofiara gwaltu

przez nieboszczyk 27 wrz 2012, 11:43
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

ofiara gwaltu

przez Anna Maria 28 wrz 2012, 11:54
legero, miałam ten sam dylemat gdy nie tak dawno coś zaczęło mi się przypominać z ojcem (wcześniej pamiętałam tylko brata). Ja mam do tej pory wątpliwości moja psycholog jednak nie.
Anna Maria

ofiara gwaltu

przez legero 28 wrz 2012, 11:59
kasiątko napisał(a):legero, miałam ten sam dylemat gdy nie tak dawno coś zaczęło mi się przypominać z ojcem (wcześniej pamiętałam tylko brata). Ja mam do tej pory wątpliwości moja psycholog jednak nie.

a możesz wyjaśnić, z czym masz wątpliwości a Twoja psycholog nie?

bo mi sie czasem śni jak uprawiam seks z ojcem ale juz jako powiedzmy dorosla osoba, nie jako dziecko. nie wiem czy to poprostu psychika dziala z braku jego milosci i zainteresowania co do mojej osoby czy co innego. nie wiem czy to mozna polaczyc z tym co zrobil mi kuzyn czy nie.

ofiara gwaltu

przez Anna Maria 28 wrz 2012, 12:07
legero, pw
Anna Maria

ofiara gwaltu

przez legero 07 paź 2012, 17:27
W czwartek na terapii ruszyłam ten temat i to był największy błąd mojego życia. Nie mogę się od tego czasu pozbeirać, mój mąż mnie nie rozumie i dziś się pokłóciliśmy a mi się żyć nie chce a co dopiero wychodzić na spacer z nim i z dziećmi :( W poniedziałek ide do nowej psychoterapeutki, z tym, że ona pracuje w nurcie ericksonowskim i nie wiem czy mi w czymś pomoże :( Miałyście doświadczenie w tej materii z takim nurtem? Czy jednak psychodynamiczna i nic więcej?

-- 07 paź 2012, 21:09 --

i ta nowa odwolala dzis wizyte tlumaczac, ze powinnam isc do faceta :( kurcze chyba nikt mi nie pomoze :( albo nie pojde nigdzie albo pojde do tej co mnie tak urzadzila w czwartek :(

ofiara gwaltu

przez BladyMarkus 27 paź 2012, 04:40
Idź na poznawczą lub poznawczo-behawioralną. Jednak nastaw się, że to będą niełatwe sesje, bo ich tematyka jest dla Ciebie bardzo trudna z oczywistych powodów. Powodzenia.

Sortuj wg