Czy są w ogóle osoby, które straciły uczucia i im wróciły?

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Re: Czy są w ogóle osoby, które straciły uczucia i im wróciły?

przez Wujek_Dobra_Rada 25 gru 2010, 12:46
Ja jestem świeżo co, po drugim epizodzie depresyjnym w moim życiu. Wyciągnął mnie z tego głównie Anafranil myślę, ale w połączeniu z SSRI chyba troszkę zyskał na mocy. Najpiew brałem do niego sertralinę i teraz jadę na paroksetynie. Przeważa u mnie pogoda ducha, taka stabilna, chociaż zdarzają się jakieś napady złości i agresji, ale wywołane są konkretnymi czynnikami z zewnątrz. Chyba większość ludzi by podobnie reagowała na rzeczy, które mi się przytrarfiają. Wróciła też radość z wykonywania swoich ulubionych zajęć i w moim przypadku bardzo ważne: wizja i pomysły na życie. Zobaczymy ile konsekwencji będzie w ich realizacji. Gdyby prześledzić moje posty od początku, to można wyczytać 3, a właściwie 4 etapy:
1- jedna wielka benzadzieja i bardzo samobójczo, 2- makabryczne wahania nastroju, ze skrajności w skrajność, 3 - krótki etap eufori po trafionym doborze leków, 4 - stabilność i uczucie pogody ducha. Najbardziej się cieszę, że wróciła mi pewność siebie, tak niezbędna dla mojego dobrewgo funkcjonowania. Jeszcze kilka miesięcy temu miałem wrażenie, że powinienem przepraszać, że żyję. Teraz czuję, wręcz wyraźną zmianę charakteru. To tak o mnie w kilku słowach. Co do psychoterapi: kompletnie w nią nie wierzę, natomiast wierzę, że można zmienić postrzeganie i pewne zachowania, co przyczyni się do wyjścia na prostą. W moim przypdku musiiały być do tego leki...
Wujek_Dobra_Rada

przez lasic5 26 gru 2010, 10:25
Mi wróciły uczucia,nareszcie jestem sobą.

przez brak uczuć 31 gru 2010, 20:58
Lasic5, a jak to się stało? Co Ci w tym pomogło? Jak długo nie miałeś uczuć i czy kompletnie nic nie czułeś?Czy miałeś do tego inne objawy?
brak uczuć

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez brak uczuć 07 sty 2011, 17:33
Ponawiam pytanie
brak uczuć

przez Korba 07 sty 2011, 17:36
Wątek ten ma wydźwięk optymistyczny, więc proponuję dać go do Kroków do wolności :D
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

Sortuj wg