Oświecenie

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Oświecenie

przez Siddhi 02 kwi 2016, 19:58
bo to moze "aktywizować ego" i pewnie są jakies inne przyczyny.
Ego to ty, nie wiem co ma oznaczać wyrażenie "aktywizować ego".
INFJ/4w5

Oświecenie

przez jetodik 02 kwi 2016, 20:04
Siddhi, ja też nie wiem cały ten żargon oświeceniowy jest bardzo wodolejny.
ja użyłem tego słowa w znaczeniu pewnej autonomiczności, samodzielnego myślenia, jakiegoś takiego własnego centrum.

Osho odzierał ludzi z tego i rozpuszczał w tych swoich mrzonkach, hipnotyzował swoimi bajkami, przez co tracili swoje wewnętrzne centrum dowodzenia.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Oświecenie

przez Siddhi 02 kwi 2016, 20:07
Mimo wszystko lubiłem Osho za styl, jeden rozdział "Psychologii Ezoteryki", i inne interesujące pozycje. Miał dobre momenty i kilka ciekawych historii do opowiedzenia, i kilka ciekawych spostrzeżeń. Wspomniany rozdział utwierdza mnie w przekonaniu, że nie był to taki szarlatan jak go malują, chociaż ciężko cokolwiek powiedzieć o tej barwnej postaci.
INFJ/4w5

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Oświecenie

przez neon 02 kwi 2016, 20:21
jetodik napisał(a):
bo to moze "aktywizować ego"

Oczywiście, Osho ich odzierał z ego (samemu paradując w ubranku jak ze startreka i pozując do rolexów, z czapką na głowie która miała przykrywać mało charyzmatyczną łysinę) krytycznego myślenia, mechanizmów obronnych, dzięki temu robił z nimi co chciał, ale jak byli tacy głupi to trudno.

Robił z nimi co chciał, czyli co? mordował, gwałcił, faszerował opiatami?

Siddhi napisał(a):
bo to moze "aktywizować ego" i pewnie są jakies inne przyczyny.
Ego to ty, nie wiem co ma oznaczać wyrażenie "aktywizować ego".

No może Ty w aktualnym stanie świadomosci, jesteś ego, totalnie sie z nim utożsamiasz, natomiast ja mam troche szerszy pogląd, czy wgląd w ten temat.
świat lubi znieczulić
trzeba żyć nieustannie goniąc sny.

Oświecenie

przez Siddhi 02 kwi 2016, 20:28
totalnie sie z nim utożsamiasz, natomiast ja mam troche szerszy pogląd, czy wgląd w ten temat.
Więc wytłumacz, jak w praktyce to wygląda i na czym polega ten wgląd, ewentualnie stan, w którym ego jest zdezaktywowane.
INFJ/4w5

Oświecenie

przez neon 02 kwi 2016, 20:44
Siddhi, napewno stanu ci nikt nie opisze, nie ma takich słów co by je wyraziło. Tak samo jak człowiek który nie zna smaku piwa, nie pozna go czytając etykietę. Na takie pytania jogini często odpowiadają milczeniem. w stanie bez-ego nie ma żadego rejestratora, nie ma filtra który zacznie interpetować ten stan w swój własny sposób, jest czyste być- czysta świadomość, czysta obecnosc. i pełno tych naleciałości. ale samo doświadczenie ma mniejsze znaczenie, niż jego konsekwencje dla twojego dalszego egzystowania w tej rzeczywistości.
świat lubi znieczulić

Oświecenie

przez Siddhi 02 kwi 2016, 20:51
Wiem, znam ten stan.

Oświecenie

przez neon 02 kwi 2016, 20:54
i co, sprawdzasz mnie? :D :bezradny:
świat lubi znieczulić

Oświecenie

przez Siddhi 02 kwi 2016, 21:01
Byłem ciekaw jak to opiszesz.
INFJ/4w5

Oświecenie

przez jetodik 02 kwi 2016, 21:37
neon,
Robił z nimi co chciał, czyli co?

różne chodzą historię, w jaki sposób oni dla niego pracowali, w każdym razie robili co mówił. jego słowa były niepodważalne dla nich.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Oświecenie

przez monapayne 02 kwi 2016, 21:46
Mama mnie żenuje, ale żal.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

Oświecenie

przez jetodik 02 kwi 2016, 22:41
okej ja sie nie wdaje już w dalsze dyskusje, swoje stanowisko przedstawiłem, dla mnie to są bajki i być może to całe oświecenie też, to po prostu stan umysłu, inny niż ten taki typowy, ale niekoniecznie lepszy, człowiek do funkcjonowania potrzebuje myśleć, działać, uczyć się, życie jest takie wymagające i skomplikowane, tak więc tańczenie w pomarańczowych szatach i dążenie do jakiegoś oświecenia jest tu troche nie na miejscu, a troche zabawne.

Oświecenie

przez monapayne 02 kwi 2016, 22:52
Jeśli istnieje w ogóle oswiecenie to chyba droga do niego powinna być trudna. Ale i naturalna. Ja tez nie mam nic wiecej do powiedzenia. No, chyba ze siedziałem ostatnio sama w domu i była to mila świadomość. Ale gdy odwiedziła mnie pewna osoba to wszystko się zburzylo. A starałam się być świadoma. A i tak ulegałam emocjom. Może tak czasami musi być...
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

Oświecenie

przez neon 02 kwi 2016, 23:48
jetodik napisał(a):okej ja sie nie wdaje już w dalsze dyskusje, swoje stanowisko przedstawiłem, dla mnie to są bajki i być może to całe oświecenie też, to po prostu stan umysłu, inny niż ten taki typowy, ale niekoniecznie lepszy, człowiek do funkcjonowania potrzebuje myśleć, działać, uczyć się, życie jest takie wymagające i skomplikowane, tak więc tańczenie w pomarańczowych szatach i dążenie do jakiegoś oświecenia jest tu troche nie na miejscu, a troche zabawne.

Można z tego wywnioskować, że już wiesz wszystko, gdzie góra a gdzie dół, nakreśliłeś ścieżkę najprawdziwszą z najprawdziwszych i najbardziej słuszną, czas ruszać w drogę!A zycie lubi zaskakiwać, na szczescie! powodzenia! ;)

monapayne, Te laska Ty nie siedz sama w domu, kobieta bez faceta to czesto przypadek który nie rokuje nadziei.
świat lubi znieczulić

Sortuj wg