Zdrowe odżywianie, suplementy, witaminy......

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

przez Siding Spring 19 lut 2013, 16:33
Powaznie wszystko opisane. Ale zeby porownywac do odstawienia heroiny..no nie wiem:). Wszystko mozna przedawkowac dlatego trzeba jesc z rozsadkiem:). Wiem ze sód latwo przedawkowac bo jedzenie w wiekszosci przypadkow pokrywa dziennie zapotrzebowanie

przez *Wiola* 19 lut 2013, 16:36
lubudubu, przedawkować a uzależniać to duża różnica., ale już kilka razy się z taką informacją spotkałam w różnych źródłach więc coś w tym jest.
Moderator

przez Siding Spring 19 lut 2013, 16:43
porownywanie do heroiny bardziej mi sie jednak kojarzy z przedawkowaniem. W sumie to przedawkowanie moze byc rownoznaczne z uzaleznieniem..bo w tym artykule wypisane sa wartosci spozycia przekraczajace dzienne dopuszczalne spozycie. Bo przeciez biorac w dawkach normalnych, dopusczalnych jak mozna mowic o uzaleznieniu.;P

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez depresyjny 19 lut 2013, 22:28
Co do tej kurkumy to myslalem ze pod jezyk sie daje cos co sie rozpuszcza, a ta kurkuma sie nie rozpuszcza. Za dobra ona tez nie jest. Trzeba by sie bylo zastanowic jak ja spozyc.d.
depresyjny

przez Kalebx3 19 lut 2013, 23:38
Depresyjny , kurkuma ewentualnie na wątrobę ,ale tak ogólnie i psychiatrycznie to nie bądżmy śmieszni.
Jem to już kilka lat prawie codziennie ( z pieprzem ) łyżeczke kopiastą -( hepatolog kazał) ,ale psychicznie to nawet ciut ciut mi nie pomogło i pewnie nie pomoże.Nie wierzę w takie bajery i chętnie porozmawiam z osobą której kurkuma w widoczny sposób pomogła lepiej sie poczuć psychicznie...
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Siding Spring 20 lut 2013, 11:30
Oj nie uogolniaj wszystkiego do swojej osoby. To ze Tobie nie pomoglo nie znaczy ze innym nie pomoze. Sam wiesz jak to dziala.;]. Z drugiej strony biorac łyzeczke kurkumy nie liczylbym na jakies spektakularne efekty...w tej przyprawie kamisa (20g) opakowanie jest 3-5% kurkuminy i to wlasnie o jej dzialaniu mowimy. A norma spozycia kurkuminy dziennie to 300mg a w niektorych zrodlach znacznie wiecej. Łyzeczka kurkumy to malo..o wiele malo. Zeby cos poczuc trzeba skonsumowac conajmniej opakowanie dziennie...nawet i 2. Musze poszukac czy sa inne preparatu kurkumy z wieksza zawartoscia kurkuminy. Pod jezyk to wersja dla hardkorow co chca szybkiego dzialania ...ja to roznie z woda mieszalem..popijalem..z jedzeniem. Ja czuje wyrazny efekt po 2 solidnych lyzkach stolowych 2 razy dziennie. Wyrazna stymulacja i jakby zwiekszona jakos umyslu. Dzialanie naprawde odczuwalne. Po tyg. przyjmujac jedzac dziennie opakowanie kurkumy kamisa i bedziecie mieli efekt. :)) Mi chyba lekko skora pozolkla ale co tam...nie przekraczam dopuszczalnej dziennej normy spozycia kurkuminy.

przez *Wiola* 20 lut 2013, 11:53
lubudubu, http://www.shop.herbonlife.com/p110,kur ... oszek.html
Jeśli wierzysz w nią to radzę Ci zakupić w innej formie niż przyprawa z Kamisa, bo jeśli nawet dodają jej tam tyle ile deklarują to faszerujesz się niepotrzebnie innymi paskudztwami typu glutaminian sodu itp.
Chyba sama zamówię . Co prawda nigdzie się nie doszukałam info o wpływie na psychikę ale inne właściwości są kuszące.
Moderator

przez Siding Spring 20 lut 2013, 12:13
o dzieki:)

.http://www.lianka.pl/2012/05/kurkuma.html

Troche jest na rynku preparatow z kurkuma. Niektorzy dozuja nawet 1000mg kurkuminy wiec w sumie przyprawa z kamisa nie jest najlepszym rozwiazaniem

przez *Wiola* 20 lut 2013, 12:20
lubudubu, Kiedyś kupowałam na jakimś stoisku ze zdrową żywnością i dodawałam do ryżu (fajnie barwi ;) ) , ale nie znałam jej właściwości, . Mam ostatnio jakieś problemy alergiczne i inne więc spróbuję wprowadzić ją na stałe do swojej diety.
Moderator

przez Siding Spring 20 lut 2013, 12:25
no barwi troche;). Ja to skupiam sie tylko i wylacznie na komponencie psychicznym:p. Pozytywnym wplywie kurkuminy na pamieć i nastrój. Ale wlasciwosci prozdrowotnych ma wiele. Trzeba tylko znalesc taki preparat co by zawieral duzo kurkuminy no i zeby wyszlo ekonomiczne to i opakowanie zeby bylo "duzo gramowe". Dam znac jak cos znajde;)

przez *Wiola* 20 lut 2013, 12:28
lubudubu, Ok, ja też.
Moderator

przez Siding Spring 20 lut 2013, 12:41
ok to szukamy razem :105:

No i doczekalem sie swojego wątku i to jak wartościowego i wiele wnoszącego. W końcu mam coś swojego..;DD

-- 20 lut 2013, 12:40 --

Troche poszerzylem swoja wiedze i wychodzi na to ze ten proszek z kamisa to o wiele z malo zeby poczuc dzialanie kurkuminy w najlepszym wydaniu.

http://emediahealth.com/2011/07/02/high ... -sciences/

Wedle tego artykulu taki kamis zawiera tylko 3.14% kurkuminy a to jej zawdzieczamy dobroczynne dzialanie. Mowi sie tez w tym artykule o przyjmowaniu do 12 gram dziennie kurkuminy wiec kamis mozna kupowac wiadrami:D. Na szczescie na rynku sa kapsulki zawierajace po 500mg kurkuminy jednak cenowo nie prezentuje to sie za dobrze. Jeszcze troche o tym poczytam a tutaj dla niecierpliwych artukul o wplywie na nasze neuroprzekażnictwo.

http://emediahealth.com/2011/07/02/curc ... disorders/

przez Ferdynand k 20 lut 2013, 13:41
lubudu za dużo magnezu daje odwrotne skutki tak samo witB6
potas nadmiar może powodować zaburzenia pracy serca jaj już pisali więc 4 pastyle kupne 5bananów i te pomidory ci pikawa siądzie wszystko można przedawkować oprócz witC
Naczelny Użyszkodnik

przez Siding Spring 20 lut 2013, 13:47
No co Ty.;) Magnez w dawce 6mg/kg masy ciala to dopuszczalna norma. Kupny magnez z apteki ma w tabletce 50 mg jonowo wiec ja waze 90 a wiec 450 mg czyli 9 tabletek mozna nawet suplementowac chociaz wiadomo ze jedzenie ktore sie spozywa plus picie wody mineralnej tez swoje daje. Mysle jednak ze z 4-5 tabletek samego magnezu w postaci tabletek mozna spozywac.
Tak jak pisalem wczesniej 4 banany i pol litra soku pomidorowego nie zaszkodzi. A o suplementacjii potasem w postaci tabletek juz pisalem. Jest to malo korzystna forma a do tego nieoplacalna.

Sortuj wg