Wolontariat ?

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

przez Raf 27 sie 2007, 14:48
mi sie zdaje że każda praca pomoaga w wyjściu z dołka. wolontariat jest dobry bo latwo sie dostac i harakter pracy jest czesto znacznie ciekawszy niz przy normalnej. i w niektórych przypadkach można też pomóc jakimś ludziom i to też jest dobre dla psychiki. ja pracowałem jakiś czas w fundacji pomagającej bezdomnym i muszę powiedzieć że czułem sie przy tym znacznie lepiej , jakby komuś potrzebny.
Raf

przez Pstryk 27 sie 2007, 19:07
Twilight napisał(a):Zabiorę się za poszukiwanie bardzo dokładnych materiałów o powstawaniu RAINN i dostosowywaniu ich do naszych obecnych, polskich realiów...

Poślij mi proszę linki, materiały... Chętnie przejrzę ;)
E-mail (wysyłam gg) lub pw :D
Pstryk

przez suave 27 sie 2007, 19:47
Moja praktyka wolontaryjna obejmuje też pozykiwanie grantów na działania. W tej chwili rusza baaardzo powoli program dofinansowania organizacji pozarządowych i fundacji - można o tym pomyśleć. Do wzięcia jednorazowo ogromne pieniądze, za które można wiele zrobić.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Pstryk 27 sie 2007, 20:22
Sprawa grantów nie jest taka prosta. Trochę to skomplikowane, lepiej wiesz, bo osobiście tylko raz czy dwa miałam z tym do czynienia. Wiem, że trzeba mieć przygotowany merytorycznie konkretne zadanie z dokładnym jego opisem. Poza tym, czy granty mogą być przeznaczane na zakładanie tego typu działalności?
Pstryk

przez Do-Ha 02 wrz 2007, 21:07
Byloby fantastycznie gdybyscie zalozyli taka organizacje. Może sama tez bym się odwazyla przystapic :)

przez Tornado 09 wrz 2007, 00:41
Pomysł naprawdę niezły :D
Wydaje mi się, że też byłabym w stanie pomagać - zdarzały mi się już sytuacje, że dziękowano mi za wsparcie, pomoc, zrozumienie (mimo iż tylko dzielę się swoimi przemyśleniami i doświadczeniem, próbując się wczuć w sytuację rozmówcy i zrozumieć tok myślenia...)
Naprawdę czasami potrzeba tak niewiele, by dać komuś chociażby iskierkę nadziei...
"Wolno dojrzewa człowiek. Wiele mu trzeba męstwa aby się nie dać wiatrowi i rosnąć w górę i w głąb, by triumfalną zielenią zaszumieć w końcu jak dąb zwycięstwa..."
[Konstanty Ildefons Gałczyński]

Re: Wolontariat ?

przez lluther 14 lis 2009, 21:53
Witam! Pozwoliłem sobie odkopać ten temat.

Jeśli o prosty wolontariat chodzi, to polecam zainteresować się nową i nietypową akcją dobroczynną, która polega na pisaniu i wysyłaniu listów oraz kartek do bardzo chorych dzieci. Dla tych dzieci kilka miłych słów ma bardzo duże znaczenie. Akcja jest 100% dobroczynna, a na jej stronie można znaleźć historie dzieci oraz ich adresy domowe. Strona jest tutaj: http://marzycielskapoczta.pl

Wolontariat ?

przez Anna Maria 18 lip 2013, 21:16
Udzielacie się jakoś jako wolontariusze. Ja wysłałam swoje dokumenty do jednej z fundacji ale mnie najwyraźniej oleli. Teraz staram się do dwóch innych schronisk dla zwierząt się dostać. Wcześniej byłam w Stowarzyszeniu Epatia, w świetlicy Caritasu i ZOLu. Poza tym udostępniam zdjęcia psiaków przeznaczonych do adopcji. A jak to wygląda u Was? Widzicie sens takiej pracy?
Anna Maria

Wolontariat ?

przez DuchMyrcelli 20 sie 2013, 17:07
Ja udzielam się w klubie dal osób niepełnosprawnych i DPSie. Jestem wolontariuszką od 3 lat. Uważam, ze taka praca ma sens, ponieważ bardzo kształtuje człowieka, a satysfakcja z tego, że ktoś jest szczęśliwy po otrzymaniu od nas pomocy, jest cudownym uczuciem. Obecnie dość rzadko pojawiam się na wolontariacie. Z powodu braku czasu i jakoś nie mam motywacji by pomagać na razie.
DuchMyrcelli

Sortuj wg