Jak mieć władze nad samym sobą?

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

przez dziewczynka24 15 gru 2011, 18:36
Panować nad sobą to największa władza :smile:
Napiszcie proszę od czego zależy silna wola w pracy nad sobą, czy są jakieś specjalne sposoby, jakieś zaklęcia (afirmacje), specjalne techniki do zastosowania, a może po prostu wystarczy sobie coś wmówić? A może nie ma innej opcji jak codzienna mozolna praca nad sobą i technika małych kroczków, by codziennie stawać się lepszym, bardziej pracowitym, efektywnym.
Podajcie proszę jakies linki do poczytania na ten temat, jesli znacie, może jakies tytuły poradników.
Denerwuje mnie to, że mam całe mnóstwo wolnego czasu, którego tylko w małej części poświęcam na szukanie pracy w internecie, resztę dnia przesypiam albo "jakoś mi ucieka". A przecież tyle rzeczy można by zrobić, wystarczyłoby zmusić się do wstania rano, a nie w południe...

przez monk.2000 15 gru 2011, 18:51
Ja przez dłuższy czas stosowałem pracę nad sobą, chciałem koniecznie zmienić swoje życie na lepsze. Doprowadziło to tylko do frustracji. Dlatego teraz staram się docenić siebie takiego jakim jestem już teraz. Nie spinam się specjalnie, że muszę coś osiągnąć. Stwierdziłem że ważniejsze jest żebym przynajmniej znośnie się czuł.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

przez dziewczynka24 15 gru 2011, 19:00
No tak, frustracja, wiem cos o tym :? Ale z drugiej strony to może stać się łatwą wymówką. A zwycięzcy chyba tak nie robią :smile:
Łatwo jest powiedzieć sobie - nie potrafię wstawać rano, jak nie zmusza mnie praca, więc wstanę w poludnie i przynajmniej nie będe mieć wyrzutów. I tak można przebimbać pół życia i nic nie osiągnąć. A przecież i moja i Twoja doba trwa tyle samo co doba mistrza świata w biegach przełajowych i innych pracowitych ludzi.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Sorrow 15 gru 2011, 19:10
Niektórym ludziom po prostu jest łatwiej i tyle. Tak jak np. mnie we wrześniu. Wszysko szło świetnie. Mistrzowi świata w biegach przełajowych po prostu idzie łatwo więcej czasu niż innym.

I mówiąc łatwo nie mówię o braku wysiłku czy braku trudności - po prostu ten wysiłek i pokonywanie trudności przychodzi naturalnie.

przez monk.2000 15 gru 2011, 19:12
Nie twierdzę, że chcę przebimbać całe życie bez ambicji. Po prostu robię sobie od nich czasowy urlop. Zawsze sobie powtarzałem, że muszę w przyszłości zostać nie wiadomo kim. Choroba pokrzyżowała plany. Od nowego roku zapisuję się na terapię i będę próbował wszystkich sił.

Chciałem się tylko wyżalić, że nie mam już siły w nieskończoność udawać, że wszystko jest w porządku. Tutaj wolę stosować metodę małych kroczków. Poza tym mam pewną wiarę w los. Skoro mógł mi wszystko odebrać, a ja nie miałem nic do gadania; tak samo kiedyś może mi zwrócić z nawiązką. No mam taką głupią wiarę w samouleczenie, ale co mi pozostaje?
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

przez Manka 15 gru 2011, 19:12
Praca nad sobą ? Dobry pomysł :D Jak napisał monk.2000 bardzo ważna jest akceptacja siebie takiego jakim się jest. Ale jak napisałam praca nad sobą jest bardzo dobrym pomysłem . Sama praktykuje różne ćwiczenia , np. żeby się wyciszyć , opanować. No ale można próbować pracować nad sobą pod innymi względami , nawet pod tym względem wstawania z łóżka :P . Bardzo ważne jest na pewno to żeby nie robić niczego na siłę , ani się z niczym nie spieszyć. W każdej książce przypuszczam dotyczącej technik tego typu , znaleźć można informacje na ten temat. Kiedy zaczynamy praktykować jakąś technikę , oczekujemy natychmiastowego efektu. To tak jak z ćwiczeniami np. na długość oddechu. Po kilku ćwiczeniach nie zobaczymy rezultatów , potrzebujemy na to więcej czasu ... Dlatego tak łatwo o frustrację i rezygnację kiedy rezultatów nie widać. Trochę cierpliwości , cieszmy się z bycia sobą a to co tak bardzo pragniemy osiągnąć nie traktujmy jako przymus :D

przez slmt 17 gru 2011, 14:25
Często zastanawiałam się nad tym jak coś zmienić w swoim życiu, jak zmobilizować się do podejmowania działań a nie tylko rozmyślań we własnej głowie. Nie wiedziałam też jaka jest przyczyna braku motywacji. Dopiero teraz wiem, że ja tak naprawdę nie chciałam się zmienić. Mówiłam sobie: ,,Chciałabym żeby coś się zmieniło'' ale było to bardziej myślenie życzeniowe aniżeli prawdziwa chęć zmiany. W ostatnim czasie wydarzyły się z moim życiu sytuacje, które zamieniły ,,chciałabym się zmienić'' na ,,MUSZĘ się zmienić''. Osiągnęłam próg cierpienia, który uzmysłowił mi, że dłużej już nie wytrzymam i jeśli chcę być szczęśliwa to muszę zacząć działać.

Wracając do pytania: ,,Jak mieć władzę nad samym sobą?'' Trzeba siebie uważnie słuchać i reagować na własne potrzeby. Przechodziłam chyba przez większość technik pomagania sobie: psychoanaliza, nlp, coaching, medytacja. W niektórych z nich wciąż trwam, inne stosuje sporadycznie. Najważniejsze to się nie poddawać i wciąż szukać czegoś co będzie dla nas inspiracją żeby budzić się rano i cieszyć się z każdego dnia. Oczywiście są podejścia, które traktują, że jak masz gorszy nastrój danego dnia to zrób sobie jakieś ćwiczenie na poprawę humoru i wszystko będzie ok. Ja uważam, że czasami obniżony spadek nastroju jest wręcz wskazany i nie należy się za niego obwiniać. Jesteśmy przecież tylko ludźmi :)
Jesteśmy tym, co o sobie myślimy. Wszystko, czym jesteśmy, wynika z naszych myśli. Naszymi myślami tworzymy świat - Budda.

przez Manka 19 gru 2011, 21:14
Znacie jakieś techniki albo sposoby na to aby się wyciszyć :?: Nie mam na myśli tutaj jakiś karkołomnych sposobów tylko coś prostego na luzie, co można stosować na co dzień ;)

przez Midas 19 gru 2011, 23:15
Ja zamykam oczy i staram się o niczym nie myśleć, wbrew pozorom trudne zadanie. Szczególnie mi pomaga przy bólu głowy.
Padłeś?! Powstań!!

przez Manka 20 gru 2011, 23:56
No faktycznie ciężko bo trudno o niczym nie myśleć ... ale godne uwagi ;)

przez dziewczynka24 22 gru 2011, 22:42
ja mam takie sposoby, ale to wymaga dłuższej chwili, a mianowicie robienie coś z pozoru monotonnego, jakas czyność która nie wymaga myślenia a tylko pracy rąk, np. czyszczenie ulubionych butów.

przez kop 01 sty 2012, 23:33
Aby łatwiej nad sobą pracować trzeba mieć jakiś cel, wyobrazić sobie, jak cudownie będzie wyglądało życie, gdy się go osiągnie. Codziennie rano przed lustrem mówić sobie: "dam radę, to od dzisiejszego dnia zależy czy to osiągnę..."
Dobrze jest patrzeć na siebie przez pryzmat tego co już osiągnęliśmy, a nie przez pryzmat tego, czego nie zrobiliśmy.

Jak nic nie wychodzi to się po prostu czeka, i liczy na dary i niespodzianki od życia, jak w filmach i książkach...
kop

przez L:) 03 sty 2012, 00:46
HUNA
L:)

przez Vitalia 07 sty 2012, 17:23
Aby panowac nad sobą trzeba najpierw siebie poznać, żeby wiedzieć co i jak w nas działa i dlaczego tak działa :D

Sortuj wg